Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

koupě 308


kameja

Recommended Posts

Zdarec pánové,

 

rozhoduji se o koupi 308. váhám nicméně nad motorizací. Jestli naftu nebo benzin. Momentálně jezdím do práce extrémně krátké cesty a 3x týdně něco mírně delšího nad 60km.

dřív se říkalo, že se nafta ničí při nízkých nájezdech. Ty motory ušly již nějaký vývoj a můj dotaz je:

 

Zničil bych ten motor, když bych denně jezdil kousek do práce a zpátky? Je lepší vzít radší 1.2 benzin než 1.6 HDi?

 

Prosím tedy o radu a zkušenosti s motorizacemi od rv 2014-2015 cca

 

Děkuji

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jezdil jsem s 1.6HDi 7 let a vesměs do práce a z práce (9km). Po startu jsem vždy nechal alespoň 2 minuty klapat než jsem vyrazil a po dojezdu chvilku také. Za celou dobu jsme neměl s motorem problém. Teď jsem koupil novou 1.2 PureTech protože jsem chtěl nové a cenově jsme na diesel nedosáhl, ale jsem zatím spokojený.

 

Jirka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevím, kde se pořád bere ta averze vůči HDi a jízdám po městě--viděli jste už berlingo-partner ve firmách v benzínu?? bude jich cca 5% z prodaného množství...,jinak ta auta u rozvážkových firem furt startují, popojedou a stále dokola :myslim, samozřejmě pokud se jezdí přes týden jen do práce pár kilometrů, tak přes víkend je dobré auto protáhnout na výlet, což si myslím dělá každá rodina s dětmi, nebo prostě jen normální lidé, co nesedí furt u televize, máme v rodině více aut s HDi a ta auta jezdí bez sebemenších problémů, osobně jsem za pět roků nevyměnil v berlingu ani jedinou žárovku :super

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obecně je to jedno. Jizda se studeným motorem neprospívá žádnému motoru ať je to benzín nebo nafta. Jen u té nafty je potřeba to auto občas protáhnout na delší trati a tím umožnit filtru regeneraci.  Sám jsem měl strach s krátkých jízd s naftou ale pokud budeš tankovat kvalitní naftu a dodržovat výměny oleje nejdéle po 15 tis. km. není se čeho bát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proti HDi opravdu nemůžu říct nic, 7 let jsem s ním jezdil okolo komína a vždy v pohodě, starty léto zima vždy na první otočku. Z benzínu mám teď akorát pocit, že je takovej splašenější a je třeba rychleji řadit. Jinak jsem spokojenej a rozhodla asi cena.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...