Kapr11 Posted May 20, 2019 Posted May 20, 2019 Dobrý den, koupil jsem 308 r.v. 2010 a řeším nepříjemný problém s ventilací. Když mám na ovladači vypnuté foukání na nohy, stále fouká ke spolujezdci. V zimě asi v poho, ale s klimatizací se to nedá. Nohy úplně mražený ☹ Moc díky za každý tip, Petr Quote
MJSytic Posted May 20, 2019 Posted May 20, 2019 Pravděpodobně zaseklá/nefunkční klapka topení. Buď si to prostuduj na fóru (řešilo se to zde několikrát u 7. řady Peugeotů) a nebo se do toho pusť sám. Inspirační video níže. RichVa and Kapr11 2 Quote
Kapr11 Posted May 26, 2019 Author Posted May 26, 2019 Ahoj, včera odpo opraveno. Byla pouze vypadlá klapka ze svého vedení, čímž se nemohla dovírat. Proč vypadla je mi záhadou. To její vedení mi přijde docela festovní. Trvalo to cca 40´. MJSytic and Péťa 2 Quote
Tomas00 Posted April 23, 2020 Posted April 23, 2020 Zdravím. Nadviažem na toto vlákno. Mám 308 I. fl. Problém: Pri žiadnom nastavení výstupu vzduchu, ktoré to umožňuje, nefúka zo stredných prieduchov na prístrojovke ani na jednej strane. Podľa zvuku sa tam vzduch tlačí, ale akoby nejaká klapka zostala zatvorená. Pozrel som video z príspevku vyššie z 307, ale u mna na 308 (motorčeky zo strany spolujazdca) to vyzerá trochu inak. Ten v strede - čo som potom zistil z testov cez diag - by mal byť "motorek rozdělování proudu vzduchu", s tým rozdielom, že tam ešte je aj "motorek rozdělování proudu vzduchu směrem do větracích výstupú". Naozaj keď som to mal otvorené, či už cez test na diag alebo aj manuálnym otočením mechanizmu stredového motorčeka sa vzduch púšťal a zastavoval len pre prieduchy pod sklom a pre nohy, stredné nie, ani nenastal tez zvukový prejav keď sa snaží fúkať stredom. Diagnostické testy všetkých motorčekov prebehli správne až na ten "motorek rozdělování proudu vzduchu směrem do větracích výstupú", kde ho podľa hlášky nie je možné spustiť. Na diag sa dá sledovať aj stav jednotlivých klapiek. Táto problematická ukazuje polohu 15 % hoci prúd vzduchu pri plnej rýchlosti ventilátora je úplne minimálny. Identifikácia regulácie sytému klimatizácie: V diagnostike nie je žiadna chybová hláška a napriek tomu nie je možné ten jediný test spustiť. Vie prosím niekto potvrdiť, že naozaj funguje, že na ovládanie tých stredových prieduchov je tam samostatný motorček a kde sa nachádza - pozeral som aj na strane šoféra tam sa mi zdá horší prístup, asi to bude niekde tam. Quote
ChouLu Posted April 23, 2020 Posted April 23, 2020 v deníku závad jsi se díval zda nemáš chyby s klimatizací/topením? občas se u 308 po FL odporoučí jednotka Quote
Tomas00 Posted April 23, 2020 Posted April 23, 2020 Pozeral som aj tam, ale nič také tam nie je. Mám tam len F40A - mierka oleja, to tu bolo diskutované a U1401 - to súvisí, že som sa hral s rôznymi nastaveniami riadeného dobíjania. Quote
Tomas00 Posted April 24, 2020 Posted April 24, 2020 Vedel by mi niekto zistiť kód toho problematického motorčeka? VIN VF34C9HP0BS243720 Quote
Tomas00 Posted November 29, 2021 Posted November 29, 2021 Je pravdepodobne pod volantom z ľavej strany stredového tunela. Quote
Recommended Posts
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.