Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Particle filter additive level too low: Repair needed


Noves

Recommended Posts

Ahoj,

Nemohl jsem to přes vyhledávání najít, objevila se mi hláška "Particle filter additive level too low: Repair needed" a "Engine fakult: repair needed" ... Poradite mi? Najeto mám 167 tis.km ... Jde o nádržku na aditivum?

Stalo se mi to hned po natankování nafty... Už 2 roky dávám VIFsuper diesel aditiv zimní i letní, ale to s tím asi nemá co dělat že?

Díky

9DE081E6-B4A4-4793-9DE8-D2D2AC771CBD.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš nízkou hladinu aditiva. Je potřeba ho dolít a na diagnostice vynulovat počítadlo. Po natankování se vstřikuje aditivum do nádrže. Proto ti to hlásilo po natankování. S VIFem to nemá nic společného. V návodu k obsluze je určitě napsáno co ta hláška znamená.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, no pod modelem 508 toho asi moc není, ale s FAPem, jako takovým, je tu toho dost. Dokonce tolik, že si vysloužil vlastní vlákno ;) 
Každopádně ve tvém případě bude potřeba zajet do servisu a nechat doplnit aditivum, přes DIAG dát vědět autu, že bylo doplněno a nechat zkontrolovat stav filtru, jestli není před smrtí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Noves Jedná se o filtr FAP - filtr pevných částic. Jezdit se s tím dá. Tahle hláška je jen informace, že aditivum dochází a máš dost času (a i km), abys naplánoval návštěvu servisu. Tuhle nádrž to dá bez problémů (už se aditivem pro FAP ošetřila) a min. tu další nádrž by to mělo zvládnout také. Pak už je riziko, že aditiva bude v nádržce málo :myslim
Ohledně opravy svépomocí. Záleží na tom, jak jsi zručný a máš vybavenou dílnu. Min. to bude chtít DIAG a koupit plnící sadu s aditivem.

FAP_16HDI.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...