Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Dodací lhůta Rifter


perito

Recommended Posts

Já čekám na Combo. Objednáno v březnu a jediné, co se ví je, že letos to stihnou. Ale (asi bohužel) jsem chytil už nový modelový rok 2022, kde se mění výbava (rozuměj oklešťuje) a teď prodejce řeší, co tam vlastně bude. Ve vzduchu jsou litá 17ti palcová kola, která jsou nyní za příplatek. Potom tam zřejmě budě digitální přístrojový štít a z toho moc nadšený nejsem. Jisté je, že se dohodli, že mi to nezdraží. Bohužel ve smlouvě není vypsaná položková výbava jen Elegance Plus a příplatky. To podle mě musí dodat. Ale co bylo součástí té výbavy už v příloze smlouvy není. Asi je to tak obvyklé, nenapadlo mě, že bych to mohl a měl řešit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MiraZ - by mě zajímalo, co by v takovém případě vymýšleli, kdyby se to Combo kupovalo k nám na školu nebo jakoukoli jinou státní organizaci - tzn. že by proběhlo výběrové řízení s detailně (položku po položce) specifikovanou výbavou. To by mohlo klidně skončit tak, že by se auto nesplňující parametry VZ neodebralo

Upraveno uživatelem Medvěd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tam by zrejme museli splnit nebo by to neodebrali. Ja jsem tu kupni smlouvu nijak neresil, nemel jsem na to moc cas a bral jsem to jako vec, kterou maji vsichni prodejci stejnou. Neco jako kdyz chcete menit neco ve smlouve s bankou. Potom jsem se docetl, ze pokud neodeberu, tak budu platit pokutu 25% ceny vozu. Ale mozna to tak maji lichvarsky jen v UHcar. Ja nemam duvod neodebrat, i kdybych to mel obratem prodat, tak na tom vydelam. Ale spis jde o princip.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud dostaneš větší slevu na auto tak věř, že obratem nic neprodáš. Při předání podepíšeš, že tuším 3 měsíce nesmíš auto prodat. Je to kvůli překupníkům. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Čerstvé info:
Rifter Long GT, Cuprite, Grip Control, 1,2 Puretech 130k, automat, vlastě vše co se dalo přidat sem objednal a vše dodáno. Objednáno konec dubna, dodáno včera, tedy něco málo přes 5 měsíců.
Drobnost, v podlaze nejsou žádné úložné prostory. Mně to nevadí, jen že se tu psalo že jsou, tak už nejsou 🙂

A pro mně zajímavý postřech start/stop, na křižovatce těsně před tím než to chcípne, stačí zavrtět volantem a nechcípne. Nebo pokud už chcípne, opět zavrtět volantem, naskočí a zůstene tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
V 6. 10. 2021 at 11:30, Papira napsal:

Čerstvé info:
Rifter Long GT, Cuprite, Grip Control, 1,2 Puretech 130k, automat, vlastě vše co se dalo přidat sem objednal a vše dodáno. Objednáno konec dubna, dodáno včera, tedy něco málo přes 5 měsíců.
Drobnost, v podlaze nejsou žádné úložné prostory. Mně to nevadí, jen že se tu psalo že jsou, tak už nejsou 🙂

A pro mně zajímavý postřech start/stop, na křižovatce těsně před tím než to chcípne, stačí zavrtět volantem a nechcípne. Nebo pokud už chcípne, opět zavrtět volantem, naskočí a zůstene tak.

Závidím, objednával jsem na konci května, stále nemám ani termín výroby .. 😕 kdy Vám dai vědět termín?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Termín výroby se mi taky 2x posouval, ale asi po 3 - 3,5 měsících od objednání šel do výroby, měsíc na to info o tom, že je vyrobeno (byly v tom i nějaké odstávky ve výrobě).
a další měsíc než dorazilo do CZ k dealerovi + dodatečná montáž tažného.
Jako kdybych od května do teď čekal a neměl termín výroby, tak se přiznám že to asi vzdám. Už takhle se mi to zdálo dlouhé a furt jsem koukal na předváděčky jestli se něco nenajde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně to se mi honí hlavou, najít někde předváděčku. Bohužel jsem nenašel a ani žádnou alternativu. Do zimy jsem auto chtěl mít, staré už není tak spolehlivé. Dám tomu asi ještě měsíc a pak se s nima domluvím co a jak. Sami mi to okomentovali tak, že prostě ty páky nemají. Jo a na prodejně také nemají jediné auto... žijou v podstatě jen servisem 😕

Upraveno uživatelem Péťa
Necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou tady nekteri (ja), kteri objednali v breznu a auto (Combo XL) bude asi leden/unor. Nejhorsi byla nejistota, jestli objednavku nezrusi, ale mam potvrzene, ze to dostanu a cena zustane stejna, jen prijdu o 17ti palcova kola, ktera nyni uz u zadne ctverice nejsou v nejvyssi vybave.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můj prodejce pro jistotu nic o 17" vs. 16" nevěděl. Nebo se jen tvářil? No a pouze mi řekl, že cenu jsou schopni garantovat do konce února. Objednával jsem v červenci a dodaný mělo být koncem ledna, což se (mám s tím počítat) určitě nestihne. A že prej věří tomu, že by cenu byli schopni garantovat i déle... jenže jsou to všechno takový neurčitý bláboly po telefonu. Žádné písemné natož pak závazné oznámení. Oni prostě neví a něco říct musí. A já už přestávám věřit, že nějakej Rifter bude. Ani nevím, jak bych se zachoval, kdyby mi řekli, že mě bude stát o 50k víc. Naplánovanou výrobu nemám, ale vyřazený jsem také nebyl. Tak jako tak, patrně budu mít jiné starosti. Třeba prodat staré a koupit nové kolo, když termín dodání nového je duben.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V loni mi auto zrušili po 3 měsících že mou zvolenou konfiguraci již nelze. V květnu jsem se rozhodl že půjdu i do 1,2 a objednal.

Dnes mi přišel email:

Hezký den pane...........

S lítostí vás musím informovat o situaci, která nastala ve výrobě. Vaše objednávka byla bez náhrady zrušena ve výrobě, a proto vám posílám rekalkulaci vozidla. Za těchto nových podmínek je možno vozidlo opětovně zadat do výroby.

Prosím vás o potvrzení, abychom mohli změnit objednávku, popřípadě přistoupit ke konečnému zrušení vaší objednávky s návratem vaší zálohové platby.

Termín dodání nám není schopný importér garantovat.

Omlouváme se za komplikace, situace ve výrobě je kritická

ps: jo a nová kalkulace je o 60 000 dražší. 

Upraveno uživatelem Rendy73
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...