Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zde můžete přispívat svými cyklovýlety.


Pepito

Recommended Posts

Návštěvník

Elektrokolo má jednu dle mně hodně velikou výhodu oproti "běžnému" kolu.
A to je dojezdová vzdálenost, na normálním kole dojedeš například u nás na Vysočině 25 - 30 km a dalších 25 - 30 zpět. Máš toho plný kecky.
No a na elektrokole dojedeš klidně 50 tam a 50 zpět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěkný kolo...ale já tomu moc nefandim...teda pokud to není ze zdravotních důvodů, že fyzička nestačí...ale chce to na tom jezdit s rozumem...

ale z me zkušenosti to zatím vypadá že se agresivita z aut přesouvá na elektrokola...jedu já tak všichni do pangejtu...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Milhausekkk, nevím kolik je Ti let, ale asi máš ještě skvělou fyzičku, já už ne.

Ti co mne znají, vědí že jsem prodělal jistou nemoc, která mi dosti z mé fyzičky ubrala a ve svých 56.letech už ujedu na "obyčejném" kole kolem 60 km, ale pak jsem dva dny vyřízený, proto jsem se rozhodl, že si pořídím elektrokolo,na kterém ujedu dál a při tom si tu jízdu užiji.

@ozzy56,ale i na elektrokole se musí šlapat, má to "jen" asistenci, takže bez šlapání stojíš na místě.

@Péťa přesně tak.

@Dýdý :super

@kirkiz právě proto jsem si ho pořídil.

@Fruktis, máš na mysli agresivitu ohledně rychlých elektrocyklistů? Elektrokolo má ze zákona omezení asistence do 25 km/h, pak přestane pomáhat. Nebo máš na mysli něco jiného? :myslim

Děkuji vám za vaše názory :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Pepito ne ani tak rychlých...jako egoistyckych...a je to stejne jako u aut...neber to prosím osobně.. je to jen má zkušenost z prahy...kdy si většina z nich myslí že díky svému stroji jsou lepší než ostatní...A není to ani věkově ohraničené...dnes a denně potkávám dedka, co se na tom sotva drží a po chodníku si to těmi 25 km kvaltuje ze supermarketu s deseti rohlíky...a jeho manželku co se tím prohání po lesních cestách...

A co si budeme povídat.. motory na zákony nejezdí...A opravdu je papír neomezí...víme jak to funguje u 50 skutrů,že :aut

nechť ti kolo dobře slouží...pevně doufám,dle tvého chování zde na fóru,  že patříš do té slušné části (elektro)cyklistů...:super

Upraveno uživatelem Fruktis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Fruktis, děkuji Ti za Tvůj názor a za přání. :super 

To omezení rychlosti se dá údajně nějak čipovat za 5000,- Kč, ale pak ztrácíš záruku na motor a navíc by to neplnilo účel, proč jsem si to kolo pořídil. Nepotřebuji jezdit rychle, ale jízdu si vychutnat. Agresivitu na kole jsem za mou dlouhou cyklistickou kariéru ještě nezažil, asi jezdím na trasách,kde se to nenosí. :myslim :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Elektrokolo je super věc, člověk má hnedle větší dojedovou vzdálenost, nějakej ten kopec ho nevodpálí a tak se může kochat krásama kolem cest. Za mě, @Pepito ,si udělal rozhodně dobře. Navíc člověk má hned tak nějak chuť někam vypálit, na výlet, na pivko, na čumendu nebo ke kámošovi, to je fuk, ale má chuť a to je podstatný.

Není to o tom, jestli se někdo dře a ten druhej ne, je to vo tom, abysme si to užili. Hlavním důvodem jízdy na kole přece nemusí bejt se voddělat, hrabat fýzu nebo dřít, může to bejt prostě i relax.

Tolik za mě.

(Já tedá sám elektrokolo nemám, ale mám normální kola dvě, jedno kochací a jedno na makání.)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Pepito  je mi 42 let a fyzičku neřeším, i když se snažím udržovat. Vždycky tu bude ale někdo, kdo mi zadek naklepe a v kopci mi ujede .... fyzička je relativní, neřeším, jezdím pro radost.

Pro Tebe palec nahoru že sportuješ, spousta chlapů ve Tvém věku jsou už jen pasivní sportovci u televize a koukají např. na fotbal. A to jsi ještě zmínil prodělanou nemoc. Elektrokolo jsem nehanil, snad to tak nevyznělo, mám jen jiné preference a chápu i Tvoji volbu.

Spoustu spokojených km :papa

@morepower  s pivkem na kole opatrně ... když jsem se sám odpoledne vracel z projížďky domů, tak jsem jel kus po cyklostezce, na jejímž konci stáli měšťáci s policií a dávali skoro všem dýchnout. Mě nechali projet. Známý takhle fouknul na jiném místě a pokuta vyměřena v řádu desetitisíců - na kole je to kupodivu přísnější

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem se byl "projet" a zkusil jsem jet na maximum elektrokola a mých sil. Ujel jsem 55 km za 1:48 minut průměrnou rychlostí 30,6 km/h. Maximální rychlost 54,6 km/h jsem dosáhl samozřejmě z kopce.

Nemám zatím žádnou aplikaci na záznam jízdy, tak jsem si na Mapách.cz vyznačil trasu kterou jsem projel pro výškový profil,aby bylo vidět, že jsem se neflákal po rovinkách. 

Ještě mi zbylo 44% a na první asistenční stupeň bych ujel dalších 48 km :super :papa

Screenshot_20190506-221242.png

Screenshot_20190506-221721.png

IMG_20190506_185718.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám ho rok a jsem spokojený, ono jde také o to kde člověk jezdí. Jiné to bude v Hradci a okolí a jiné u nás. Tady buď jedeš do kopce a nebo prší.

Navíc když má člověk odoperované koleno tak to prostě na tom klasickém 7 km do stálého kopce nedám aniž by mě oteklo. Takže si to nemohu vynachválit. Aspoň trochu ten kloub hýbu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...