Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Drnčení spojky při záběru, třesení autem


Yarda_cz

Recommended Posts

Zdravím, v poslední době se mi stává, že při rozjezdu, poté při řazení nebo podřazení, spojka jakoby drnčí při záběru. Je to vcelku nepravidelně, někdy se to objeví až během jízdy, někdy zase přestane.. Nejvíce je to znát samozřejmě při rozjezdu, při dalších stupních již méně. Je to cítit i při podřazení, kdy pouštím spojku. Při další jízdě vše zase v pořádku, pěkně hladce. Co by to mohlo být? Mám najeto teprve 55t, spojku nijak netýrám, vyšlapávám jen když opravdu řadím, nenechávám naprázdno.....díky 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tohle se mi stává občas taky. Pomuže třeba spojku protočit při rozjezdu na dvojku nebo trojku, ale po čase to udělá znovu mam ale najeto 150 000 km. Někdo mi řikal že by to mohlo dělat ESP, že zakmitá brzda, ale to si nemyslím.

Třeba to někdo vysvětlí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Radek Hurvajz changed the title to Drnčení spojky při záběru, škubání, třesení autem
  • O 4 týdny později...

Nikdo nic? ESP nemám, ale něco takového jsem na webu taky našel. Ještě někdo psal o spínači spojky, že byl uvolněný. Stačilo zacvaknout a rozjezdy prý v pohodě. Tak až bude chvilka, někdy u auta zkusím najít a poštelovat. Teď s tím jezdím tak půl na půl, normální hladké rozjezdy, a najednou při dalším rozjezdu drnkot a hrubé rozjíždění. Za pár km zase třeba vše ok 😕

Upraveno uživatelem Yarda_cz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Yarda_cz changed the title to Drnčení spojky při záběru, třesení autem

Tak dneska jsem si dal 100km projížďku přes Železné hory, Seč, Křižanovice a zpět. Už od startu nic, krasně hladké řazení. Vše cesty mezi vesnicemi, hodně řazení, podřazování, kopečky. Na Seči jsem se mrknul na ten snímač spojkového pedálu, pevně na svém místě. Spojka mi zabírá cca v horní třetině až čtvrtině, nic neprokluzuje. Ještě jsem na diskuzích četl ty silentbloky, ale podle pohledu závěs vypadá v pořádku, guma nijak deformovaná, a motor nijak moc nevibruje. Teprve po cestě zpět jsem asi na pět minut mírně cítil opět trochu vibrace při podřazování, a při dvou rozjezdech, ale pak opět vše hladké až domů. Takže zatím budu jen sledovat, jak se to bude chovat dál...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Měl jsem podobný problém...resp pedál spojky jakoby drhnul (drnčel). Výměna spojky, vidličky a lanka (samoštel). Problém byl v blbě nasazené vidličce na ložisku (byla trošku zešikma) a už se vše po čase začalo sját a sját až šlo ztuha mačkat spojku, protože se vše vyosilo.

Motor 1,4HDI mechanik mě má moc rád, výměna je velmi příjemná práce na 206tce :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...