Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Divný zvuk


Petrx

Recommended Posts

  • O 2 měsíce později...
  • O 2 týdny později...

Ahoj, tak přispěji svojí troškou do mlýna. Mám sice 5008, ale auta jsou si podobná jako vejce vejci a to včetně problémů. Mám v autě novou převodovku, výměna v červnu. Přístup servisu skvělý - vše si dle mé reklamace vyzkoušeli, nahrávku poslali na centrálu a do dvou týdnů jsem měl převodovku v autě. Pískání trochu ubylo, určitě to není slyšet tak moc, jako původně. Nicméně pořád se tam nějaký zvuk vyskytuje, trošku hůře jde zařadit dvojka, ale celkově se řazení nižších stupňů zlepšilo. Auto už neposkakuje při zařazení dvojky z jedničky jako předtím. Na inovaci se prý opět pracuje, mám se připomenout v lednu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...
  • O 3 měsíce později...

Zdravím lidi,

 

bohužel mám na svém 5008 2019 1,2 pure tech s manuálem stejný problém, jaký popisujete....kvílení/kňučení v rozsahu rychlosti 45-70 km/h.

Máte někdo prosím aktuální zkušenost s řešením-jak Peugeot sliboval ať počkáte do prosince 2020/ledna 2021, že k tomu bude nějaká novinka nebo aktualizace?

A taky se ještě zeptám, v jakých konkrétních servisech byl k tomuto vstřícný přístup a převodovku Vám měnili?

 

Moc všem děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Ahoj,

shrnu informace k tomuto problému k dnešnímu dni:

poslední TSB k této závadě je B2CW0198Q0 : Verze 2, 24/11/2020 - ZVUK PŘIPOMÍNAJÍCÍ SIRÉNU ZA JÍZDY PŘI RYCHLOSTI OD 50 DO 130 KM/H

Původní převodovku V258 nahrazuje převodovka V259 - vyraženo na bloku převodovky, pokud někdo má V258, tak mu ji vymění za V259.

Po výměně za V259 je hluk stále slyšet v rozmezí 50-70 km/h, ale v menší míře, než s původní převodovkou V258.

 

Peugeot dále informuje, že hluk sirény u V259 nepředstavuje žádné riziko a že je způsoben vůlí při fungování mezi hnacím ozubeným kolem a korunou diferenciálu.

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, Blue_Car napsal:

Mám 3008 z roku 2021 s 1.2. a manuální převodovkou. Žádné hučení nemám, jen teď řeším, že na třetí převodový stupeň se klepe řadící páka a vibrace přenáší do palubovky a ta pak drnčí. Servis závadu uznal a čekám na opravný díl.

Můžete prosím vyfotit, nebo opsat číslo převodovky, je vyražené na přední části bloku převodovky a lze přečíst shora po otevření kapoty. S tím vibrováním převodovky jsem viděl TSB, mohu případně zaslat náhled.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Udělali to mazaně, to se musí nechat. Když jsem se nedávno v servisu ptal, tak mi bylo řečeno, že žádná další technologická změna u převodovky není (sám ji mám vyměněnou). Místo toho další upgrade označili 20R101 (namísto 20V260 - to je ale pouze moje spekulace - takto se podle mě vyhnou tomu, aby ji museli dávat i do před faceliftové verze, jelikož se jedná o jinou součástku a i když je to podle mě upgrade té staré, tak mohou tvrdit, že je to jiná technologie a tím pádem nejde o upgrade).  Je to lišácké, a upřímně nevím, jestli je lze donutit dát tuto novou převodovku do verze před faceliftem (i když jsou modely téměř identické a prakticky všechny změny jsou designové). Nicméně jsem dneska volal do mého domovského autoservisu a domluvil se na příští týden, že zajedu, nahrajeme zvuk a pošleme do centrály - s tím, že existuje "nová" převodovka ve faceliftových vozech. Uvidíme, jak se k tomu postaví - sám vedoucí servisu mi říkal, že i kdyby byly součástky kompatibilní, tak hodně záleží na tom, kdo to bude posuzovat. Nicméně jsem rád, že to je se mnou ochotný zkusit. Až budu vědět víc, tak Vám sem dám zprávu.

Co se týká toho trolejbusového pískání, nejvíc mi to dělá od 14 do 28, to ale není tak strašné, pak od 58 do 78 (úplně nejvíc to je kolem 70). Máte to stejně? Předpokládám, že když máme stejné převodovky, tak asi ano, ale raději se ptám. Bylo mi totiž řečeno, že tohle může dělat třeba 10 převodovek a zbylých 90 ze 100 je v pořádku :) Dost o tom pochybuji, ale smích jsem udržel.

Michal

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...