Pažout508 Posted April 16, 2019 Posted April 16, 2019 Peugeot 405 se začal vyrábět v roce 1987 a z výrobních linek francouzské automobilky sjížděl dalších deset let. Byl to povedený automobil, o čemž svědčí už zisk titulu Auto roku 1988, ještě více to ale dokazuje oblíbenost u zákazníků. Také u nás se jednalo zejména o bazarový hit porevolučních časů, který byl v kursu i po přelomu milénia. Dnes jde pro některé řidiče spíše o vzpomínku na mládí - většinu 405 od dob jejich slávy rozkousal zub času a v bazarech jde dnes spíše o raritu. Ne vše je ale ztraceno, tedy alespoň pro někoho. Licenci na výrobu modelu 405 totiž nejprve získali v Íránu a byť se po vypršení dosavadní dohody zdálo, že se čtyřistapětkou je definitivně ámen, realita je nakonec jiná. Íránce nyní střídá ázerbájdžánská firma Khazar, která se pustila do výrob modernizované 405 s označením Peugeot Khazar 406s. Podmínkou spolupráce je prodej zhruba deseti tisíců kusů ročně, což by ani v Ázerbajdžánu neměl být problém. Peugeot 405 je tak po letech zpět a vzniká v továrně nacházející se asi sto kilometrů od Baku na břehu Kaspického moře. Bude dodáván buď s 1,8litrovým zážehovým motorem o výkonu jedné stovky koní, nebo s mírně silnějším 1,6litrovým turbodieselem disponující stádem 104 koní. Standardem je s ohledem na lokální preference automatická převodovka. Kupující budou mít šanci využívat automatickou klimatizaci, rádio s CD a MP3, elektrická přední sedadla a alespoň dva airbagy. Na některých vozech jsou i parkovací senzory vzadu. Na fotografiích jsou vidět modernizované prvky interiéru, ale vnější karoserie původ nezapře. Bez příplatků se bude staronová 405 prodávat za ceny od 17 500 ázerbajdžánských manatů, což je aktuálně 232 tisíc korun českých. Cílem firmy je zpočátku rozšířit vůz na domácím trhu a poté se nebude bát ani vývozu. Evropská unie je s lokálními pravidly pro nově prodávaná auta mimo hru, počítá se ale mimo jiné s Ruskem, Turkmenistánem či Ukrajinou. Tušíme, že za 232 tisíc by po nové 405 leckdo sáhl i zde, to by ale zejména emisní a bezpečnostní pravidla EU musela nebýt taková, jaká jsou. Taif, Karel and Charlie 1 3 Quote
Stejsn Posted April 17, 2019 Posted April 17, 2019 Všecko OK, jen mi prostě hlava nebere, proč 405ku přejmenovávají na 406. Charlie 1 1 Quote
Pažout508 Posted April 17, 2019 Author Posted April 17, 2019 Co by si čekal od arabášů? Ale je hezké že se zase tak pěkné auto bude vyrábět Quote
davidekcz Posted April 17, 2019 Posted April 17, 2019 Vubec nejsem tohohle zastance... Je to stary, vypada to stare(je jedno jestli hezky nebo ne) ale at to zůstane, tam kde ma - historie... Karel and brutall 1 1 Quote
Guest StibTo Posted April 17, 2019 Posted April 17, 2019 Zajímavý počin Ale asi bych si to teda nekoupil... Quote
Stejsn Posted April 18, 2019 Posted April 18, 2019 (edited) Za ty prachy?? Edited April 18, 2019 by Péťa Necituj předchozí příspěvek Quote
Pažout508 Posted April 18, 2019 Author Posted April 18, 2019 Já bych si to za ty peníze ,klidně jako dvojku koupil. Na pojíždění kolem komína a do práce dobrý Mě se 405 líbí. Quote
ONDER138 Posted April 19, 2019 Posted April 19, 2019 Není lepší za těch 232 tisíc koupit origo 405 ?! Můžeš to využívat jako každodenní auto, plus máš vysokou šanci, že za 5 let to bude mít +- pořád cenu těch 232 tisíc. Rikic339 1 Quote
Pažout508 Posted April 19, 2019 Author Posted April 19, 2019 Vždyť už to neseženeš, a když tak je to sice tak trochu na cajku ale olítaný. MilanF1 1 Quote
Recommended Posts
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.