Dr. Taby Posted May 17, 2019 Posted May 17, 2019 Prosím, nemá někdo odhad ta případnou cenu táhel, kulisy a případně i řadicí páky, spojky a samotné převodovky u 308 SW 1.6 88 kw rv 2011 (do provozu 2012). Akutně mě nejvíc trápí řazení. Z převodovky se neozývají žádné zvuky, nic nejde přes zuby atd. Jen mám někdy problém tam hodit 1 nebo R - tady zpravidla pomáhá řadit přes 2 a pak tam ta 1 jde. Obecně se jí tam jde hůř, když třeba doplachtím k červené na neutrál než když vyřazuju ze 2.. 4 jde někdy trochu z tuha vyřadit. U 3 je někdy potřeba překonat nepatrný odpor. V servisu by začali táhly. Já bych to spíš viděl na pohyb v té kulise. Zajímavé ale je, že s vypnutým motorem na parkovišti tam ty kvalty jdou relativně bez problémů. To samé, když běží motor, zmáčknu spojku, tak tam padá taky skoro všechno. Což by pak možná ukazovalo někam na spojku převodovku a tím pádem ideálně prodej auta... Díky za názory... Quote
ChouLu Posted May 17, 2019 Posted May 17, 2019 Pokud ti tam jdou kvalty u vypnutého motoru,ale problém nastává u nastartovaného, tak to je pravděpodobně spojka ozzy56 1 Quote
Dr. Taby Posted May 17, 2019 Author Posted May 17, 2019 Tak nějak to možné asi bude. Teď zjistit cenu. Nájezd mám přes 106000 - převážně kopcovité Ústí nad Labem. Quote
ozzy56 Posted May 17, 2019 Posted May 17, 2019 o cenu spojky si napiš k -badisak-, no a k tomu cena za výměnu, cca 3-4 tisíce, taky se přikláním k té spojce ale než začneš nakupovat díly, dej to někomu, co autům rozumí--zjistit vadnou spojku není až takový problém Quote
Dr. Taby Posted May 17, 2019 Author Posted May 17, 2019 (edited) Díky. Buď to dám do autorizáku, ale už ne v Ústí. Nebo zkusím místního Guru mezi automechaniky. Edited May 17, 2019 by Dr. Taby Quote
ozzy56 Posted May 17, 2019 Posted May 17, 2019 podle popisu ta spojka úplně nevypíná, takže na vině může být jen ovládání spojky (hydraulika) chce to prostě chlapa, co tomu rozumí, nee, že má jen výuční list--šel bych s tím jinam, jak píšeš Quote
Karel Posted June 7, 2019 Posted June 7, 2019 Měl jsem to stejné, jednička a zpátečka šla blbě řadit. Po výměně oleje v převodovce už jdou rychlosti řadit normálně. Quote
Dr. Taby Posted June 7, 2019 Author Posted June 7, 2019 Tak mě měnili gufero na poloose, tak mám olej komplet nový. Teď, jak se oteplilo, je to zase o dost lepší. Jinak jsem to zkoušel a působí to na mě jakoby tam měla ta kulisa vůli, či co. Prostě někdy to jde bez problémů a někdy to jde naprd. Ale v podstatě bez ohledu na rychlost, pohyb atd. A jsou v tom takový kovovogumový zvuky. 18. mám dvouletou prohlídku a už jsem se tam s tím objednal, tak uvidíme. Quote
ozzy56 Posted June 7, 2019 Posted June 7, 2019 gufero na poloose měnili určitě proto, že tudy nejčastěji u aut PSA uniká převodový olej..., je dobré se sem tam podívat na podlahu, kde auto stálo, jestli tam nejsou kapky oleje Quote
Dr. Taby Posted June 18, 2019 Author Posted June 18, 2019 Ani kapka nikdy. Jen to bylo kolem trochu mastné. Každopádně nový autorizovaný servis a tam poměrně jasně řekli, že unáší spojka. Navrhovaná výměna 16.000 Kč. Tak uvidíme. Quote
Recommended Posts
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.