Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Instalace tažného a parkovací senzory


volfm.83

Recommended Posts

@radim.1008 Ano kužel je na vypnutí (je na tlačítku napsáno OFF:mrk) a opětovnému zapnutí senzorů...

Parkovací asistent funguje po stlačení tlačítka P a vyhození blinkru při rychlosti kolem 10km Ti změří místo pro podélné parkování. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Obecně se dá říct, že bajonetový TZ nejsou moc vhodný pro nosič kol. Je to proto že se čep nasazuje zezadu a už z výroby tam musí být nějaká strojní vůle, aby to šlo vůbec zasunout. 
Nosič kol pak svoji vahou na to působí a ty vůle se mohou zvětšovat - je tady otázka jak často se s nosičem jezdí. Potom je tady ještě bordel a rez, když se o to člověk nestará.
U TZ SVC je to tím horší, že mají čepy pozinkované a nikdy nedokážou čep pozinkovat stejnou vrstvou a ty domečky jsou všechny stejné - jsou to řády mikrometrů, ale jsou.
Proto výrobci TZ uvádějí, že je pro nosič kol vhodné pevné TZ, nebo vertikální automat.

Co se týká pevného TZ a senzorů, tak Peugeoty, Citroeny a Fordy jsou na to extrémně citlivý. 
Třeba u koncernů se mi nikdy nestalo, že by senzory viděli čep při odpojeném přívěsu, u Peugeot, Citroenu, Fordu už několikrát. (někdy stačí sundat, nebo naklonit krytku čepu)
Další kapitola jsou dodělávané senzory, tam je to vždy loterie.
Každého zákazníka na to upozorňuji a vždy je to jejich rozhodnutí a pak se drbou za ušima proč a jak.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsem si kupoval 5008 chtěl jsem tažné. Parkovací senzory byly zdarma k vyhřívaným sedačkám v setu. Prodejce mě neupozornil, že když budu mít tažné napevno, tak ho to bude chytat a bajonet ani nenabídl.
Jezdím bez krytky a vezme mi to kouli jako překážku jen sem tam či když je mokrá. S krytkou to pískalo pořád.
Když jsem s tím byl na reklamaci, tak mi bylo řečeno, že jsem si měl koupit bajonetovou, že je jasné že ji budou chytat senzory.

Na otázku proč mi to neřekl prodejce při objednávání auta už odpověď nedokázali říct...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 24. 4. 2019 at 19:13, landys_cz napsal:

Žádný šílený komunikace po sběrnici bych nehledal. V zásuvce je mikrospínač, který odpojí čidla. Zadní i přední, neumí odpojit jen zadek 😞

Jen bych se chtel zeptat jak ten kontakt po sepnuti vypne ty cidla? Vede do nej x dratu od kazdeho cidla 2ks  a ty prerusi? Nebo je v aute predpripraveny pin na ktery privedes signal a ono hned vi ze ma vypnout cidla a kameru?Nebo kam se zapojuje ten signal od mikrospinace? Ptam se proto ze uz jsem taky par tz namontoval a bylo mi receno od dvou dodavatelu ze musim nakodovat jednotku(uz nevim kterou) jinak to nerozjedu. Proto jsem vyblil v autorizaku 15k za tazne s montazi a origo kabelazi nez bych se s tim s.al...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 26. 4. 2019 at 21:23, Jarynn napsal:

....Proto jsem vyblil v autorizaku 15k za tazne s montazi a origo kabelazi nez bych se s tim s.al...

Neni to trochu moc? , dal jsem za to pokud si dobre vzpominam 8k v autorizaku v RM Brno (neodendavaci , odendavaci me myslim rikali 11k)

Mosquito . Me se teda nikdy nestalo ze by to vzalo kouli , mam ji take napevno i s krytkou , namontovanou od autorizaku a pokud by me to teda piskalo kdyz couvam, tak bych to teda urcite reklamoval...to jsou ty senzory pak uplne k prdu..

Upraveno uživatelem ludek72
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám origo PUG nesundávaci za instalaci jsem dal do 10tis. včetně montáže.

Stav lakovaných částí po letech nebudu ani komentovat............

Taky mě to kouli taky nikdy nevzalo. 🙂 

A pokud tam je připojený vozík tak přes mikrospínač senzory a kameru odpojí.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 26. 4. 2019 at 21:23, Jarynn napsal:

Jen bych se chtel zeptat jak ten kontakt po sepnuti vypne ty cidla? Vede do nej x dratu od kazdeho cidla 2ks  a ty prerusi? Nebo je v aute predpripraveny pin na ktery privedes signal a ono hned vi ze ma vypnout cidla a kameru?

Z kontaktu vedou dva drátky přes pojistku k patici.

WP_20190430_12_42_12_Pro.jpg

Upraveno uživatelem brutall
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Brutall - mi je jasne ze se v zasuvce sepnou dva piny ,ale jak vypnou senzory a kameru kdyz ne po sbernici? Jde mi o system /princip jak to funguje kdyz ne po canu,zvlast kdyz se udajne musi kodovat. Nebo vis o nejake finte jak vypnout kameru a senzory jinak nez aby to shodila jednotka? Ja teda ne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ludek72

Jo bylo to neco prez 15k. Mam odnimatelne s horitontalnim cepem,bez viditelneho vyrezu.Jsou tam rozdily typ od typu radove 3-5tisic. Tvrdili mi ze je to klasicka vestfalia se svislym cepem na ktrrou nedam dopustit tak jsem to vzal. Kdyz jsem prebiral auto tak me malem jeblo,tazne jine tusim bosal coz mi nevadi ale ten system zacvakavani koule je na prd a jeste nejde zamykat. Rekli mi ze to je proste fabricke tazne  a ze nekdy prijde takove a jindy se svislym cepem. Jo autohruska v Ostrave to jsou kouzelnici,vetsi lemply jsem nezazil,jeste ze mam optiway a ty jejich preslapy neplatim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...