Jump to content
Sign in to follow this  
Lubos91

Strata výkonu

Recommended Posts

Zdravím, pôjdem s autom do autorizovaného servisu na diagnostiku, ale zatiaľ popíšem problém, či sa tu niekto nevie k tomu vyjadriť. Po zahriatí motora sa mi stáva že klesne výkon....zrýchľuje keď dám plyn na podlahu, ale nie je to tých 200 koní ktorých to má byť. Nie je ani zásada že sa musí zahriať motor, keď som išiel 300km dialnicou auto išlo stále, skôr to vyzerá že posuny v kolónach to vyvolajú. Otáčky vyletia až do červeného, aj turbo počuť že pracuje, len to proste zlenivie ale kľudne aj tak, že dám plný plyn a vyletia len otáčky a auto ani nezrýchľuje. A teraz druhá vec....keď mám štvrť a menej nádrže, stane sa že zasvieti kontrolka motora auto ide do núdzového režimu a po dotankovaní problém zmizne. teraz cez víkend som mal medzi prázdnou a štvrť nádrže a už to bola červená kontrolka STOP, kolísanie otáčok a po vypnutí motora už nenaštartovalo vôbec.....po naliatí 20 litrov nafty, natlakovaní balónika naskočilo a zase ide....tá strata výkonu nastáva nezávisle od stavu nádrže, akurát mám pocit že keď som ho vytiahol na dialnicu tak sa to rozbehlo.
Dám sem fotky z nepeugeoťáckej diagnostiky....pôjdem ale aj do autorizovaného, či niečo nezistia, nechcem meniť diely ktoré to nemusia spôsobovať....len či ste sa s tým niekto nestretli, alebo niečím podobným.

IMG-7476f1251b6b34fc988a5e2938e1fefe-V.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ten prvý problém, nesmyka spojka??? Na tie otáčky by to sedelo

Ten druh, ýchcelo by to originál diagnostiku, vypíše to prsné číslo chyby, z čoho sa dá ďalej riešiť. Možno nejaký skrat na vodicoch, alebo chyba v jednotke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fajn, koľko máš nabehane? Pri čísle 3xxxxx by mala byť generálka prevodovky, lebo to môže maa za sebou ....  Nejde som čítal, životnosť prevodoviek cca 180 000 km, cca, môže, nemusí, niekde sa to tu objavilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

140 niečo....ale nemyslím že je to prevodovkou, skôr mi príde že tie dve veci spolu súvisia, slabý tlak nafty tak nemá výkon. Prevodovka práveže pracuje ako má ale motor nie.

Prevodovku vylučujem aj preto, že keď som vybehol na dialnicu a rozbehal to na 150 tak problém zmizol....prevodovka by podľa mňa nešla stále

Edited by Lubos91

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sice nesmýká spojka, ale může to být to, co ji v automatu nahrazuje - toto bývá projev hydroměniče. Otáčky jdou bez problému rychle nahoru, ale zrychlení nikde. Může to být i hydroblok, nebo čerpadlo. Ale to by mělo spíše trvalý charakter.

Origo diagnostiku na to, pokud bude bez chyb, tak pak měřit live data za jízdy. Těch režimů převodovky je tolik, že bez toho to asi nepůjde. Nehledě na to, že jsou požadky výkonu mezi ŘJ motoru a automatu provázané a je potřeba sledovat, co má v "úmyslu" převodovka udělat..

Je taky fakt, že pokud motor nefunguje jak má, tak nefunguje správně ani převodovka, ale to by skočil motor do nouzáku a neuměl se tak rychle vytočit. Ale problémy tam asi budou, když umí vyhodit STOPku.

Na ověření funkce hydroměniče existuje jeden jednoduchý test, poměrně brutálního charakteru :blicismajlik

Toto jsou jen některé z možnosti, diag. napoví více.

Docela dodrá náhrada za origo diagnostiku na chyby motoru... je použitívplné  aplikace FAPlite a ELM diagnostiky .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Príliš sa zameriavate na prevodovku ale tá sa správa práveže normálne....zatlačíme na plyn otáčky stúpajú auto zrýchľuje ale lenivo...sliapnem naplno auto podradi otáčky vyletia ale auto nemá ťah....čítal som krížom krazom 500 diskusii o automatoch a nemyslím si že závada je v prevodovke. A vravím...nemyslím že po vytiahnutí auta na diaľnicu by sa prevodovka zrazu napravila....ja viem že tu len hádame ale dal som to sem zo zvedavosti či sa niekto nestretol s podobnou zavadou na palivom systéme...nejaký regulator alebo čo....aby sme sa úplne rozumeli....do kopca sliapnem na plyn ale nie naplno....auto zrýchľuje akoby malo polovičný výkon ...vtedy otáčky nevyletia ale lineárne to zrychluje

Edited by Lubos91

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaplatil som si ten FAPLite a dnes som 2x odpozoroval, že keď stojím dlho, čiže aj keď sa pohybujem v mestskej premávke, v aplikácii narastie hodnota FuelTemp až k 80 a vyššie a vtedy auto stratí ťah. Potom som dnes vybehol na dialnicu pri oboch pokusoch a ako teplota klesala až sa dostala pod 60 tak to zase išlo normálne svižne. Už pod 70 myslím že to nabehne ale pod 60 určite. Súvisí regulátor tlaku paliva s teplotou paliva? Čosi som včera čítal že tie dnešné majú nejaký taký systém, že nie je potrebný chladič paliva, že či to môže mať súvis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po diagnostike v Peugeote vymenili filter, vraj pri takých chybách čo im vypísalo je to prvá vec ktorá môže pomôcť. Po týždni vozenia vyzerá, že to pomohlo. Auto má stále výkon a teplota paliva podľa FAPLite sa drží okolo 30 stupňov. Filter ktorý vymenili mal 12 000 km.

Edited by Lubos91

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...