Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Partner Tepee 1.6hdi r.v 09 55kw -klepe,jaké díly na přední nápravu


pagot

Recommended Posts

Klepe mě na parťákoj přední náprava ale z pravé přední strany už jde velice nepříjemný kovový zvuk i na jen mírně vlnité cestě, prostě i na dost pěkné silnici si to kovově proklepává jako by tam bylo něco totálně  K.O

V řijnu jsem dával sám tyčky stabilizátoru, po výměně zůstaly pouze tupé rány které byly docela v pohodě, občas si tam ale něco kovově kleplo spíš třeba v zatáčce na špatné cestě.

Ten kovový zvuk se teď podstatně zhoršil, zatím jsem hýbat se vším, ale nenašel nikde žádné vůle, takže předpokládám že něco kolem předního tlumiče.

Chystám se nakoupit vše nové, koupím tlumiče+ uložení,  a co ještě případně vyměnit když to bude rozdělané?Ramena se zdají být ok, ale prohlédne to ještě odborník.

 Pomohl by někdo s obědnacima kodama tlumičů atd?

Můžu si to vše nakoupit sám, servisman bude pouze měnit. 

Je to tepee 09 kod motoru 9HT případně pošlu vinko

díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takže je jasné že je špatné něco v uložení tlumiče nebo tlumič samotný, koupím oba tlumiče a kompletní horní uložení a vyměním si

poradí někdo z čeho všeho se skládá horní uložení na tepee? našel jsem třeba sadu která obsahuje ložisko a misku nic víc

když jsem koukal jak vypadá vrch z pohledu kapoty tak tlumič s uloženim je do auta pouze vsazen

 zezhora není nic přišroubené  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

normálně se vymění jen to ložisko, zbytek bývá OK, ale samozřejmě neuškodí vyměnit i ty gumové díly hor. uložení, protoože po nějakém tom roku už to není guma, ale železo, jak to ztvrdne, potřebuješ i stahovák pružiny

obrázek komplet hor. uložení je na Servisboxu, ale neumím ho tu dát

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 uložení stabi - ta guma na tyči je ok, vše vypadá ok a ty rány jdou z tlumiče to vím téměř jistě, při pohledu na vršek tlumičů se ta strana co mlátí při hýbání autem hýbe druhá co nemlatí je pevná, spíš to typuju že má už samotný tlumič vůlu 

Na podzim to měli kluci v dobrém servisu v Zábřehu a měnil jen kulový čep, že prý vše ostatní ok a pokud bude něco mlátit tak prý nejspíše tlumič ale to si cinklo jen obšas :) teď kovárna furt.

Jediná zvláštnost je že když jsem naložil auto 4 90kg tak tlumič zamlatil jen na diře, jinak pokud jedu sám, mlátí i na zvlněné relativně klouné silnici prostě furt když pracuje tlumič.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem koukal na videa a je tam ložisko, vrchní miska ložiska a z vrchu pod kapotou je přišroubená ta podložka která asi není důvod měnit je na ni pouze takova slabá převlečná guma která je ok, ale koupil by jí klidně taky

No jsem takový samouk :)) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v jednom chváleném servise v Zábřehu to tipovali na vadný tlumič žádná jiná možnost, tak jestli chci že mě objednají na výměnu tlumičů

Opravil jsem si to sám a s láskou :) bylo úplně na kaši horní uložení tlumiče včetně ložiska a to dělalo fakt moc velký kovový randál

Nakonec cena dílů pro běžného smrtelníka bez slev atd. tak kompletní horní uložení tlumiče Monroe+stahovák na pružinu+pošta cca 900,-

A to mě velice mile překvapil stahovák na pružiny za necelé tři kila vynikající dílenské zpracování, čekal jsem že to bude mnohem horší.

Když vezmu že v Zábřehu mě dělali x krát horní uložení tlumiče na p607/vlastnil jsem tři/ a stálo to vždy docela dost a hlavně stejně to pravidelně vydrželo 3-4 roky...

Tak nej je fakt udělat si to sám.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...