Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zde můžete přispívat svými cyklovýlety.


Pepito

Recommended Posts

Tak kdyz je dneska ten prvni jarni den, vyrazil jsem na vyjizdku. No, mel jsem radsi vzit bezky, tak od 700m n.m. skoro 15 cisel snehu a -7°C. Jinak teda slunicko, ale obcas chumelenice :DChtel jsem dat vic, ale uz zacly mrznout prsty na rukou a v tom snehu po neujetych cestach jizda taky nic moc, tak jsem to otocil domu

IMG_20210320_151301.jpg

Upraveno uživatelem Ferry
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli mas na mysli tu sedivou cerchovanou caru,tak to bude hranice kraju - plzensky a stredocesky. Vojensky prostor uz je z velke vetsiny zrusenej, zbyl jen kus smerem k Jincum, tam se ostre strili z houfnic, ten mi zacina v podstate za barakem, tak 300m a ackoliv je to pres kopec, tak pri strelbach se kolikrat trese lustr v obyvaku :) no a pak jsou jeste malinke ostruvky po Brdech, kolem nejakych strategickych staveb, co armada zachovala a hlida je. Jinak je to CHKOcko

Dnesni profil

IMG_20210320_180420.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pepito - ne těch mapách vidím oblast, kde jsem se NEDOBROVOLNĚ vyskytoval cca rok a půl mezi roky 1988 - 1990 - do tehdy vyhlášené Rybářské hospody jsme chodili na oběd když dorazila návštěva (rodiče, kamarádi). Jinak na vycházku jsme chodili do moravských Benátek, kde bylo i kino :D

image.thumb.png.12196475724e81f7545b1a669dbf6066.png

Upraveno uživatelem Medvěd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@kirkiz, kameru jsem si pořídil na lyžování a na šnorchlování v moři, ale jelikož se teď nikam nemůže cestovat, tak ji využívám na kole a občas, když je na cyklovýletě něco zajímavého, si z ní pořídím fotky a videa. Mám v ní 64 gb paměťovou kartu (přes 9 hodin záznamu v nejvyšší kvalitě) a v zadní kapse powerbanku, kterou kameru napájím, jelikož akumulátor vydrží pouze 20 minut. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Medvěde, ten zámek je hezký, často kolem něj jezdím na kole. Vede tudy cyklostezka Litovelským Pomoravím. Teď je v něm nějaký Ústav pro sociální péči a na proti přes cestu jsou koně. Rybářská restaurace je už delší dobu zavřená, ale ne kvůli pandemii. Kousek od ní jsou dvě menší hospůdky a u té u řeky stanují a plaví se po řece Třebůvce vodáci. Je tu krásná příroda a spousta různých míst nejen na cyklovýlety. Jsem rád že jsem se sem (do Loštic) přestěhoval. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Blázinec byl v zámku i když jsem tam vojančil (ne - opravdu jsem nebyl rok a půl v léčebně, byť jsem často byl na pochybách, jestli to tak opravdu není :D ).

Kasárna byla právě v těch bývalých (a dnes už zase obnovených) stájích s přesahem dále do lesa směrem k trati - tam byla uskladněna spousta zakonzervované fungl nové techniky (např. tanky, BVP , P V3S všemožných nástaveb, ale třeba i T 805 - to vše s nájezdem max. několik desítek km)
. Když po revoluci armáda rozprodávala vyřazenou techniku, stalo se z našich velících důstojníků několik milionářů - páč prostě byli ve správný čas na správném místě.

Cestou do Litovle byly v polích tři ohromné sloupy vysílačů - prý rušiček Hlasu Ameriky a Svobodné Evropy. S tamníma vojákama jsme vůbec nepřišli do kontaktu a vysílače velice záhy po revoluci zmizely v nenávratnu

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten prostor za konírnami v lese je stále nepřístupný a oplocený. Je to vidět i na mapě.Ty vysílače si moc dobře pamatuju, protože to byl pro mě orientační bod před výstupem z vlaku v Olomouci, když jsem v letech 1978 - 81 jezdil do Prahy do učení, v letech 82 - 84 na vojnu za Aší a pak ještě v 84-87 do práce do Prahy. :papa

IMG_20210331_133108.jpg

IMG_20210331_133721.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...