Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Blbne zadní blinkr/světlo


Milhausekkk

Recommended Posts

Ahoj,

když jsem dal páčkou pod volantem pravý blinkr, tak šipka na přístrojovce i zvuk značně zrychlil, že jsem si toho hned všiml. Obešel jsem tedy auto a zjistil, že nebliká pravý zadní blinkr za spolujezdcem. Vypnul jsem tedy motor, světlo vyndal a zjistil, že jsou opálené konektory u toho nejtlustšího drátu. Pro jistotu jsem vyměnil i žárovky a když jsem to zapojil zpět, tak mi jako bonus pořád svítila zpátečka při zapnutých světlech ale blinkr pořád nešel :aut 

Jsem to celé poskládal zpět a naštvaně jsem odešel nakoupit, protože jsem to vše dělal u obchoďáku. Po návratu z obchodu jsem nastartoval a zkusil blinkr, rychlost cvakání byla opět normální. Tak jsem vylezl ven a vše OK, už druhý den to šlape.....

Objednal jsem se ale k mechanikovi, ať se na to podívá. Bude stačit výměna té patice na drátech z auta ?  Nebo mi hrozí i nákup světla - to kdyby byl ten pin co je spálený na houby? Díky za rady

 

DSC_0391.JPG

DSC_0392.JPG

DSC_0393.JPG

Upraveno uživatelem Milhausekkk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokiaľ na tom PINe na svetle nie je korózia, tak by ešte nejakú dobu mohlo poslúžiť, samozrejme čím horší kontakt, tým viac sa to prehrieva a zároveň sa to zhoršuje, takže ťažko povedať ako dlho to vydrží. Keby si niekde na vrakovisku zohnal zachovalé svetlo s dobrými kontaktami, stačí aj rozbité alebo len črevá, tak sa ti to oplatí lacno kúpiť. Prinajhoršom nové svetlo. Petica na kábloch auta sá dá aj opraviť nalisovaním nového PINu, pokial vyhorená diera v plaste ešte nie je priveľká.

Pred pár rokmi som túto chybu riešil u kamaráta "núdzovo" bypasom, dodatočným prepojením kostry svetla s vodičom kostry, pomocou kúska drôtu, a už mu to tak zostalo až kým mu auto nerozbila jedna pani...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, problém opraven, nevím co vše technik dělal, protože jsem do světel neměl ještě důvod koukat. Každopádně říkal, že na obou zadních světlách udělal přemostění kostry, že byla slabá .... nerozumím tomu, důležité je, že to funguje:)

Pocitově bych i řekl, že mi s tou opravou svítí i nějak více potkávačky, možná se mi to zdá :myslim

Jinak jsem měl auto v klima servisu .. vyčištění, údržba, výměna chladiče a naplnění za 4800 kč. Klima funguje OK, ani neslyším, když ji zapnu, že sepne kompresor. Před tím to sepnutí šlo hodně slyšet, teď nic

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Premostenie, no to je ten bypass, natiahol prídavný vodič mimo toho konektoru, čím tú kostru zároveň posilnil, otázka je iba či je ten vodič napevno alebo tiež je odpojiteľný, čo je z pohľadu funkčnosti jedno, odpojenie (nejaký konektor, napr. faston) je dobré iba keď potrebuješ vybrať svetlo (čo ja robím bežne pri výmene žiarovky napríklad). Je to najjednoduchšie, najrýchlejšie a asi aj najlacnejšie riešenie, aj keď trocha fušerina podľa mňa, ale ako píšem hore, tak absolútne funkčné a OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...