Milhausekkk Posted April 27, 2019 Posted April 27, 2019 (edited) Ahoj, když jsem dal páčkou pod volantem pravý blinkr, tak šipka na přístrojovce i zvuk značně zrychlil, že jsem si toho hned všiml. Obešel jsem tedy auto a zjistil, že nebliká pravý zadní blinkr za spolujezdcem. Vypnul jsem tedy motor, světlo vyndal a zjistil, že jsou opálené konektory u toho nejtlustšího drátu. Pro jistotu jsem vyměnil i žárovky a když jsem to zapojil zpět, tak mi jako bonus pořád svítila zpátečka při zapnutých světlech ale blinkr pořád nešel Jsem to celé poskládal zpět a naštvaně jsem odešel nakoupit, protože jsem to vše dělal u obchoďáku. Po návratu z obchodu jsem nastartoval a zkusil blinkr, rychlost cvakání byla opět normální. Tak jsem vylezl ven a vše OK, už druhý den to šlape..... Objednal jsem se ale k mechanikovi, ať se na to podívá. Bude stačit výměna té patice na drátech z auta ? Nebo mi hrozí i nákup světla - to kdyby byl ten pin co je spálený na houby? Díky za rady Edited April 27, 2019 by Milhausekkk Quote
VojtouNerCZ Posted April 27, 2019 Posted April 27, 2019 Určo bych vyměnil patici, a dkyby byl naprd ten pin na světle, prostě bych koupil jen střeva světla. Quote
307rg Posted April 27, 2019 Posted April 27, 2019 Pokiaľ na tom PINe na svetle nie je korózia, tak by ešte nejakú dobu mohlo poslúžiť, samozrejme čím horší kontakt, tým viac sa to prehrieva a zároveň sa to zhoršuje, takže ťažko povedať ako dlho to vydrží. Keby si niekde na vrakovisku zohnal zachovalé svetlo s dobrými kontaktami, stačí aj rozbité alebo len črevá, tak sa ti to oplatí lacno kúpiť. Prinajhoršom nové svetlo. Petica na kábloch auta sá dá aj opraviť nalisovaním nového PINu, pokial vyhorená diera v plaste ešte nie je priveľká. Pred pár rokmi som túto chybu riešil u kamaráta "núdzovo" bypasom, dodatočným prepojením kostry svetla s vodičom kostry, pomocou kúska drôtu, a už mu to tak zostalo až kým mu auto nerozbila jedna pani... Quote
Milhausekkk Posted May 5, 2019 Author Posted May 5, 2019 Ahoj, problém opraven, nevím co vše technik dělal, protože jsem do světel neměl ještě důvod koukat. Každopádně říkal, že na obou zadních světlách udělal přemostění kostry, že byla slabá .... nerozumím tomu, důležité je, že to funguje Pocitově bych i řekl, že mi s tou opravou svítí i nějak více potkávačky, možná se mi to zdá Jinak jsem měl auto v klima servisu .. vyčištění, údržba, výměna chladiče a naplnění za 4800 kč. Klima funguje OK, ani neslyším, když ji zapnu, že sepne kompresor. Před tím to sepnutí šlo hodně slyšet, teď nic Péťa and 307rg 2 Quote
307rg Posted May 5, 2019 Posted May 5, 2019 Premostenie, no to je ten bypass, natiahol prídavný vodič mimo toho konektoru, čím tú kostru zároveň posilnil, otázka je iba či je ten vodič napevno alebo tiež je odpojiteľný, čo je z pohľadu funkčnosti jedno, odpojenie (nejaký konektor, napr. faston) je dobré iba keď potrebuješ vybrať svetlo (čo ja robím bežne pri výmene žiarovky napríklad). Je to najjednoduchšie, najrýchlejšie a asi aj najlacnejšie riešenie, aj keď trocha fušerina podľa mňa, ale ako píšem hore, tak absolútne funkčné a OK. Quote
Milhausekkk Posted May 6, 2019 Author Posted May 6, 2019 @307rg udělal to jak píšeš, říkal mi, že tam dal do toho přemostění rozpojitelný spoj, abych mohl vytáhnout lampu a měnit žárovky. 307rg 1 Quote
hydrostar Posted April 9, 2025 Posted April 9, 2025 V 27. 4. 2019 at 17:44, VojtouNerCZ napsal: Určo bych vyměnil patici, a dkyby byl naprd ten pin na světle, prostě bych koupil jen střeva světla. A dají se koupit jen ty patice? V tělese držáku žárovek je zacvaknutá bílá patice samec. Jak jsou konektory z této zacvaknuté patice propojeny s vodiči na tělese? Pájením nebo jen dotykem? Dá se ta patice vyjmout a vyměnit nebo musím nahradit kompletní držák žárovek? Quote
VojtouNerCZ Posted April 9, 2025 Posted April 9, 2025 (edited) Nejde. Řeším to takhle. Na konec pak dám nějaký jiný konektor a protikus do auta. Obrousit šíny, zapájet (kostru dávám 2x), zalejt epoxidem Edited April 9, 2025 by VojtouNerCZ hydrostar, 307rg and P607Olda 3 Quote
hydrostar Posted April 9, 2025 Posted April 9, 2025 No, jak se říká, to jsem nechtěl slyšet... Mám to provizorně propojené vloženým měděným plochým vodičem. Zatím vede... Quote
Recommended Posts
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.