Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zde můžete přispívat svými cyklovýlety.


Pepito

Recommended Posts

@Medvěd, no vidíš, pro mě nová informace, to jsem samozřejmě nevěděl, že tam byla kasárna. :super Ta cesta do Litovle je rovná a zdá se být nekonečná. Pozdravovat uz po těch letech asi nebude koho.:D :myslim

Rybářská restaurace už několik let nefunguje, ale naproti je hospoda Stodola odkud vyjíždějí vodáci a kousek výš je ještě občerstvení. V létě tam bývá živo. Letos bude bohužel mrtvo. :fnuk

@radim.1008, to netuším co to bylo, ale stává se z toho stejná hráz, která by mohla zapůsobit jako v roce 1997, když zaplavila Troubky. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ona to byla relativně malá posádka, řádově do 100 lidi včetně lampionů. Byli jsme jednou z divizí UTAZky (Ústřední tanková a automobilová zpráva) a u nás za kasinem v lese bylo několik hal plných zakonzervované techniky (tzv. "uloženky"). No a na jaře 1989 se k nám tahaly staré tanky z jiných útvarů (často T 34), těm kluci řezali hlavně a demontovali výzbroj, aby je pak stát vrátil z5 do SSSR, kde se z nich stávaly zemědělské stroje (už půl roku před listopadem se Varšavská smlouva dohodla na snížení počtu tankové techniky).. 

Já byl kotelnik s výhledem přes ulici na cvokhaus a dost často jsem přemýšlel, kde je blázinec a kde armáda (dost často mi to splývalo) 

Upraveno uživatelem Medvěd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Pepito napsal:

 

......V létě tam bývá živo. Letos bude bohužel mrtvo. :fnuk ....

 

No myslím, že letos v létě v ČR nikde mrtvo nebude - spíš se hrozím opačné situace. Jsem sledujícím různých skupin milujících podobně jako já cestování úplně všude a to, jak se na chvíle uvolnění těší např. karavanisté a spáči v autech je cítit pomalu z každého jejich písmenka. Rozumím jim a chápu, že pokud budou zavřený hranice, tak tihle lidé se svými rodinami a bydlíky vyrazí po českém dolíčku a budou se všemi dalšími turisty vidět a slyšet kam se jen podíváš (a na rozdíl od zahraničních turistů, kteří do ČR jezdili převážně do Prahy, Českého Krumlova, Karle Varle a na Karlštejn, tihle lidé tyhle jasné lokace zhusta vymění za Krkonoše, Jizerky, Beskydy, Šumavu nebo možná i ten Holomóc a Hanou)

Upraveno uživatelem Medvěd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za šokialismu se kolikrát dělaly takový věci, pro které žádná vzdálenost nebyla velká (stačilo mít vliv nebo znát někoho, kdo vliv má a umět mu to dobře podat). Sám jsem jezdil do Návarova na RZ OÚNZ Liberec, kde byla televizní anténa asi 1,5 km vzdušnou čarou od budovy na kopci a k budově byl kabel od antény tažen společně s elektrikou na sloupech  VN (tovše kvůli TV do RZ). Jestli jsem na fotku dobře koukal, tak je to foceno někde u mostů mezi Novými Zámky a dálnicí Mohelnice - Olomouc ve směru na Mladeč a to bude od zámku v řádu stovek metrů.
P.S.
Nemůže to být sání hydrantu pro případ, že by v blázinci nebo kdysivá kasárnách hořelo?

Upraveno uživatelem Medvěd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mi to nedalo a byl jsem se tam ještě projet na mém elektrokole a mluvil jsem s místním borcem a říkal, že je to bývalý plynovod, který tam byl vybudován někdy v roce 1953 a teď už nefunguje protože je udělaný nový a tohle tam zůstalo. Je to majetek plynáren, ale ty se nemají k odstranění. Fotky z druhého břehu řeky Moravy. :papa

IMG_20200423_194849.jpg

Screenshot_2020-04-23-19-49-27-096_com.miui.gallery.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,hloupě se zeptám.To máš nějakou apku v mobilu,nebo Crussis má nějakou integrovanou pro trasy?Mám 4 roky Leader fox,ještě zadní motor.O takovém dojezdu si můžu nechat zdát.Co jsem tenkrát za něj dal,ted má prodejce Haibaik s Yamahou ve středu.Pokrok nezastavíš.Mám část srdce hovězí tkáně a to kolo mi hrozně postavilo na nohy.Bohužel elektrikřina kolem mně jen proletěla,tak hledám infa kolem.

Mirek 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...