durino666 Posted May 6, 2019 Posted May 6, 2019 Ahojte Prosím vás, vedeli by ste mi poradiť kde by som objednal diel č.2 ? Potrebujem meniť celý prah - P.307 , 2001, 80KW DAKUJEM Quote
ozzy56 Posted May 6, 2019 Posted May 6, 2019 tomu dílu, co sháníš, se mezi klempíři říká --mezipraží--, při výměně venkovního prahu se origo mezipraží odstraní (pokud je shnilé) a nahrazuje se pásem plechu 1mm, ve kterém se udělají díry cca 10cm, aby dutina prahu po opravě větrala a aby se těma dírama dala provléknout hadička při stříkání dutin..., zajdi za klempířem, který to bude dělat a on ti to vysvětlí..., je úplně zbytečné kupovat ten originální díl (jsem karosář) durino666 and pesastor 2 Quote
mmartinkovic Posted May 6, 2019 Posted May 6, 2019 Mal by sa dat objednat podla cisla dielu, iba to s NFP sa neda objednat. A mas dieru? alebo zhnity? alebo co? Pokial sa to ide robit poriadne, je to dost financne nakladne, tak neviem ci sa to oplati. Robil som to na 605. a jedne len vonkajsi prah stal 5000 SK/1ks, s robotou, a lakovanim, oba ma vysli 30 000 Sk pred viac ako 15 rokmi. Ale je to na tebe. durino666 1 Quote
durino666 Posted May 6, 2019 Author Posted May 6, 2019 No pravý mam uplne celý zlý musím to dať do kopy. Vonkajsi som nasiel za 50€ ten stredný original peugeot stojí 130€ Quote
mmartinkovic Posted May 6, 2019 Posted May 6, 2019 A budes to robit sam, alebo v sevise? Je to inac makacka, odrezat, alebo odvrtaz zvary, osekat, ocistit, a potom nabodovat, nastriekat protikorozne, atd..... Tie diely mozes podla toho cisla pozriet aj inde, alternativy, ale moze sa uz potom lisit kvalitou, napr polska, niekedy to pasuje presne, niekedy ee. je to 50:50. Quote
durino666 Posted May 6, 2019 Author Posted May 6, 2019 (edited) Bude to robit kamos klampiar , mechanik . Edited May 6, 2019 by Péťa Necituj předchozí příspěvek Quote
durino666 Posted May 6, 2019 Author Posted May 6, 2019 před 5 hodinami, ozzy56 napsal: tomu dílu, co sháníš, se mezi klempíři říká --mezipraží--, při výměně venkovního prahu se origo mezipraží odstraní (pokud je shnilé) a nahrazuje se pásem plechu 1mm, ve kterém se udělají díry cca 10cm, aby dutina prahu po opravě větrala a aby se těma dírama dala provléknout hadička při stříkání dutin..., zajdi za klempířem, který to bude dělat a on ti to vysvětlí..., je úplně zbytečné kupovat ten originální díl (jsem karosář) Vzdy sa menia len tieto dve veci ? vonkajsie a stred ? ten vnutorny nebude treba meniť ? ďakujem Quote
mmartinkovic Posted May 6, 2019 Posted May 6, 2019 Meni sa podla stavu, a chuti, a financii, mozes, nemusis ak tomu nic nebude. Ale to je tazko takto od pc sudit, najlepsie je to ked sa to zacne odstrojovat a zisti sa v akom je to stave. ale vacsinou sa menia tie vrchne casti, ale tak nic nie je vylucene. durino666 1 Quote
ozzy56 Posted May 6, 2019 Posted May 6, 2019 před 3 hodinami, durino666 napsal: Vzdy sa menia len tieto dve veci ? vonkajsie a stred ? ten vnutorny nebude treba meniť ? ďakujem ten vnitřní práh se nemění, shnilá bývá jenom jeho spodní část--ta se odřeže fričkou a navaří se plech ve tvaru L--na ten se naheftuje mezipraží a potom venkovní práh... 307rg 1 Quote
durino666 Posted May 6, 2019 Author Posted May 6, 2019 (edited) Cize odporučať kupit len položku č.1 (vonkajši prah) a nech tam kamos da kus zeleza ? Ten stredny stoji 130€ Edited May 6, 2019 by Péťa Necituj předchozí příspěvek Quote
ozzy56 Posted May 7, 2019 Posted May 7, 2019 ano, kupuje se jen venkovní práh, mezipraží a spodek vnitřního prahu vyrobí karosář, tak se to běžně dělá Quote
307rg Posted May 7, 2019 Posted May 7, 2019 Mňa by najviac zaujímalo, aká je životnosť takto opraveného prahu, tiež sa mi ukazuje korózia na ľavej strane prahu, a robiť to na dva roky, tak to neviem či sa vyplatí. Quote
ozzy56 Posted May 7, 2019 Posted May 7, 2019 (edited) když se to od výměny vystříká v dutině a zespodu nějakým Rezistinem atd, vydrží to tak 5 roků..., ono se to už moc nedělá, cena práce šla dost nahoru..., vlastně se už moc karoserie nevyvařují jako kdysi, prostě se to dnes nevyplatí (pokud to není veterán, nebo si to děláš pro sebe) Edited May 8, 2019 by ozzy56 307rg 1 Quote
Recommended Posts
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.