Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

zásuvka tažného zařízení 7kolík - 308SW, r.v. 2008


RichVa

Recommended Posts

Ahoj

na mé 308SW z roku 2008 zřejmě odchází mikrospínač v zásuvce tažného zařízení. Mám tam "origo" s vyndavací koulí (auto bylo s tažným už koupeno jako nové v CZ)

Do minulého týdne se mi vždy podařilo poklepáním na zásuvku mikrospínač přinutit k překlopení zpět po odpojení vozíku. Ale od neděle se to nějak nedaří a vzhledem k tomu že jsem objevil i prasklou izolaci na přívodním svazku, takže do zásuvky asi i zatéká, si nedělám iluze o stavu vevnitř. Zřejmě po více než deseti letech má čas na výměnu 😞 

Dnes jsem se stavil auto-kelly a podle p(r)odavače není zásuvky s mikrospínačem v jejich sortimentu.

Ptám se tedy zkušenějších, kde se dá taková zásuvka koupit a přibližně za kolik?

Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky chlapci. 

Vzhledem k tomu, že to snad bude investice na dalších 10 let 🙂 tak půjdu do origo. I když v A-K bych ještě dostal slevu na klubovou kartičku 🙂, ale kdesi zde na klubu (v sekci 807)jsem se dočetl, že některé náhrady mají mikrospínač obráceně (stav sepnuto - vypnuto při zapojení vleku). A jak je vidět, tak rozdíl nebude smrtící.

Časnost použití v mlze nedovedu předpovědět, ale jsem zvyklý zapínat mlhovky i na dálnici ze deště. 

A jak píše @jarokare potřebuji dát signál řídící jednotce v "kapse" za levým kolem, že je vlek připojen - odpojen aby dala jednotka správně blinkry atd.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Zásuvka vyzvednuta a dnes provedena montáž. Mile překvapilo, že balíček obsahoval nejen zásuvku, ale i průchodku, sadu šroubů s podložkami a matičkami a také návod s barvami vodičů pro zapojení. A barvičky dokonce odpovídaly stávajícímu zapojení 🙂 , kolik radosti. Šrouby se hned hodily, protože staré jsem nedokázal povolit (i po použití spreje a brzdovky) a tak jsem odvrtával hlavičky..

IMG_20190429_152639.thumb.jpg.f76c29b6926788cfe05c14a45160f69f.jpg

Také jsem zjistil, proč je celý vnitřek vyrezlý - po letech se rozpadala průchodka a tak dovnitř fest zatékalo.

IMG_20190501_092657.thumb.jpg.3d71315539b98028d0d2e393de78b067.jpg

Mikrospínač samozřejmě také po smrti

 IMG_20190501_092706.thumb.jpg.4de8f1154faa449f8acb7eb57a8d318b.jpg 

 

Trošku rozdíl 🙂

IMG_20190501_101127.thumb.jpg.3b59ad8c8486068888b44786dccab73a.jpg

 

No a nakonec jsem ještě měnil žárovku v levém potkávacím světle - přístup jak penězům 😞 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
Návštěvník

Tahle zásuvka se běžně prodává Erich Jeager číslo: 101289 a k tomu vidlice: 100936.
Má to jedinou výhodu a to že když máš třeba dva přívěsy, jedn se 13 pinem a druhý se 7 pinem, tak nemusíš používat redukci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...