Jump to content
mirob12

rozvody 1.2 puretech

Recommended Posts

Ahoj!

Když jsem auto poprvé přivezl do servisu Peugeot, tak jsem se na rozvody ptal. Jednak kilometrický proběh na výměnu je snad až 180 tKm, takže spíš uběhne u běžného uživatele časová lhůta 10 let. S cenou za výměnu rozvodů mne lehce pozitivně šokovali, mám teda PureTech 1,2 s turbem, ale princip uložení rozvodů je stejný. Za výměnu rozvodů chtěli 5,5,- tKč, což je velmi přijemná částka včetně DPH, materiálu a práce v autorizovaném servisu. Proto bych se do toho ani sám nepouštěl. Jinak rozvodová sada se dá samostatně pořídit na Eshopech kolem cca 2 až 2,5 tKč, ale i za 1,5 tKč třeba od Febi.

Připomínám však ale jeden z mála problémů které tyhle motory měli a to je právě kvalita rozvodového řemene, který se u některých motorů začal třepit a ucpával kanálky rozvodu motorového oleje. V záruce bylo řešeno výměnou motorů. Proto bych šel určitě cestou ověřené kvality a pokud možno obstojné záruky na materiál  - můj názor.

Na Youtubu jsou videa z výměny rozvodů na PureTechu a mají to chytře vymyšlené, je však potřeba přípravku na fixaci ozubených kol pohonu vačkových hřídelů.

https://www.youtube.com/watch?v=gx2AHZfyalM

Přímo z Peugeotu 208:

https://www.youtube.com/watch?v=ekFr2N9aM2Q

https://www.youtube.com/watch?v=uKqVPD13u98

Z Peugeotu 208 v servisu, dost názorné:

https://www.youtube.com/watch?v=df79HLEmgXs

 

Mára

Edited by Markusenka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahoj!

Tak právě proto, že se musí dost věcí odstrojit, taky v úvahu připadá i výměna některých těšnění, nedejbože poškození "simerinků"  a uvážím-li, že to budu dělat maximálně jednou za životnost auta, tak uvedená cena za výměnu v autorizovaném servisu se zárukou je sranda :).

Mára

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahoj.

Má to být tabulková konečná cena za úkon vyměny rozvodů včetně materiálu. 

Jediné co by mne opravdu zajímalo je, zda mění také rovnou ten simerink kolem unašeče za řemenicí, protože po 180tKm by to nebylo od věci, za to bych si klidně připlatil. Jedno je jisté, za výměnu rozvodů na mé Corse jsou schopni si v no name servisu řict 8tKč a to se mění po 65 tKm a stále nemám jistotu, zda vyměnili i vodní pumpu, proto si to dělám sám za cenu materiálu, takže v tomhle ohledu budu věřit Peugeotu servisu.

Mára

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahoj.

To tam sice uvádějí, ale očekávám, že v autorizovaném servisu Peugeot, po ujetí takové porce kilometrů a tak značnému namáhání, mechanickému a tepelnému, navíc podpořenému touto demontáží = vysoce pravděpodobnou změnou montážní polohy dají rovnou nový, bez diskuze. Samozřejmě, až nadejde čas, ohlídám si to :)

Mára

Share this post


Link to post
Share on other sites

My sme davali teraz menit rozvody na 208 prvykrat. Auto ma 56000 KM a uz 7 rokov. Po vymene nam mechanik ukazal stary remen a bol uz dost popraskany, tak by som sa nespoliehal na to co uvadza vyrobca. Cena material+vymena do 300€ to vyslo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...