Jirka.budejovice Posted April 25, 2019 Posted April 25, 2019 (edited) Mojí 406 break HDI 2.0 RHZ r.v.2001 mám od roku 2012, měla najeto 160tis km, dovezena byla z Německa ale těsně předtím z Itálie, kromě pár lehkých parkovacích šrámů krásný stav. Žádná koroze, ještě jsem sundaval nálepky z třmenů brzd. Vše na autě originál dily i destičky. Na autě nebylo třeba dělat nic zásadního takže jsem se rozhodl založit vlákno o něm až teď. Servis: 180 tis.km - všechny stabilizační tyčky, čepy řízení, akcelerační silentblok, oprava motorku cirkulace vzduchu 200 tis.km - komplet rozvody, kladky, řemen, řemenice, repase alternátoru 207tis.km - destičky, kotouče 223tis.km - komplet spojka 225tis.km - tlumič výfuku, kondenzátor klimatizace, výměna předních kulových čepů, výměna ložisek horních uložení tlumičů, čepů řízení a stabilizačních tyček, výměna oleje v převodovce Každých 10tis.km olej, filtry Každých 30 tis.km palivový filtr Jednou za čas vystříkání kapoty a A sloupku voskem, ošetření prahů Vylepšení: Samostmívací zrcátko a osvětlené protislunecni clony, rozprašovací ostřikovače, osvětlení ve dveřích, krabička na MP3 k origo rádiu, chromové rámečky budíků, LED osvětlení interiéru, zaslepení EGR, držák na parkovací lístky, chromová koncovka výfuku, dodělání 2. světýlka a 12V zasuvky v kufru, vytlumení kapoty, příčky od motoru, předních dveří a kufru, automatické svícení, kožený potah volantu, hlavice řadící páky a páky ruční brzdy, výměna všech reproduktorů Přidám pár foto jak šel čas Edited July 14, 2019 by Jirka.budejovice Quote
Jirka.budejovice Posted April 25, 2019 Author Posted April 25, 2019 (edited) Edited April 25, 2019 by Jirka.budejovice Rikic339, čakom and Charlie 1 3 Quote
Jirka.budejovice Posted April 25, 2019 Author Posted April 25, 2019 A zde něco z oprav krtek 2, Rikic339 and OK406 3 Quote
Rikic339 Posted April 25, 2019 Posted April 25, 2019 Krásná 406, evidentně je o ní dobře pečováno Charlie 1 and Jirka.budejovice 2 Quote
misho.1709 Posted April 25, 2019 Posted April 25, 2019 Pekný kúsok Hlavne podvozok žiadna hniloba. Nech slúži ďalej k spokojnosti. Staráš sa pekne Jirka.budejovice 1 Quote
Jirka.budejovice Posted April 25, 2019 Author Posted April 25, 2019 Nevím, stojí venku, nezná garáž, myčku 2x za rok. Ale jinak se snažím Péťa 1 Quote
Jirka.budejovice Posted April 25, 2019 Author Posted April 25, 2019 K plné spokojenosti mě trápí vyřešení odlepujici se látky na tapecech, začíná hvízdat turbo a při akceleraci se auto nepatrně třese. Začalo při 1. výměně spojky a ani novou se to nespravilo. Quote
krtek 2 Posted April 25, 2019 Posted April 25, 2019 (edited) latku som nalepil novu pozri moje vlakno zatim rok a drzi v poho a vyzera to v pohode stranka 5 v mojom vlakne Edited April 25, 2019 by krtek 2 Jirka.budejovice 1 Quote
Jirka.budejovice Posted April 25, 2019 Author Posted April 25, 2019 Ale tys měl černý interiér a nemáš tam lišty. Já mám trochu strach se do toho pouštět. Quote
krtek 2 Posted April 25, 2019 Posted April 25, 2019 (edited) nie nemal som cierny mal som klasiku sive sedacky a tapaciry palubovka je striekana ,tie casti ktore boli sive listu len vycvaknes blbe je ze musis z druhej strany odvrtat plastove nity aby si tapec rozobral na 4 kusy (inak to nebude dobre vypadat ta latka ) a dolezite je to potom to naspet pospajat tak aby to bolo pevne pretoze ked nebude bude ti to plandat ale poviem ti pravdu znovu by som to uz nerobil strasna kopa roboty je s tym Edited April 25, 2019 by krtek 2 Jirka.budejovice 1 Quote
Jirka.budejovice Posted April 25, 2019 Author Posted April 25, 2019 Právě proto nevím jestli se mi do toho chce. A pak mám ještě jeden problém a to že jedny zadní dveře se často nezamykají. Párkrát stačí odemknout a zamknout a zase to chvilku chodí. Že by stačilo něco namazat? Nebo slabej motůrek? Quote
krtek 2 Posted April 25, 2019 Posted April 25, 2019 asi zatuhnuty zamok ale co sa matne pametam nejde to nejak rozumne rozobrat tusim je to znitovane Quote
Jirka.budejovice Posted April 25, 2019 Author Posted April 25, 2019 Budu to muset zkusit rozebrat a něčím prolít Quote
krtek 2 Posted April 25, 2019 Posted April 25, 2019 (edited) skusil by som to namocit nakratko do nafty parkrat ,snad to prezije ,nafta dobre cisti nerozoberal by som to Edited April 25, 2019 by krtek 2 Jirka.budejovice 1 Quote
Jirka.budejovice Posted April 27, 2019 Author Posted April 27, 2019 (edited) To jsem z toho jelen. Ať je to studené nebo teple, z odvzdušňovaku na termostatu prostě nic neteče. Nějak nechápu . Teplota 90, topí to normálně. Jinak mě ještě napadlo, snad nikdy se mi nesepla sahara bez klimy Edited April 27, 2019 by Jirka.budejovice Quote
krtek 2 Posted April 27, 2019 Posted April 27, 2019 (edited) musis pridat plyn ale termostat musi byt otvoreny Edited April 27, 2019 by krtek 2 Jirka.budejovice 1 Quote
Jirka.budejovice Posted April 28, 2019 Author Posted April 28, 2019 Motor zahřátý, můžu přidávat jak chci a prostě nic neteče. Quote
Recommended Posts
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.