Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Drazkovy remen - výmena 2.0 HDI 103 kW


caligula

Recommended Posts

Zdravím,

pretrhol sa mi drazkovy remen. Skusal som ho tam nasadit, ale neuspesne.
Hladal som videa, navody, ale nasiel som iba také kde ta kladka bola umiestnená inde ako ju mám ja, uvolnovali ju pomocou kluča a potom zaistili imbusakom alebo srobovakom.

Vymienal uz niekto tento drazkovy remen ? Ako sa uvolnuje kladka?
má niekto schemu, alebo návod, do service boxu sa neviem prihlásiť.

Motor 2.0 HDI 103 kW. Podľa VIN čísla mi predali drážkový remeň ContiTech 6PK 1217.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

A ktorým smerom by to malo ísť, smerom ku kabíne, alebo k svetlometom ?
Tu keď sa na to pozriem zhora, tak naozaj neviem, kde a čo by som založil. Prvé dve fotky sú zhora z boku, tak ako ich vidí kamera.

Tretia fotka je tie tiež zvrhu a to je maximálne ako to vidia moje oči.

 

 

 

 

 

IMG_20190515_105744_picmonkeyed.thumb.jpg.d4c89b062eabd67293bd6eb77716ace2.jpgIMG_20190515_105753_picmonkeyed.thumb.jpg.650ef31c043b5d8132c339cfd0874bcd.jpgIMG_20190515_105824_picmonkeyed.thumb.jpg.e937680c1639868190a1527ce429d64e.jpg

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To video je super, hlavne vtom že tam môže dať ten klúč. Ja tam toľko priestoru nemám. Dal som dole tapacírung v blatníku, ale ani odtiaľ nie je priestor, je tam kasňa.
ja viem ako ta kladka vyzerá.

Takže ak som správne pochopil, tak nasadiť 15 kluč, v mojom prípade tam dostanem tak akurát vidlicový a vyhnúť smerom k čelnému sklu:
 

Upraveno uživatelem Péťa
Necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hej ku celnemu sklu

ja mam na to spraveny fajkovy kluc specialne zahnuty a ide to po masle

vidlicovy kluc tam ani nedavaj lebo sa zranis 

aj s ockovym to ide dost blbo koli priestoru a malej pake 

mam na mysli tu kladku na fotke ja ju mam na vrchu

po spravnosti by si to mal robit tak ze si tu kladku zaistis  cez tie aretacne dierky  trnom 

a potom mas obe ruky volne a v poho nasadis remen a potom trn vytiahnes a kladka sa vrati a nasponuje remen 

 

2019-05-15 15.02.43.jpg

2019-05-15 15.02.56.jpg

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, krtek 2 napsal:

hej ku celnemu sklu

ja mam na to spraveny fajkovy kluc specialne zahnuty a ide to po masle

vidlicovy kluc tam ani nedavaj lebo sa zranis 

aj s ockovym to ide dost blbo koli priestoru a malej pake 

mam na mysli tu kladku na fotke ja ju mam na vrchu

po spravnosti by si to mal robit tak ze si tu kladku zaistis  cez tie aretacne dierky  trnom 

a potom mas obe ruky volne a v poho nasadis remen a potom trn vytiahnes a kladka sa vrati a nasponuje remen 

 

2019-05-15 15.02.43.jpg

2019-05-15 15.02.56.jpg

To máš pekný klúč.  Skúšal som vidlicový, ale tak 2-3 cm a to nestačí, veľmi krátky, išlo to ťažko a neviem to zaistiť.
Skúsil óčkový zahnutý, ale ten som vedel nasadiť iba tak že druhý koniec je naspodu pri nádržke ostrekovača svetiel. tam neviem spraviť páku.
 

 

před 44 minutami, mmartinkovic napsal:

Preto sa niektore veci neoplati robit doma, lebo treba specialne naradie bud kupit,alebo spravit. Ak je moznost si ho pozicat, ale to pochybujem. specialne nadstavce, specialne ceny, a to si kazda automobilka drzi, aby sa to robilo u nich.   😞

No nie že by som sa doma nudil. Včera keď som odchádzal z domu, tak začalo pískať pri naštartovaní, tak som vedel že to budem musieť dať spraviť. Išiel som iba 12 km. Po polhodine som sa vracal. A cestou späť v polovici cesty, hláška nenabíjanie batérie. Takže som vedel že je to v čudu. 200 metrov pred domov hláška nenatáčanie svetlometov.
5 metrov od domu pri cúvaní do dvora, už to pískalo jednu závadu za druhou, nenatáčanie svetlometov, posilnovač riadenia, stierače zastali, ABS porucha, ESP porucha, cúvacie senzory porucha, brzdy porucha, rúčná brzda porucha a neviem čo ešte.

Takže do servisu som už nestihol a nie že by som nemal čo doma robiť ako sa hrať s drážkovým remeňom.


 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prave preto som ti to pisal aby si si nedodrbal ruky 

na to musi ist 6-ti hranny kluc inak hrozi  ze to vyskoci pri tej sile pruziny kladky a odriapes si ruky o kasnu

ockove kluce su nafigu lebo su zahnute pod uhlom a ked ho nasadis tak opacna strana kluca sa niekde oprie a ty ho potom nemas ako chytit do ruk,prstencovy sa vecsinou  nezmesti  ,

mozes skusit este malu golu(1/4 colovu) ta ma tvar dobry ale je kratka takze nasadit nejaku trubku ak je to mozne 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, mmartinkovic napsal:

Netvrdim že nemáš čo robiť, len bez správneho náradia sa to ťažko robí.

Hej, hej.  Dúfal som že mi dá remeň šancu. A nie že po zapískaní pri naštartovaní mi dá k dobru 18 km a potom to definitívne odpíska.
 

před 5 minutami, krtek 2 napsal:

zaistit to nemusis ak to nedokazes 

ale potom budes remen zhadzovat a nasadzovat jednou rukou 

a druhou drzat klucom napnutu kladku 

v tomto pripade je dobry pomocnik ruka naviac 

Bohužial, neviem to pritiahnuť, tak aby som to tam dokázal nasadiť. Ani ruka naviac nepomohla.
Golu (1/4) mám iba po 14. Na 15 mám 1/2 golu ale ta sa tam nezmestí, tam je tak 2 - 2,5 cm miesta. Tak akurát na palec.

Jedine že to dám celé dole. Drží to iba ten imbusový šroub, na tej druhej kovovej časti v strede? Alebo ešte niekde je to primontované?

A ak to nebudem vedieť dať dole, a potom zaistiť. Tak jedine odťahovka a servis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ked som nemal este ten kluc spraveny tak provizorne som to spravil tak ze som vzal  dva vidlicove kluce  spojil ich po osy  a zradloval drotom  aby drzali v tej osy pokope  koli pake 

ale podotykam je to o hubu a je treba rukavice 

inak si kup toto samozrejme v tvojom rozmere 15mm alebo ten druhy ten je priamo na kladky ,najdes to pod nazvom ockove kluce zahnute 

 

obrazek.jpg

_vyr_117822.jpg

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ďakujem.
Tak buď som slabý, alebo dalšia možnosť, že mám krátky remeň. Ten čo mi predali je 1215 mm.

A keď teraz pozerám obchody s náhradnými dielami, tak tam sú od 1215-1220 mm a potom ešte s dĺžkou 1245 mm.
A neviem sa prihlásiť do service boxu.

Upraveno uživatelem Radek Hurvajz
Necituj těsně předchazející příspěvek!!!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...