Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

bezpečností šrouby - poradíte?


pavelsima

Recommended Posts

radu dám--nekupuj žádné bezp. šrouby--vyrobíš si tím problém do budoucna,  šrouby pak nejdou povolit, protože v pneuservisu je někdo dorve, strhávají se kolíky na tom klíči k povolení atd. atd., aludisky se už tak nekradou jako kdysi :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Svatá pravda. A když to v pneuservisu kde se předpokládá že to mají v ruce tak to zarve při jiné servisní záležitosti mechanik v autoservisu. Za poslední tři týdny jsem tu měl asi pět takových aut z toho tři ke mě jezdí pravidelně ale majitelé si nechali něco dělat jinde to že nebyli spokojeni je věc jiná ale než jsem ty kola povolil tak jsem ohnul trhák a nakonec jsem musel říct tatíkovi aby mi to pomohl takže jako na náklaďáku jeden držel klíč na šroubu a druhý to rval dvoumetrovou trubkou až pak to povolilo.  Takže bezpečnostní šrouby nepoužívat a je klid. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nejsou šrouby jen s kolíky který se urvou že. Takový AEZ Sicurit, nebo Sicubloc či Sicustar nebo Sicuplus se dají dotahovat i povolovat dle libosti a  není s nimi problém, ty se jen tak nestrhnou.  https://www.autokseft.cz/Srouby-matice/Srouby-1/Bezpecnostni-4?zenid=efa4h22unmj5fpenhc9f8qkd80

Jen je potřeba vybrat správný typ a délku. Takže pokud máš originalní Peugeot kola na zimu i léto tak pořebuješ s rovnou dosedací plochou s podložkou a měli by stačit jen jedny, ale pokud maš každy kola jiný a je na jednech potřeba šroub s kuželem tak budeš potřebovat dvoje, to je i tvuj případ s plecháčema na zimu. Nebo pokud maš oboje kola na kužel tak zase budou stačit jedny

Upraveno uživatelem Radek Hurvajz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ono je to s těmi šrouby asi tak--pokud si to člověk přezouvá sám, není problém :super

ale jestli to nechává dělat jiným, je obvykle zle--protože ti klucíí radši šrouby dotáhnou více, než je třeba, protože co kdyby se šrouby povolily a kolo opustilo auto, že..., nikdy jsem v pneuservisu neviděl, že by použili momenťák, jooo, položený tam někde bývá, ale jen na okrasu...,nemluvě o tom, že tu psali majitelé, že nemohou najít klíč na bezp. šrouby, který někam založili  :)

a podle mého názoru jsou bezp. šrouby dnes zbytečné--jestli bude někdo chtít ukrást vaše krásná drahá kola, tak je ukrade--většinou na objednávku..., já to vyřešil tak, že aludisky už nechci, nemíním se o ně prostě starat, leštit a pucovat  :xvul

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ozzy musis ich na to upozornit 

raz som to dal prezuvat ale bol som  u toho  nasadil kola(mlady chlapec) a vzduchova  utahovacka v ruke ,vravim mu neopovaz sa to dorvat tou pistolou ze ja si to podotahujem sam a on nie nie my na to mame momentovy kluc a odniekial ho vyhrabal :D  mali to tam pre take pripady ak by niekto vymyslal  

vzdy na to upozornim dopredu a neni problem a ked sa stalo ze to silno utiahol tak som to potom mimo servisu  hned vsetko povolil a utiahol svojim klucom 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady v Jopeco si za použití momenťáku účtují příplatek ;)

Jinak se přikláním k názoru @ozzy56 - bezpečáky jsou jen pro zlost. Sice je na jednom autě mám, ale jen proto, že si je tam předchozí majitelka nechala za nějaký obnos (@Pe.Tr by možná věděl za jaký) nechala dát. Z Mazdy jsem je tenkrát vyhodil. Ani tenkrát na Mazdě, ani teď na Mercedesu nemám ořech s kolíčky.

EDIT: Tak jsem to našel 😮

A0019901607.jpg

Upraveno uživatelem Péťa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ty co postnul @Péťa mi přijdou blbuvzdorné, ale takové typické. na druhou stranu - jak už tu padlo. když někdo bude chtít, podaří se mu to ;) 

každopádně od nákupu mám na autě origo Peugeot (s válečky, obdobné jako na obrázku) a zatím musím zaklepat, že drží

Výsledek obrázku pro peugeot bezpeÄností Å¡rouby

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@BooST ty jsem měl taky, ale pak jsem byl rád, že jsem jeden povolil. Ten kroužek na šroubu, kde jsou dřážky pro tu hlavu je na sřoubu jen nalisovanej. Vyměnil jsem je nakonec za https://shellers.cz/obchod/pojistne-srouby/pojistne-bezpecnostni-srouby-sicustar-vnpc36-m12x125x36-plocha-podlozka-klic-17/ ty vypadají docela solidně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsem koupil auto, tak jsem přemýšlel o šroubech. Nakonec na ně nedošlo a už ani nedojde. Už mi k tomu ani nepřijde důvod. Měl jsem vybraný Sicustar a musel bych mít dvoje, na zimní i na letní. 

Jinak k pneuservisům (:xvul), tam kam jezdím vždy použili chlapci momenťák. Jezdím tam 15let, momentový klíč je normální výbava... Když jsem přijel s novým autem, tak se ptali na klíč (pořád mám krytky), teď už se neptají. Já si přezouvám sám, ale vždy nechávám převážit, takže sundaj, nandaj a utáhnout momenťákem. Když měním pneu, tak samozřejmě taky.

Jinak nechápu, kdo by řešil bezpečnostní šroub na rezervu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...