sharpers Posted May 2, 2019 Posted May 2, 2019 (edited) Ahoj, před pár dny se mi na chvíli rozsvítilo dobíjení, vzhledem ke stáří baterie jsem si myslel že je mrtvá, takže nabita do plna a co to udělá. Včera jsem nastartoval v pohodě , po nějaké době se zase rožlo dobíjení, poté začal blikat displej RT3, vyp se ventilátor topení. Po nějaké další chvili vyskočila závada posilovače , abs, airbag a další, auto přestalo jet. Zastavil jsem a už nešlo otočit startér, jenom to cvaklo a vyply kontrolky. Může takovýto průbeh mít mrtvý alternátor ? Myslím třeba to blikání a vypínání RT3 ? Nebo mám hledat chybu jinde, v kabelech, bsi nebo tak ? Auto jsem musel odstavit a pojedu tam teď , vyměnim baterku a změřím dobíjení, jen mě zajímá jeslti vůbec umírající altík může mít takovýto průběh Děkuji za případné odpovědí Edited May 3, 2019 by sharpers Quote
Ferry Posted May 2, 2019 Posted May 2, 2019 No nejspis nedobiji vubec nebo jen minimalne pri vyssich otackach motoru a vsechno to jelo z baterky, az ji uplne vybilo a podpeti v siti pak zpusobi zminene chovani. Vetsinou to byva kratky nebo upadly uhlik, pripadne vydrene sberaci krouzky, ale muze byt v haji cely regulator. To uvidis, az zmeris, jestli neco dava nebo ne krtek 2, pesastor, Agrafik and 1 other 4 Quote
Agrafik Posted May 2, 2019 Posted May 2, 2019 A nebo se ti mohla rozpadnout volnoběžka alternátoru a prokluzuje. Quote
devdem Posted May 3, 2019 Posted May 3, 2019 anebo ti prdnul remen ... nepsal bych to, ale stalo se mi toto pred mesicem. Od te doby vim, ze dojezd 807 RHR jenom na baterku je 27km ;-). Presne po zatoceni do vrat mi prestal jit posilovac a po vypnuti motoru na dvore uz to neotocilo starterem. A dalsi vec, kterou vim je, ze kontrolka dobijeni se nerozsviti ihned jak auto prestane dobijet, ale az par minut pote. Ten prasklej remen jsem nasel druhy den rano na svem parkovacim miste v praci. Kontrolka dobijeni se mi rozsvitila az po par minutach cesty (~1km). Quote
sharpers Posted May 3, 2019 Author Posted May 3, 2019 Alternátor vyměněn za nový a zase to hezky jede. řemen a napínačka vyměněny asi před měsícem :) když už to tu řešíme, při jízdě pouze na baterii , bez altíku - přejezd do garáže , display rt3 vypnul uplně a ani po nabití baterie a výměně altíku už neobživnul. Nejde display, radio, parkovací senzory. Netuší někdo co to může být ? Pojistky jsem zkouknul a ok Quote
Recommended Posts
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.