Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Automatické rozsvícení světel


Jirka.budejovice

Recommended Posts

no tie poistky das prave prec(ak to bude zapojene poistky tam nebudu) koli tomu aby si sa tam napichol a aby  si nemusel roztrihavat origo kable

ano takto ako to je nakreslene to bude istene len z tej poistky trvaleho privodu ked bude aktivovane  automaticke svietenie

ak zapnes packu tak to bude istene z privodu packy ale priamo ziarovky uz nie 

ale kludne si na tie kabely poistky daj  ale na svoje kabely  nie do poistkovky 

ja som to tam  nekreslil aby to vypadalo cim jednodchsie 

zakladne istenie tam bude stale  aj po vybrati tych poistiek z poistkovky(len na scheme to nevidis, pretoze packu som tam nekreslil  aby to nevypadalo moc zlozite  a aj z dovodu ze  sa na nu vobec sahat nebude ,ani pri skusobnom zapojeni ani pri  finalnom zapojeni)

len to bude istene velkymi poistkami  z privodu packy  a tou poistkou trvaleho privodu  co neni najvhodnejsie ale je to len skuska na 5 minut 

a takto to neostane 

na finale sa tie poistky vratia tam kde maju byt 

je to tak preto urobene aby si to zapojil za par minut a odskusal 

 

 

neviem ci sa rozumieme ,vytiahnes tie poistky z poistkovky

tym ti vziknu prazdne zdierky a do tych zdierok sa ponapichujes

takze je jasne ze poistky tam uz nezastrcis fyzicky 

a ani nemozes ako pises vyklemovalo by sa to tym 

ak to bude plne funkcne tak to povytahujes, poistky das naspet 

a bude sa to napojovat  na hotovo na kable z opacnej strany poistkovky 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano to na poslednom obrazku je na skusku

definitne zapojenie zistis az ked demontjes poistkovku pod volantom a otocis ju  

nechapem comu nerozmies 

si myslis ze som v aute rozbandazoval elektriku a isiel kabel po kabelu kam co  ide?

no nie(to neurobi nikto) len viem co na tych pinoch ma byt podla skusacky  a podla toho sa to zapojuje , podla toho som vytvoril schemu 

preto robis skusobnu verziu a zistis ci to funguje do bodky presne ako orginal , teoreticky schema funkcna je len to musis overit v praxi

ak by si to teraz zapojoval na hotovo  a bude to mat nejake muchy dajme tomu ostane svietit kontrolka tlmenych a podobne  bude to treba doladit(lebo nemusime mat totozne zapojenie kontrolky v poistkovke ) ty by si to cele poprecvakaval a zistil ze to nejde uplne presne ako ma a potom co to budes naspet spajat?a dalsie cvakat?

tak preto robis tu skusobnu verziu ,ja viem preco ti to takto radim ale neda sa tu vsetko vypisovat lebo vtom bude totalny zmetok 

uz neviem ti to lepsie vysvetlit 

moc sa pytas a potom je z toho gulas proste to zapoj skusobne 

 

 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kedsa ta opytam mas kontrolku tlmenych zapojenu na odvode ci privode poistkovky ?

zasypes ma zase x otazkami chapes ?,to mam v hlave ja a v spravny cas sa to zisti ,tou skusobno verziou , ty sa tym nezatazuj 

ale treba to robit postupnymi krokmi a nepytat sa vsetko naraz 

preto sa ma nepytaj ako sa napojis na zadnej strane poistkovky pretoze ja viem ako  u  mna ale neviem s urcitostou ako u teba a ta skusobna verzia zodpovie tie otazky kde a ako

takze ak to pojde na supu tak viem kde ,ak to bude treba doladovat tak az po doladeni sa bude vediet kde a ako

 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Krtku tak 1*. Na automatiku svítí obrysovky, tlumené, SPZ a dokonce kontrolka tlumených světel jinak nic. Pristrojovka i další osvětlení zůstanou zhasnuté. Při otočení packy svítí vše jak má. Mám radost. Teď jen vyzkoumat jak zapojit finální řešení. A taky bych rád dal vypínač aby se to dalo vyřadit, kdybych chtěl mít nastartováno a nesvítit. Ten vrazím předpokládám na +12 po nastartování.

Upraveno uživatelem Jirka.budejovice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byl bys ještě tak hodný a poradil kam se napojovat a co stříhat a kde se jen připojovat? Už jsi psal že stříhat se bude jen u připojení na světla a jinak se budu jen připojovat. Potřebuji kabel od packy na světla na tlumene to si kreslil napojit na relé 87 a pak trochu nechápu ten kabel od packy na obrysové jak je tam za bsi.

