Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Dodací lhůta Rifter


perito

Recommended Posts

@Milan+ Neviděl bych to tak černě, jsou věci a auto mezi ně patří, na který z platu nedosáhneš. Určitě jsou lidé s příjmem, který to bez větších či menších problémů dovolí.
Jistě že brát si auto v hodnotě 200 000,- s akontací 10 000,- je hloupost a smrdí to zabavením.
No dáš třeba 60% a 40% doplatíš ve splátkách. Až to splatíš, máš pak sice tříletý auto, ale jaký si ho uděláš, takový ho máš. V podstatě je jedno jestli to dáváš na Stavební spoření či spořící účet, nebo přímo bance.
Nemusíš čekat 5 let až si prachy budeš moci vybrat.
Stejně tak by se mohlo říct, že platit nájem za byt je hloupst. Když si můžeš vzít hypotéku a platit za svoje bydlení.
Další přiklad je operativní leasing - taky by se dalo říct, že je to hloupost. Chodím na pivo s kamarádem, který má Fábii na OL snad už třetí, nevím kolik platí, ale je spokojenej.
Tvrdí že dokud to půjde, tak to bude takhle točit. Říkal, že kdyby tenkrát když si bral první koupil za hotový, tak dnes má nevím kolikaletou Fábii s cenou takovou jakou určuje trh. Takhle má pořád novou a vždy dopředu ví za kolik si ji bude moci kdyžtak odkoupit.
Horší je to s úvěrem na zážitky, jako dovolená a podobně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To holt není pro mě, auto je jen pixla, takže za mě raději hypo a bydlení a to mám za sebou. Takže i tak bych do auta na úvěr nešel. 

Se kámoše zeptej na kolik ho to přijde, bratra kluk má teď taky operák na Scalu v naftě, krom kůže snad vše od Škoda auto, zvýhodněný pro studenty, tak si na to i při škole dokáže dost vydělat, ale aby jsi se to bál někde nechat, každý škrábanec je snad za víc, než stojí oprava. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zase pochop že můžou bejt lidi i třeba tvůj synovec (nevím, neznám 🙂 ) kteří nemají jinou starost, než to auto.
Bydlí třeba u rodičů, nebo už ve svém splaceném. Tak jedou ve splátkách dál.
Například když je někdo zvyklej platit měsíčně 12 000,- hypotéku, doplatí ji a není to pro něj takovej finanční šok z placení jako třeba pro tebe (bez urážky) když nejsi zvyklej měsíčně dávat tolik peněz stranou. 


 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 No neviem, ten operak je výhodný keď auto nepotrebuješ vlastniť, ako podnikatelia, mal som Partnera, ako firemné, dal som si tam výbavu akú som chcel, mesačne to bolo 460€ na 3 roky cena auta cca 18500€, vrátane servisu a pneu, DN, cestnej dane, prihlasenie v cene, mimo PHM firma nič viac neplatila, žiadna akontacia, poplatky atď, a po 3 rokoch nové auto, staré zoberú, bez starosti s predajom. Možný odkup podľa ich ceny.

Naši chcem nové, tak sme prerátali operak a leasing, leasing 18000€ akontacia 300€ mesačne na 4roky, cena auta 32000€, na operak by vyso niečo cez 600€ mesačne, ale žiadna akontacia atď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1.Ja si myslím že operak je spíše  jen pro firmy. 

Nemájí žádné starosti z autem.(minimální)

Mají náklady na provoz firmy.

2. když něco chceš  tak si zatím jdi.

Nikdo prostě má peníze hotově.

Nikdo musí brát půjčku.

Ale důležité je že  jsme spokojení.

Máme důvod proč dělat  vždyť každá práce by měla mít svůj smysl.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 12/15/2019 at 11:43 AM, nirum said:

Já objednával 2.září verzi GT 1,2 130k, automat, bílá a nějaké věci navíc a bylo na smlouvě dodání duben 2020.Nevolám a jak se tu píše "neotravuji" a předevčírem mi volal sám prodejce, že v lednu by mněl jít do výroby, tak jsem zvědav.

To je dost zvlastne, lebo ja som objednaval tiez 2.9. 1.2 130 EAT8, Gt line a uz je na ceste. Predajca dokonca hovoril, ze keby nie su sviatky, bol by este tento rok... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
V 17. 1. 2020 at 11:04, Kayman171 napsal:

Podobne, od vcera je nas viac :)

Ahoj, ještě jednou GRATULACE. Tak to bude asi tou bílou barvou, nebo doplňkama. Já si přiobjednal digitální tuner , přední a zadní asistent, couvací kameru, náhradní kolo, vyhřívané čelní sklo , plech pod motor a taž. zařízení + kontr.stability.  Jinak si to nedokážu vysvětlit. Tak musím čekat.

Upraveno uživatelem Péťa
Odstraněn obrázek z citace
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...