Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 308 depollution system faulty


seseld

Recommended Posts

  • O 1 měsíc později...

Dobrý den,

mám přesně ten samý problém. Peugeot 308 2010,1.6 vti ,143 000 km.

Rozsvítila se kontrolka motoru, na diagnostice chyba antipollution systém faulty. Hodlám vyměnit rozvodový řetěz, oleje, filtry, i svíčky.

Jaká je cca cena materiálu a kolik stojí práce výměny toho řetězu.

Nemá někdo tip na opraváře Peugeotu Chomutov a okolí nebo rovnou do autorizovaného servisu Peugeot.

 

Díky za odpověd.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mňa to vyšlo materiál cca 180eur-rozvody, olej, filtre, nemrznuca zmes, gufero kliky, reťaz olejoveho čerpadla,tesnenie veka ventilov,,ozubené kolo kľuky, plus robota 240eur. (40eur zapožičanie aretacnej sady. 

Upraveno uživatelem seseld
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
  • O 2 týdny později...

Zdravím,

mám problém s 1.6 vti, po výměně rozvodů(komplet) asi po 1/2 roce ježdění mi motor nechtěl nastartovat. Diagnostika hlásí tyto chyby P1050 - závada systému proměnného zdvihu ventilů, P1062 - závada systému proměnného zdvihu ventilů, P1015 -  závada systému proměnného zdvihu ventilů, P1067 - závada ovládání motorku systému proměnného zdvihu ventilů, P0325 - porucha signál snímače detonačního spalování. 

Můžete mi prosím popsat co mě čeká? Díky moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, na výměnu rozvodů bys měl mít nějakou záruku, pokud to dělal servis. Poptal bych se na to tam kde to dělali. Jinak to může být vadné čidlo polohy excentrické hřídele sacích ventilů, případně závada motorku který s hřídelí pohybuje. To se dá ověřit diagnostikou v kontrole akčních členů. Ten signál detonačního snímače bude už asi následek špatné polohy vačky při projevu závady. Takže kontrola nastavení rozvodu a zkouška akčních členů, vadné čidlo se přesně nedá zjistit, jedině výměnou. Cena toho čidla je zhruba 2,5 t. Nic bych ale neměnil bez pořádné kontroly rozvodu a diagnostiky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...