RichVa Posted April 23, 2019 Posted April 23, 2019 Ahoj na mé 308SW z roku 2008 zřejmě odchází mikrospínač v zásuvce tažného zařízení. Mám tam "origo" s vyndavací koulí (auto bylo s tažným už koupeno jako nové v CZ) Do minulého týdne se mi vždy podařilo poklepáním na zásuvku mikrospínač přinutit k překlopení zpět po odpojení vozíku. Ale od neděle se to nějak nedaří a vzhledem k tomu že jsem objevil i prasklou izolaci na přívodním svazku, takže do zásuvky asi i zatéká, si nedělám iluze o stavu vevnitř. Zřejmě po více než deseti letech má čas na výměnu Dnes jsem se stavil auto-kelly a podle p(r)odavače není zásuvky s mikrospínačem v jejich sortimentu. Ptám se tedy zkušenějších, kde se dá taková zásuvka koupit a přibližně za kolik? Děkuji Quote
krtek 2 Posted April 23, 2019 Posted April 23, 2019 https://www.autokelly.sk/Product/BS-022-434/2049998/39051199;39852441;39050984;40069078 Quote
Péťa Posted April 23, 2019 Posted April 23, 2019 (edited) 74,-- A 575,--: https://www.autokelly.cz/Product/BS-023-744/10596612 Edited April 23, 2019 by Péťa Quote
jarokare Posted April 23, 2019 Posted April 23, 2019 @krtek 2 to není ona , ta jenom rozpojuje mlhovku při zapojeným vleku , tam musí být samostatnej mikrospínač pro zjištění stavu s nebo bez vleku @RichVa v Peugeotu je " levnější " než v AK - 1610478680 za 519,- Péťa 1 Quote
krtek 2 Posted April 23, 2019 Posted April 23, 2019 (edited) ale ty myslis asi toto https://www.autokelly.cz/Product/BS-023-744/10596612 Jarokare jj viem uz mi doslo Edited April 23, 2019 by krtek 2 Quote
jarokare Posted April 23, 2019 Posted April 23, 2019 Jj , to je ono , ale jak jsem psal , v Peugeotu je levnější , ten tvůj odkaz je na obyč zásuvku s odpojovacím jazýčkem mlhovky . Quote
jarokare Posted April 23, 2019 Posted April 23, 2019 Bohužel nestačí , nejhorší je , že ty mikrospínače strašně trpěj , hlavně když tam zateče ... Quote
mmartinkovic Posted April 23, 2019 Posted April 23, 2019 Aka je pravdepodobnost, ze tu hmlovku budes pouzivat zaroven s vlekom? Pokial ho nepouzivas denno denne, nejazdis anglickom, tak je asi zbytocne investovat taku sumu. Quote
jarokare Posted April 23, 2019 Posted April 23, 2019 @mmartinkovic blbě si to pochopil , on nepotřebuje zásuvku s odpojením mlhovky (ta se dá sehnat levně) , ale potřebuje zásuvku s mikrospínačem kvůli signalizaci stavu vleku pro jednotku tažnýho (jinak blbnou blinkry , zpátečkový senzory ...) Quote
mmartinkovic Posted April 23, 2019 Posted April 23, 2019 Uz sa dava krabicka so "zosilnovacom, alebo rele" do kufra. Robili mi to uz na 4 autach. Prave koli tym blbostiam sa to prestalo pouzivat, lebo nova elektronika to mala dimenzovane len na auto. Quote
RichVa Posted April 23, 2019 Author Posted April 23, 2019 Díky chlapci. Vzhledem k tomu, že to snad bude investice na dalších 10 let tak půjdu do origo. I když v A-K bych ještě dostal slevu na klubovou kartičku , ale kdesi zde na klubu (v sekci 807)jsem se dočetl, že některé náhrady mají mikrospínač obráceně (stav sepnuto - vypnuto při zapojení vleku). A jak je vidět, tak rozdíl nebude smrtící. Časnost použití v mlze nedovedu předpovědět, ale jsem zvyklý zapínat mlhovky i na dálnici ze deště. A jak píše @jarokare potřebuji dát signál řídící jednotce v "kapse" za levým kolem, že je vlek připojen - odpojen aby dala jednotka správně blinkry atd. Quote
RichVa Posted May 1, 2019 Author Posted May 1, 2019 Zásuvka vyzvednuta a dnes provedena montáž. Mile překvapilo, že balíček obsahoval nejen zásuvku, ale i průchodku, sadu šroubů s podložkami a matičkami a také návod s barvami vodičů pro zapojení. A barvičky dokonce odpovídaly stávajícímu zapojení , kolik radosti. Šrouby se hned hodily, protože staré jsem nedokázal povolit (i po použití spreje a brzdovky) a tak jsem odvrtával hlavičky.. Také jsem zjistil, proč je celý vnitřek vyrezlý - po letech se rozpadala průchodka a tak dovnitř fest zatékalo. Mikrospínač samozřejmě také po smrti Trošku rozdíl No a nakonec jsem ještě měnil žárovku v levém potkávacím světle - přístup jak penězům skypeja and Péťa 2 Quote
Vlado81 Posted June 3, 2019 Posted June 3, 2019 Ahoj. Vypadá takhle ta 7pol. zásuvka originál peugeot? matou mě ty malý piny 6x. Quote
Charlie 607 Posted June 3, 2019 Posted June 3, 2019 Tohle je West zásuvka - jde do toho připojit klasický 7mi kolík a nebo 13ti kolík West - mám to na 607 taky. baffy 1 Quote
Vlado81 Posted June 3, 2019 Posted June 3, 2019 Musím koupit novou. Zacalo mi blbnout čidla couvani a bunkr vozík mi ukazuje diag. takže 7pol west začnu shánět. Diky Quote
Vlado81 Posted June 3, 2019 Posted June 3, 2019 Aha. Takže dotoho dostanu 7pol jakykoliv a 13pol west potom. Zatím sem nepouzil ale chystam se na karavan. Quote
Charlie 607 Posted June 3, 2019 Posted June 3, 2019 Přesně tak. Zatím jsem ale neviděl přívěs, který by tu west zásuvku měl, vždy klasický 13ti kolík s malými kolíky. A ani redukci z west na klasický 13ti kolík jsem nenašel. Quote
Guest Posted June 3, 2019 Posted June 3, 2019 Tahle zásuvka se běžně prodává Erich Jeager číslo: 101289 a k tomu vidlice: 100936. Má to jedinou výhodu a to že když máš třeba dva přívěsy, jedn se 13 pinem a druhý se 7 pinem, tak nemusíš používat redukci. Quote
Recommended Posts
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.