Jump to content
Fangluin

5008 SUV dodací lhůta

Recommended Posts

Je možné, aby v ČR byla aktuální dodací lhůta na 5008 1.6 Puretech 5-6 měsíců a v SK, ve stejné konfiguraci, mi tvrdí dodání na přelomu července/srpna? Nevím, jestli jim věřit, nebo se mě snaží jenom přetáhnout a pak přijdou výmluvy?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nevím jak teď,ale vloni jsem objednával v půlce dubna a auto jsem přebíral koncem srpna.Dodací lhůta byla tehdy udávaná prodejcem 5 měsíců,ale nakonec jsem měl pažouta doma o měsíc dřív.No a jelikož se blíží sezóna a čas dovolených,tak bych těm 5-6 měsícům docela i věřil.Na druhou stranu si myslím,že prodejce uvádí radši delší dodací lhůtu,kdyby vznikl nějaký problém.Zkus poptat víc prodejců a pak se uvidí. :myslim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak já rovněž přispěji do mlýna ;-)  10.1.2019 jsem objednal P 5008  1.6 benzin, automat, výbava Allure a při objednání pracovnice

salonu telefonovala na centrálu, kde jí bylo potvrzeno, že dodací doba bude 4 měsíce a proto my byl do smlouvy zapsán datum dodání 10.5.2019.

Dne 8.5. bylo teprve vozidlo zařazeno do plánu a tento týden bylo potvrzeno, že auto půjde do výroby druhý týden v červnu. V tom případě budu doufat, aby na konci

června bylo auto doma. Odvolání člověk žádné nemá, pouze pokud nebude vozidlo 30 dní po datu dodání ve smlouvě je možnost od smlouvy odstoupit

a bude mu vrácena záloha. Pak jen záleží na prodejci, zda z dobré vůle jako takzvané držhubné Vám dá nějak doplněk.  U mě je ale problém, že v půlce června

mám dovolenou na Slovensku a nemám se tam jak dostat a následně hned na začátku července odjíždím na dovolenou k moři. Jsem zvědav, jak se s prodejcem

domluvím...  

Co jsem se zajímal, v současné době je kombinace 1.6 + automat přímo vražedná a mám informaci, že u vozidel s automatem je dokonce pozastaveno objednávání...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neviem ako je to teraz na Slovensku s dodacou lehotou. Ja som objednával  Allure 1.5  blueHDi 130k EAT8 na začiatku septembra 2018. Termin dodania bol 15.11.2018  (9 týždňov). Auto prišlo presne na deň a 16.11. som ho prevzal. 

Inak maximálna spokojnosť. Želám pevné nervy pri čakaní a veľa-veľa kilometrov.

Edited by mikicek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahoj momentálně je opravdu dlouhá čekací doba. U značky jsem 17 let a věř tomu že jsou i  prodejci co ti do objednávky napíšou klidně i tři měsíce. Pak ti budou volat a vymlouvat se. 

Zbyněk R. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono na dodaciu dobu má vplyv veľa faktorov. Neviem teraz spamäti, kde je 5008 vyrábaná, ale pokiaľ napr. na daných linkách zavádzajú do výroby nový model, môže to pre existujúcu výrobu znamenať veľké oneskorenie, tak je to aj teraz v trnave, tam sa zavádza nová 208. A samozrejme množstvo objednávok, prípadne výpadky zo strany subdodávateľov. Každopádne dodacia doba nebude závisieť od miesta objednávky.

Share this post


Link to post
Share on other sites

My právě taky jedeme k moři začátkem září a říkal jsem si, že v novém by to bylo pohodlnější - protože děti. Tak jsem laboroval, zkoušel jsem poptávat skladovku na Slovensku a tam mi prodejce právě sliboval u konfigurace tu dodací lhůtu 2-3 měsíce. Ale nakonec to padá, jelikož i po slevách to v SK vychází dráž jak u nás.

Nevíte jestli akční ceník od Peugeotu má nějaký systém podle měsíců, nebo tam ty slevy hází náhodně? V prosinci měly slevy zatím nejvyšší, potom to výrazně kleslo a teď se to zase blíží k těm prosincovým. Nesleduje to někdo v delším časovém úseku? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak pak napiš, jak ta 5008 s tím 1.2 puretech  a také EAT8 jede ??  Když jedeš sám vs. s celou rodinou a plným kufrem.... a jakou to má reálnou spotřebu na okrsku / městě / na dalnici ?  Dá se tím nahradit naši známou 1.6 Hdi....tedy pokud máš s tímto motorm dřívější zkušenosti.

Díky za info..... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moc pěkné, taky bych rád vědětl jak to ten motor zvládá.

Já se svezl ještě s C5 Aircross a mám teď zamotanou hlavu, jelikož C5ky jsou skladem s pěknou slevou. A hlavně ten komfortní podvozek je někde jinde, než u P5008. Moc se mi líbila. Asi rozhodne zátěžový test kufru, jestli budeme čekat na P5008, nebo ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pri tej C5 Aircross je akurát škoda, že na design pozvali deti z materskej školy a podľa výkresov sa inšpirovali na finálnomvoze, inak si to vysvetliť neviem....

Inak 1.2 Puretech šlape v 3008 veľmi dobre, aj so 4 dospelými a 1 dieťaťom jazdí svižne, 5008 na tom nebude o moc horšie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozšiřuji svůj předešlý příspěvek.  Dovolená nyní v červnu zrušena a dovolená v HR na začátku července přesunuta na srpen. Bylo mi sděleno, že na linku má jít auto v prvním červencovém týdnu.

V tom případě bude dodání zpožděno o dva měsíce. Picnul bych se z toho...  😞  Snad už ale žádná změna nebude...  Peugeot mě v tomto hodně zklamal!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Už jsem to nakousl v jiném tématu, ale lépe řešit asi zde.

Včera jsem objednal 5008, která byla těsně před výrobou. Máte někdo podobnou zkušenost, jak dlouho od objednání trvalo dodání auta? Nejlépe v podobném termínu, kdy budou celozávodní dovolené. Prodejce mi potvrdil termín 10.9., ale s tím, že to snad stihnou rychleji, když změní autu status na klientské. Údajně dostane vyšší prioritu ve výrobě.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A bylo to auto již těsně před výrobou, nebo ne?

Prodejce to auto měl objednané jako skladové a bylo možné ještě změnit konfiguraci. Nevím jak dlouho potrvá výroba, doprava je potom 3 týdny z FR do Kolína a pak už to může honit. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

nebylo ve výrobě, vše proběhlo od začátku , vím že to z Francie putovalo na Slovensko kde je výroba Peugeotů a po cca týdnu až 14 dnech podle rozvozu k prodejci, vím že jsem si chtěl pro něj zajet na Slovensko osobně

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...