kameja Posted May 4, 2019 Posted May 4, 2019 Zdarec pánové, rozhoduji se o koupi 308. váhám nicméně nad motorizací. Jestli naftu nebo benzin. Momentálně jezdím do práce extrémně krátké cesty a 3x týdně něco mírně delšího nad 60km. dřív se říkalo, že se nafta ničí při nízkých nájezdech. Ty motory ušly již nějaký vývoj a můj dotaz je: Zničil bych ten motor, když bych denně jezdil kousek do práce a zpátky? Je lepší vzít radší 1.2 benzin než 1.6 HDi? Prosím tedy o radu a zkušenosti s motorizacemi od rv 2014-2015 cca Děkuji Quote
kameja Posted May 4, 2019 Author Posted May 4, 2019 v merku mam teda tady tento kousek https://www.sbazar.cz/r.dostalek/detail/72702387-peugeot-308-16-bluehdi-88-kw-navi-panorama-alu az na vyhrivany sedacky ma vsechno, co bych potreboval Quote
ozzy56 Posted May 4, 2019 Posted May 4, 2019 1.6 HDi 88kw je v podstatě stejný motor, nechej si auto projít historií v servisu peugeot, ať po koupi nezjistíš něco, co se ti nebude líbit... Charlie 1 1 Quote
kameja Posted May 4, 2019 Author Posted May 4, 2019 ano s tím počítám, podle VINka to nechat zkontrolovat buď v Brně, nebo u Jonala v Hodoníně. Budu mít sebou na případnou kontrolu i mechanika... https://www.sauto.cz/osobni/detail/peugeot/308/18262782?goFrom=list Benzín jsem našel takový, tak ještě váhám... Quote
Šindy 73 Posted May 5, 2019 Posted May 5, 2019 Jezdil jsem s 1.6HDi 7 let a vesměs do práce a z práce (9km). Po startu jsem vždy nechal alespoň 2 minuty klapat než jsem vyrazil a po dojezdu chvilku také. Za celou dobu jsme neměl s motorem problém. Teď jsem koupil novou 1.2 PureTech protože jsem chtěl nové a cenově jsme na diesel nedosáhl, ale jsem zatím spokojený. Jirka Quote
kameja Posted May 5, 2019 Author Posted May 5, 2019 díky za reakci, akorát dojíždím 307 s motorem 2.0HDi a taky s tím na najetých 300tkm nebyl jedinej motorovej problém Quote
ozzy56 Posted May 5, 2019 Posted May 5, 2019 nevím, kde se pořád bere ta averze vůči HDi a jízdám po městě--viděli jste už berlingo-partner ve firmách v benzínu?? bude jich cca 5% z prodaného množství...,jinak ta auta u rozvážkových firem furt startují, popojedou a stále dokola , samozřejmě pokud se jezdí přes týden jen do práce pár kilometrů, tak přes víkend je dobré auto protáhnout na výlet, což si myslím dělá každá rodina s dětmi, nebo prostě jen normální lidé, co nesedí furt u televize, máme v rodině více aut s HDi a ta auta jezdí bez sebemenších problémů, osobně jsem za pět roků nevyměnil v berlingu ani jedinou žárovku Charlie 1 1 Quote
pesastor Posted May 5, 2019 Posted May 5, 2019 Ono porad lepsi diesel s vetsim objemem kteremu doprejes co si zada nez maloobjemovej downsizingovej benzinovej vysavac Charlie 1 1 Quote
ozzy56 Posted May 5, 2019 Posted May 5, 2019 na to Ti odpovím tak za pět let--právě ten benzínovej vysavač 1.2 puretech provětrávám Quote
kameja Posted May 5, 2019 Author Posted May 5, 2019 averze vůči HDi nemůže být, to je asi jeden z nej motorů co kdy na naftu jezdily a jezdi ozzy56 and valenta.ivan 2 Quote
mmartinkovic Posted May 5, 2019 Posted May 5, 2019 Pokiaľ sú to fakt krátke trate, tak za mňa radšej benzín, spotrebou sa už takmer zrovnavaju, je lacnejšie na opravy, a v zime je ľahšie štartovanie, pokiaľ neparkujes v garáži. Ale ako vravia 100 ľudí 100 chuti. Quote
Mikis Posted May 5, 2019 Posted May 5, 2019 Tak zajímavé já když před 8 lety kupoval nové auto tak mě právě u prodejce odrazovali od nafty, že na krátké cesty není dobrá že mám vzít raději benzín a teď tu čtu, že je to jedno. Quote
jirka21 Posted May 5, 2019 Posted May 5, 2019 Obecně je to jedno. Jizda se studeným motorem neprospívá žádnému motoru ať je to benzín nebo nafta. Jen u té nafty je potřeba to auto občas protáhnout na delší trati a tím umožnit filtru regeneraci. Sám jsem měl strach s krátkých jízd s naftou ale pokud budeš tankovat kvalitní naftu a dodržovat výměny oleje nejdéle po 15 tis. km. není se čeho bát. ozzy56 and Charlie 1 2 Quote
Šindy 73 Posted May 5, 2019 Posted May 5, 2019 Proti HDi opravdu nemůžu říct nic, 7 let jsem s ním jezdil okolo komína a vždy v pohodě, starty léto zima vždy na první otočku. Z benzínu mám teď akorát pocit, že je takovej splašenější a je třeba rychleji řadit. Jinak jsem spokojenej a rozhodla asi cena. Quote
MATTESS00 Posted May 6, 2019 Posted May 6, 2019 V 5. 5. 2019 at 10:19, Šindy 73 napsal: Jezdil jsem s 1.6HDi 7 let a vesměs do práce a z práce (9km). Po startu jsem vždy nechal alespoň 2 minuty klapat než jsem vyrazil ... A to má být k čemu dobrý? Ajap 1 Quote
kameja Posted May 21, 2019 Author Posted May 21, 2019 Tak nakonec mám koupeno 1,6 bHDi rv 2016 88 kW, ted jen zaklepat na drevo, at je vse ok, diky vsem za rady zdesmy, skypeja and RichVa 3 Quote
Recommended Posts
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.