Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Prvky výbavy u Riftera


perito

Recommended Posts

Čeká mě rezervace, tak se ptám...

Jaké prvky výbavy jste si připlatili, a které jste rozhodně vyřadili (ani o nich neuvažoval) a proč se tak stalo? :)

Myslím, že by takové vlákno mohlo být užitečné i v budoucnosti pro nové zájemce o Riftera:) Takový přehled co má smysl a co ne... 

Upraveno uživatelem perito
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já preferuji:

  1. Rezerva - k nezaplacení 👍
  2. Tažné zařízení (velmi často tahám vozík + občas nosič na jízdní kola)

 

Naopak jako zbytečnost mi přijde:

  1. Navigace (stejně nemá kvalitní dopravní informace a je minimálně aktualizovaná). Mám koupený Sygic celý svět + dopravní info. A také existuje Waze.
Upraveno uživatelem Péťa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Objednával jsem verzi Allure, tak jsem si dokonfiguroval další věci, a nakonec z toho vyšel skoro GT line :) 

  1. Určitě rezerva
  2. za mě v Allure 3 single sedačky vzadu - je na ně navázaná 12V zásuvka v kufru
  3. otevírací zadní okno - mám držák na kola na tažný a mám obavu, že s těmi ohromnými vraty vzadu bych se ani po sklopení cyklo-držáku nedostal do kufru + zatmavení je příjemné
  4. vyhřívané sedačky ... pro mě v zimě k nezaplacení :) 
  5. doplatil jsem si automatickou klima (v Allure je manuál) - nyní ji mam taky a celý rok na ni nemusím sahnout

Líbilo by se mi automatické přepínání dálkových světel, ale s ohledem k ceně balíčku (s pokročilým rozpoznáváním značek a hlídání řidiče) 7 000 budu přepínat ručně :)

Pro někoho může být praktická 220V zásuvka (když potřebuju, beru měnič), indukční nabíjení.

Naopak zbytečná pro mě je navigace - používám Waze a v autě je Android Auto ... takže zrcadlení mobilu do obrazovky.

Nemám rád bezklíčkový zapalování a přístup do auta - navíc jsem viděl nějaké reportáže, jak se takto auta kradou ... takže děkuji nechci ...

Pokud by byl "neomezený" rozpočet, tak si tam samozřejmě naházím kde-co ... ale snažil jsem se u té konfigurace přemýšlet ekonomicky-racionálně a můj nakonfigurovaný Allure model nemá na rozdíl od GTline bezklíčkový zapalování, 17" kola a ty "GT lajnový" designový prvky (logo na volantu, černý zrcátka a střešní lyžiny) ... ale vyšlo mě to ve výsledku o 25K levněji (při cenách v březnu).

 

Upraveno uživatelem Packy
doplnění
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám navíc El. sklopná zrcátka (podélné parkování úzký průjezd) tři sklopná sedadla,zatmavena okna, výklopné zadní sklo,Zadní kamera, tažné. rezerva. Naopak jsem sundal hagusi ( ač se mi designově moc líbí.) Protože je malá rozteč mezi velkými plastovými držáky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když bych si mohl naporoučet co bych chtěl tak nejsilnější naftu s manuálem. Nevím jestli je v nabídce ale určitě bych chtěl dodat nezávislí topení s programováním, tažný zařízení, elektrický zrcátka sklápění i seřizování, rezervu, vzadu samostatný sedačky a šoupačky na obě strany. Klidně normální radio a buď k tomu dodat Parrota nebo aby radio mělo BT handsfree s externím mikrofonem no a já bych si dodal ještě CB radiostanici a pár 12V zásuvek navíc. To by mě stačilo a klidně v základní bílý barvě. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Věc, kterou jsem si doma prosadil hned na začátku je Webasto. Ono je super mít aut.klimu, kdejaké "sarapatičky", ale pak člověk cca 7 měsíců v roce ráno mrzne (teda spoň já, auto je venku). Raději se uskromnit jinde, ale v zimě hezky teploučko:)

A u Riftera je myslím ještě dost namístě systém sledování mrtvého úhlu. Zrcátka, pokud jsem si dobře všiml nejsou asférická, tudíž auto v rychlém pruhu můžu snadno přehlédnout. Ale jestli se pletu, opravte mě.

Jinak ještě mohli dát na výběr více různých barev...:)

Upraveno uživatelem perito
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já to vytápění přes zimu řeším vyhřívanou sedačkou :) U benzínu stejně nezávislé topení nejde ... 

Sledování mrtvého úhlu je určitě fajn - ale pokud jsem nekoukal zle, tak je to v balíčku za 21K (u Allure) - a to je pro mě už celkem dost. Já jsem navíc na základě osobní zkušenosti zvyklý se při přejíždění do pruhů vždy "kouknout přes rameno" ... ale jak jsem už psal, kdyby byl větší rozpočet, tak se najde dost "praktických věcí", které bych si tam přidal 🤣

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Tak ono je jedno, čo tam kto si dá a zaplatí to tam bude mať. Ak to porovnám, máme Tourana skoro full výbava, čiže sledovanie mŕtveho uhla, adaptívny tempomat, Lane asist, náladové osvetlenie, masážne sedadlo šoféra, bezkľúčové otváranie, automat, 7 sedadiel, ťažné, atď atď atď.

Ak jazdíte často v noci, a dlho, to osvetlenie je super, človek sa necíti taký sam, v tme. 

Lane asist, udržuje jazdný pruh, aj aktívne, Max 3x neúmyselne prejdenie čiary varovanie, potom aktívne brzdenie. 

Mŕtvy uhol, je to dobré, len dajme tomu v meste pri plnom dvojpruhu a prechode v ňom, to píska, bliká a všetko možné, lebo autá sú blízko seba, ale dá sa to zvládnuť.

Ešte by som bral kamery, nie len parkovaciu, ale aj v zrkadlách keby boli aj vpredu, pri parkovacích manévroch či úzkych prechodoch je to super vec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
  • O 3 týdny později...
V 21. 11. 2019 at 9:34, LadaM70 napsal:

Všiml jsem si, že na aktuálních vozech výbavy GT Line je na 5. dveřích úplně nahoře malý "spojler" v černé barvě. Tušíte někdo, jestli je to jenom pro GT Line, nebo je to nějaká "novinka " pro všechny typy a modelový rok 2020 ?

nie je to len v GT Line, je to s opciou ktorá do seba viaže otváranie zadného okna samostatne, teraz to na slovensku máme spojené s tmavými zadnými oknami. (otvárateľné zadné okno má hore pántiky na sklo, preto dávajú spoiler)

tu je video

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...