Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Format CF karty


Lihous

Recommended Posts

Kolegove zeptam se jako "pitomec" po nekolika letech jsem zkusil vratit do provozu fotak Minolta A200 dnes uz prekonany nic mene na detail dost dobre pouzitelny.
Mel v sobe CF kartu ktera v ctecce nesla precist ale prez USB kabel ano tedy z fotaku ano.
Jelikoz me to stale halasilo ze je nutny format - udealal jsem ho :( od teto chvilky fotak hlasi ze je spatna karta i prez jeho formatovani.
Kdy na kartu samozrejme nejde nic nahrat / tedy vyfotit.
"ALE" pokud je pripojeny fotak na USB kartu vidim a jde na ni veci presunout i cist.

Otazka je jasna jde nejak opravit aby ji fotak videl a nebo je karta diky stari odsouzena do "kremikoveho nebe" ??
Ceny karet jsou bezpredmetne - zajima me co se podelalo a proc ...?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten formát karty jsi dělal v PC a nebo fotoaparátu?

A co na té kartě vidíš při připojení kabelem k PC?

Jinak nevyhazuj, CF je pěkně drahá. I v malých kapacitách.

Upraveno uživatelem MotoMoto
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poprve v ctecce ale to neslo tak prez kabel ve fotaku.
To se povedlo ale pro zmenu chtel fotak formatovat kartu - po "jeho" formatu hlasi ze neni karta ....?

V PC po pripojeni fotaku prez kabel usb vidim klasicke uloziste na ktere z Pc jde presunout soubor a obracene - ale fotak na kartu nic neulozi - nevidi ji.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jsem uz  opravil ale i tak ji proste nevidi ...?
Jeste tam byla polozka exFAT ale na nic to nereaguje ....
Navic jde formatovat jen "pomalu" rychle se nespusti a nebo "W" hlasi ze format nemohl dokoncit - takova ta omacka bez dalsiho komentare od "W" :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Taak dnes prisla jina karta .
Dam ji do fotaku
Zapnu fotak
A aniz bych cokoliv udelal je fotakem prijata a lze na ni ukladat fotky


Po pripojeni ctecky karet k notasu je nase zname "O nutnosti formatovani " co jsem neudelal ale kartu nevidim jen pripojenou ctecku.
Tak ze me z toho prijde skutecne nejaka zmena ve formatu na stare karte - zkusim az bude vic casu pripojit fotak kabelem a podivat se ve vlastnostech jak je nastavena / nova karta /
a pripadne podobnym zpusobem opravit tu starou ....

Jinak jde o fotak Minolta A200 - a typ karty
stara SanDIisk Ultra II
a
nova je Transcend 133x ???

Uvidime pripadne napisu nejake reseni ....

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nikoliv ... ja si nekdy vzpomenu - toto je jen reakce na koupenou kartu a to jsem myslim i psal .... ze je na ceste.
Ted me to nedalo tak jsem to zkusil naformatovat ve fotaku "A" vysledek je stejny - hlaska je : Unable to use card pokud to volne prelozim - nepouzitelna karta
A zustava to co jsem psal ve ctecce nejsou videt
A ve fotaku nova funguje ale stara uz ne ... ???
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do čeho to formatuješ?  Do FAT 32? Vim že Minolta měla s timto problem, musel být jen FAT. Kdyžtak nějaký programek který umí format jen do FAT. Třeba - https://download.cnet.com/Free-SD-Formatter/3000-2094_4-76457819.html

Upraveno uživatelem Radek Hurvajz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen FAT a 16kb
Ted to mam obnovene prez kabel ve fotaku tak ze kartu vidim jako dalsi uloziste ale samotny fotak ji nevidi - hlasi potrebu formatu a pokud ho udelame tak je karta nepouzitelna.

Predesilam ze nejde o to zachranit kartu nova prisla na par stovek a fotak je taky ne TOP ale spis me zajima proc se toto deje - u karty i USB mam zkusenost bud jde a nebo nejde ....

Odkaz zkusim vecer ted uz musim zase pomalu smer "robota" :) Diky

 

Upraveno uživatelem Lihous
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taak odkaz netusim co je mam tam cast "englictiny cast cestiny" tak ze jsem nic nestahoval - nic mene karta je pro zmenu "Uzamknuta proti prepisu"

A ja to vidim ze v nej.dobe vystrojime teto "pohreb" a nebudeme dal zkouset "PROC" ??
Odesla proste do kremikoveho NEBE  - Cest jeji pamatce  :(

KARTA JE MRTVA AT ZIJE KARTA diky za vas cas i napady ... .  :papa

Snad jedinna rada pokud zarizeni tedy treba ta karta funguje nic s tim nedelat - pokud mam stejnou kapacitu ale kartu novou a je stejny problem = asi si s tim W7 >> neporadi a pak nastava toto.
Ani na W XP to predelat nejde.


 

Upraveno uživatelem Lihous
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...