Upraveno uživatelem Jirka.budejovice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no o tu kontrolku prave islo, mne v automatike nesvieti  tebe ano 

ja ju mam napojenu na privode poistkovky 

a ty zase na odvode poistkovky (pokusne zapojenie to ukazalo) co som predpokladal ze sa asi moze stat lebo takto je to na  origo scheme  z knizky jak na to   ,ale u mna je to opacne 

ide o to ci tu kontrolku tlmenych  v automatike chces alebo nechces?,ak nechces bude treba kabel na kontrolku hladat ,ustrihnut ho a zapojit  inam 

ak  ju chces  tak toto uz riesit ladit netreba 

 

tu schemu predtym si nevsimaj lebo ta zamota 

ja to musim teraz nakreslit  ako to bude v tej poistkovke ,ten zbytok uz vies ,na to s BSI jednotkou na podsvietenie uz nemysli ,je to poriesene  fungje to  ,ukazala skusobna verzia ,s tym ty robit uz nic nebudes

 

12volt po nastartovani  som ti uz pisal ze je na BSI jednotke zlty konektor pin 14, pozri sa dozadu ,pisal som , napojis sa  na kabel toho pinu

12 volt trvalych vezmes bud od plus pol baterky  ,alebo z privodu spinacky (ale toto by som asi nepouzil)  

kostru vezmes hned pod BSI jednotkou je tam ukostrovaci bod skrutka vidno to viackrat  na tvojich fotkach  pri hladani origo petic  atomat svietenia zeleno-zlty kabel je na tom bode 

 

vyradit  atomat svietenie   mozes tak(jak pises) ze na kabel 12 volt po nastartovani das vypinac 

a automaticke svietenie sa zrusi

bude to fungovat tak ako ked mas vypnuty motor cize len packa 

mohli to takto urobit aj v originale len asi setrili vypinacom alebo co 

 

 

 

 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta kontrolka jsem rád že svítí. To že jsem v režimu automatiky poznám že mi nesvítí pristrojovka, takže se nestane že bych si večer nerozsvitil vše. Co se týče těch plusových kabelu, pokud potáhnou z motoru trvale 12V tak už natáhnu i těch 12V po otočení klíčku. Těch 12V trvalých vezmu také z pojistek motoru, dám očko na ty očka co vedou od baterky a můžu je pak táhnou spolu. Ještě se pro jistotu podívám pod tu pojistkovku zda bych nemohl použít ty rezervní kabely jak jsi o nich psal.

Upraveno uživatelem Jirka.budejovice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ok ,(kontrolka tlmenych)aj ja by som to takto radsej chcel ale nechce sa mi tam sprtat do toho a prerabat 

ty to mas bez prace naviac ,

tak nieco nakreslim 

 

ale bolo by dobre aby si tu poistkovku demontoval a odfotil zo zadnej strany

hlavne kolko je  kablov na spodnych zdierkach  poistiek  tlmenych a  obryviek 

lebo tam bude viac kabelov pod jednou zdierkou pravdepodobne ako schema ukazuje 

ja nakreslim ku kazdej zdierke jeden kabel ktory bude treba strihat ,

ale v reale ked ju odklopis sa moze stat ze tam nebude pod niektorou zdierkou jeden kabel ale dva kable tak prestrihnes oba 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Začíná pršet takže jsem víc nezvládl. Obrysovky nahoře 3 žlutý a dole 2 oranžový. Ten druhý oranžový není na fotce vidět ale je tam. Tlumené nahoře asi 2 oranžový a 1 modrý, dole nevim, asi po jednom oranžovým.. pravá strana je hořejšek to asi poznáš

Můžu zítra zkusit napsat čísla kabelů

Popravdě ta pojistkovku vubec nejde ven, jen ji naklopit

2019-06-15 19.56.34.jpg

2019-06-15 19.52.31.jpg

Upraveno uživatelem Jirka.budejovice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vrchne zdierky nas nezaujimaju tie uz odchadaju na ziarovky 

len spodnezdierky , obrysovky ok  je to tak ako na origo scheme 

tlmene pozri poriadne  cislakablov sa hodia 

 

takze od obrysoviek spodne dierky strihas 2 oranzove 

tlmene zatim nepisem nic 

2019-06-15 20.15.22.jpg

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a co ta drzi kable?

tak to srihaj dalej od poistkovky smerom pod palubku

asi to budes musiet rozbandazovat aby ta poistkovka sla trochu povytiahnut 

v starom modelu to bolo vymyslene paradne tam to doslova vypadlo na teba 

tu je to nafigu vsetko zmotane dokopy  a nechce to pustit tu poistkovku 

 

a ten trvaly privod by som asi napojil ked vidis na tej poistkovke cerveno-modry konektor s dvoma hrubimi kablami

cerveny a sivy a tam je tusim trvaly privod  tak si to oddmeraj ci je 

tam by som to asi napojil

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak u tlumených vede do F31 dole bílý kabel 02PM2490 dost tlustý a mezi F31 a F32 vede tenčí oranžový se stejným číslem. Je to tedy jen smyčka. Předpokládám že tedy střihnu jen ten bílý. 

To napojení na +12 trvalý udělám na kabel do toho červenomodrého konektorů a 12v po nastartování do konektoru na bsi. Jen vědět jaky je PIN č.14

2019-06-16 12.12.23.jpg

2019-06-16 12.12.13.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...