goges Posted May 18, 2019 Posted May 18, 2019 Ahojte vie mi niekto poradit jak dat dole bubon bez stahovaku na peugeot 206sw? hladal som na googli nic som nenasiel dik za radu Quote
Radek Hurvajz Posted May 18, 2019 Posted May 18, 2019 Odšroubuj šroubky, potom pár ran kladivem a buben povolí, pak už jen sundat přes čelisti. Quote
goges Posted May 18, 2019 Author Posted May 18, 2019 ktere sroubky poistne sroubky tam niesu ziadne cize neviem ktore sroubky mas na mysli Quote
Radek Hurvajz Posted May 18, 2019 Posted May 18, 2019 (edited) pokud jsi nenašel na čele bubnu dva šroubky, tak je buben s ložiskem a musíš povolit tu velkou matici a stáhnout buben Na buben s ložiskem nepotřebuješ žádnej stahovák, povol tu středovou matici a buben i s ložiskem sundáš rukou. Dále než to začneš rozebírat si vše pořádně vyfoť abys pak věděl jak to tam bylo. Pak jen šroubovák a vyvlíknout pérka paken a kleštěma zajišťovací čepy paken. Dál povolit brzdovou trubku na válečku (tady může vyvstat problém že to nepůjde a možná bych to zkusil povolit jako první věc.). Pak samotnej váleček je zazaduna štítu přišroubovanej jedním, nebo dvěma šrouby M6. A to je celý, pak to zase s novym válečkem složit. Důležitý je pořádně vyčistit a lehce namazat samostavy a nastavit ruční brzdu. Nakonec by bylo dobrý momentovym klíčem zase utághnout tu středovou matici na předepsaný moment. Trošku si pročti nasledující vlákno, stačilo hledat a najít. VIZ: Edited May 18, 2019 by Radek Hurvajz Quote
goges Posted May 18, 2019 Author Posted May 18, 2019 no ja som to hladal no nic my nenaslo. Dakujem za radu mam akurat ten bubon s loziskom a nejde dole v ziadnom pripade stredovu maticu som dal dole ale bubon sa ani nepohol preto sa pytam co a jak Quote
PAJA106 Posted May 18, 2019 Posted May 18, 2019 Tak má nejspíš buben už drážku a vizí za pakny. Tzn. je třeba přes díru pro šroub kola odjistit ten mechanismus (206 měla už šroubovací samostav, kde se musela odlačit páka od lanka ruční brzdy, blbě se to popisuje). Quote
goges Posted May 21, 2019 Author Posted May 21, 2019 no moc mi to nepomohlo nenasiel som nikde nic skusik pogooglit Quote
ozzy56 Posted May 21, 2019 Posted May 21, 2019 V 18. 5. 2019 at 21:59, goges napsal: no ja som to hladal no nic my nenaslo. Dakujem za radu mam akurat ten bubon s loziskom a nejde dole v ziadnom pripade stredovu maticu som dal dole ale bubon sa ani nepohol preto sa pytam co a jak buben se na čepu nehne ani kousek? nemáš zataženou ruční brzdu? Quote
goges Posted May 22, 2019 Author Posted May 22, 2019 vsetko mam povolene aj rucku hybat sa troska do stran hybe ale nechce zist cize jak posal paja musia mat uz svoju drazku. Quote
ozzy56 Posted May 22, 2019 Posted May 22, 2019 tak potom jak píše --paja106--přes díru po kolovém šroubu stlačit šroubovákem ten výstupek a tím odblokovat samostav, pakny se pak stáhnou k sobě, ale to by chtělo abys viděl, jak to tam vypadá bez bubnu... Quote
PAJA106 Posted May 22, 2019 Posted May 22, 2019 2 ozzy: mininálně na HDi je šroubový samostav, nikoliv takový ten trojúhelníček, co funguje jako západa a rohatka, takže tam musí odmáčknout páku, která je napojená od ruční brzdy. P.s.: možná se pletu a případně se předem omlouvám, jelikož já to na prasáka serval pomocí stahováku-to to odnesou takové ty plechové podložky, které se pomocí bajonetu nasadá na ty trny, které drží čelisti. Ale to s tím odmáčknutím je minimálně u VW koncernu správný postup. Quote
ozzy56 Posted May 22, 2019 Posted May 22, 2019 tak servat dolů buben stahovákem není taková hrůza, jak to vypadá--protože samostav, pojistky paken (bajonet), pružiny paken--prostě všechno, co je pod bubnem je nejlepší dát nové, většinou samostav za ty roky stejnak už není funkční-je zarezlý, prasátka aspoň vyměnit gumičky a prachovky (i když je lepší dát nové samozřejmě) Quote
Recommended Posts
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.