Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Přestalo tahnout


Ronass

Recommended Posts

Ahoj.Potrebuju poradit.Predem se omlouvam,jestli se tento presny problem uz resil,ale bohuzel jsem nenasel presne tema. Mam Peugeot 307,2.0HDI,79kw,rok 2003. Jel jsem po dalnici a cca ve 100km rychlosti jsem zacal prudce predjizdet.Vse ok auto tahlo.Pak se z niceho nic stalo,ze auto prestalo tahnout.jede jakoby bez turba.Pri rozjizdeni je strasne line,ani nejde slyset turbo.Normalne startuje,neskube,nekouri,nesviti zadna chyba motoru ani to  zadnou zavadu nepise.Nevite nekdo,co se mohlo pokazit?Neco s turbem?Diky moc za kazdou radu.

Upraveno uživatelem Ronass
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na dignostice jsem  byl a nenapsalo to zadnou chybu.tak si ted nevim prave rady.kdyz prestane fungovat turbo,tak to nemusi psat zavadu?jeste me napadl ucpany vyfuk,ale to by asi nejelo vubec.

Upraveno uživatelem Ronass
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ocpaná redukce-přechodka pod klapou sání k tubru...vyčistit dlouhou jehlou,je schovaná hned pod klapkou, nacvakávaí bazmek s vyústěním do pravýho úhlu ,jde do něj 1 trubička   .motor RHZ mi to udělal to samé ,práce na 3 minuty ...dokud jsem jezdil stylem brzda plyn k 170ti  ,tak nic...pak jedu 3 hodiny v kuse 90/hod a upřicpe se to ...

všechny ty tenké hadice vyměň za silikonové , ty origo časem tvrdnou a netěsní na těch naustcích,toť vše. Nejde to bohužel vizuálně poznat , v mým případě nechal předchodí majitel udělat budík na podtlak ,a po startu mi to vyleze na   -0.7   na rafice a vidím to hned, ve 140 /hod se mi stalo to samý , rafika spadla na O , turbo se odmlčelo a jedeš  atmosférický motor jen ....jen cca 200 km trvá,než mi zhasne grilovaný kuře

Upraveno uživatelem myšut
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bylo to na universal diagnostice delphi,co ma znamy v servise. Podle me by to melo najit chybu,nevim no. Hadice jsem vsechny uz zkontroloval,zadna neni vypadla ani nikde nic nesyci. Jeste tedy zkontroluju co pise MYŠUT vyse. Zkusim profouknout a vycistit teda klapu. Jen jeste takovy blby dotaz.Myslis klapu,ktera je z boku motoru co do ni vede hadice od filtru?nebo nejakou klapu,co je primo na turbu?diky

prikladam foto,jestli myslis tuhle klapu

000000296702.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak klapu na sání si poznal, to je fajn ...turbo je tady debilně spojený na podtlak , ten je napravo od motoru .... tak pod tou klapou dole ,   najdi nacvakávací plastový nesmysl , má to vyustění jak tryska ostřikovače a jde do toho jen hadice,to je ono .

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se dnes konecne dostal na ty hadicky. A opet si nevim rady,kterou myslis. Je to ta co je na fotu?do ni ale vedou tri hadicky.odpojil jsem tu levou a tu vedle ni.prava je pruchozi,ta v levo je nepruchozi,ale vypada to,ze to tak ma byt,protoze to nejde propichnout.ta uplne v pravo vede nekam dozadu za motor.ty dve zepredu vedou do elektroventilu.nebo jsem sahl po jine pruchodce?prikladam foto.diky za radu

h.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, Ronass napsal:

ta v levo je nepruchozi,ale vypada to,ze to tak ma byt,protoze to nejde propichnout

Proč by ji tam teda dávali ? Průchozí musí být všechny , aby se podtlak dostal do celýho systému . Ta trubka vpravo jde k brzdovýmu posilovači , bez ní by to blbě brzdilo ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to prerob, verzia RHZ bez tej klapky to ma lepsie spravene 

tuto sa to nejako zvlastne rozvetvuje na tej rychlospojke u vakuokvky ,a tu klapku mozes rovno odstavit dalsie *neumím psát slušně*..tko

 z tej rychlospojky mi ide jedna hadicka ako u teba na foto ta uplne vpravo co je pod pravym uhlom a ide na posilovac brzd 

a na tom posilovaci sa to rozvetvuje na elektroventily ,nikdy som nemal problem z podtlakom

tie dve hadicky co drzis v ruke by som odpojil  a napojil ich  priamo na tu uplne v pravo cez nejaku rozdvojku

a na tej rychlospojke tie 2 natrubky ktore ostanu volne zaslepil

 

 

 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pisi nejake novinky.minuly tyden,jak byly ty horka,se to z niceho nic vzpamatovalo a zaclo to normalne tahnout s turbem.fungovalo to ale do vcerejsiho dne.ted to opet blbne.ale ted uz to vynechava obcas.chvilju to jede s turbem,chvilku zas bez 😂.je to fakt zajimave

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...