Noves Posted April 25, 2019 Posted April 25, 2019 Ahoj, Nemohl jsem to přes vyhledávání najít, objevila se mi hláška "Particle filter additive level too low: Repair needed" a "Engine fakult: repair needed" ... Poradite mi? Najeto mám 167 tis.km ... Jde o nádržku na aditivum? Stalo se mi to hned po natankování nafty... Už 2 roky dávám VIFsuper diesel aditiv zimní i letní, ale to s tím asi nemá co dělat že? Díky Quote
HonzaZ Posted April 25, 2019 Posted April 25, 2019 Máš nízkou hladinu aditiva. Je potřeba ho dolít a na diagnostice vynulovat počítadlo. Po natankování se vstřikuje aditivum do nádrže. Proto ti to hlásilo po natankování. S VIFem to nemá nic společného. V návodu k obsluze je určitě napsáno co ta hláška znamená. Laďa 1 Quote
MJSytic Posted April 25, 2019 Posted April 25, 2019 Ahoj, no pod modelem 508 toho asi moc není, ale s FAPem, jako takovým, je tu toho dost. Dokonce tolik, že si vysloužil vlastní vlákno Každopádně ve tvém případě bude potřeba zajet do servisu a nechat doplnit aditivum, přes DIAG dát vědět autu, že bylo doplněno a nechat zkontrolovat stav filtru, jestli není před smrtí. Laďa 1 Quote
kemo Posted April 25, 2019 Posted April 25, 2019 Čau přesně jak píší pánové , já jsem tohle řešil na předešlém autě doplnit aditiva pro fap filtr mě to tenkrát stalo něco přez 5000 Kč protože se měnil celý díl nedolyval se . Quote
Noves Posted April 25, 2019 Author Posted April 25, 2019 Takže to je něco co si člověk neopraví sám? Sytici ty myslíš zkontrolovat jaký filtry? Najeto mám 167 tis. Quote
Noves Posted April 25, 2019 Author Posted April 25, 2019 (edited) A ještě další dotaz, zítra mě čeká cesta 300km a pak zase zpátky. Nemůže se neco s autem/motorem stát? Budu mít rodinu s sebou (1,5y dítě). Díky Edited April 25, 2019 by Noves Quote
Che Guevara Posted April 26, 2019 Posted April 26, 2019 Klidně s tím jeď, ještě nějakej ten tisíc km to zvládne. Quote
MJSytic Posted April 26, 2019 Posted April 26, 2019 @Noves Jedná se o filtr FAP - filtr pevných částic. Jezdit se s tím dá. Tahle hláška je jen informace, že aditivum dochází a máš dost času (a i km), abys naplánoval návštěvu servisu. Tuhle nádrž to dá bez problémů (už se aditivem pro FAP ošetřila) a min. tu další nádrž by to mělo zvládnout také. Pak už je riziko, že aditiva bude v nádržce málo Ohledně opravy svépomocí. Záleží na tom, jak jsi zručný a máš vybavenou dílnu. Min. to bude chtít DIAG a koupit plnící sadu s aditivem. radim.1008, pesastor and kemo 3 Quote
Martin 1981 Posted May 2, 2019 Posted May 2, 2019 Presne pri 167000km som doplnal aj ja v peugeote za 115e myalim ze to bolo.Urcite to daj do origo servisu Quote
Recommended Posts
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.