Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 307 2.0 HDI - chyba motoru poradíte prosím ?


xcom2

Recommended Posts

Ahoj

Mám Peugeot 307 2.0. HDI 66kW r.v. 2004 (bez FUP). Z ničeho nic mi to začala svítit kontrolka motoru a to po nastartování. 
Auto se chová divně, přisuzuji to elektrické závadě. Nastartuji (kontrolka motoru) a auto je jednoznačně v nouzáku (netáhne), otáčky na volnoběh jsou 1100 jak na sytič. Rozjedu se a jakoby reaguje a nereaguje plyn, čili tak nějak poskakuji někdy to i chcípne. Nejlepší je to jen lechtat, rozjet s mírným plynem a tak už na trojku se to uklidní, lechtám plyn a auto prostě pojede normálně - necuká, ale netáhne (nouzák). Pokud bych někde zastavil je tam furt 1100 na volnoběh.Nicméně normálně s tím jezdím každý den.

Diagnostika Diagbox ukázala následující změť chyb:
P0609 Závada napájení snímačů
P0190 Závada - signál tlaku nafty
P0220 Závada signálu pedálu akcelerace 1
P0225 Závada signálu pedálu akcelerace 2
P0530 Snímač tlaku klimatizace

Pokud je vymažu, kontrolka motoru zmizí, auto nastartuji a jede normálně. Vydrží to ovšem tak 3-4 starty a je to zpět se stejnýma chybama. Načtu/vymažu a situace se opakuje. Někdy svítí kontrolka motoru večer, ráno nastartuji svítí, ale otáčky jsou normální tedy cca 800,- pak to jede i normálně, táhne (není v nouzáku).
Auto nijak nekouří, spotřeba je vyšší jen při těch vyšších otáčkách jinak normal.

Baterka je OK, prošel jsem alespoň základní kabeláž (pedál, ŘJ apod.) a prostříkal - bez úspěchu.

Napadá někoho něco prosím ? Protože jediné co mi blbne je pedál, kouknu k motoru na potenciometer plynového pedálu případně vyčíštění i klapky.

PS: Nedělal se nějaký bypass kostry ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pujc si nekde jiny pedal, prehod a hned uvidis, je velka pravdepodobnost, ze je problem v nem. Nektere chyby na sebe pak nabali jine. Ale podle toho co popisujes, bych zacal pedalem. Predpokladam teda, ze mas elektronicky pedal a ne lanovod do motoru.

Upraveno uživatelem HonzaC2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MOc díky za názory, zítra to rozeberu, už se s tím nedá jezdit.
Pedál v určitých chvílích nereaguje vůbec - musel jsem dnes dokonce odpojit baterku, abych odjel (připojení/odpojení a začal fungovat plyn. pedál).Jak se rozjedu už je to OK. Mohl bych mít z Picasa 2002,ale nejspíš je jiný.:-(
Což by nasvědčovalo na pedál, ale zas na tu rampu by nasvědčovalo to, že to auto prakticky nezahulí (chudá směs?..nevím) 

Dám vědět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...