Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nova 5008 1,6 HDi 88kw automat


Karel5008

Recommended Posts

Urcite budu rad za kazdou zkusenost s timto motorem a je jedno, ze to bylo jeste za “dob MPV” ;-).

zarim mam najeto necelych 1500km...denne davam cca 100 do prace a zpet, prumerna spotreba je zatim kolem 5,4-5,6 l/100km.. motor je tichy, akcelerace dostacujici pro nejen klidnou “rodinnou jizdu”. 

Presel jsem ze sluzebniho superba 140kw,.... a jsem vlastne rad! 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čau kolego,

jsem na tom podobně, mám jenom jinou barvu - roční vůz přímo z autosalonu (vyrobeno 12/2017 - ještě s osvědčeným 1,6 HDi, šestistupňová automatická japonská nesmrtelná bezúdržbová převodovka). Koupil jsem ho před měsícem a hned druhý den ráno vyrazil na 600 km dlouhou cestu na hory, plně naložený a po Německé dálnici, tak jsem ho nešetřil, takže spotřeba byla 6,5 l/100 km. Jinak jezdím na režim sport, bo má lepší odezvu na plynový pedál, ale normal je taky v pohodě - když chce člověk rychle někoho předjet, tak se motor probudí i v normal režimu. Zkoušel jsem dynamiku i v plném obsazení 7 dospělých osob (cca kolem 80 kg každý) a nebylo poznat, že by to auto nějak zpomalilo - akcelerace byla stejná, jako když jedu sám. Zatím velká spokojenost, jen si musím zvykat na trochu větší rozměr 😉

Přeju hodně šťastných kilometrů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj kolego..amoc dekuji za sdelene informace.

Obzvlaste pak ta o motoru a automaticke prevodovce potesila! :-).

Ja se priznam, ze rezim SPORT jsem vyzkousel jen jednou, zcela souhlasim, ze chovani auta je o poznani zivejsi.

Osobne jsem zatim nevezl vic nez dva dospele, dite a psa a na to postacuje s velikanskou rezervou.

Vyzkousim ho vice v lete, kdy jedeme na dovolenou do Trebone na kola.

 

...a k tomu zvykani si na “velikost”- souhlasim! I kdyz jsem jezdil s kombikovym superbem, musim parafrazovat  cast jednoho prispevku tady - na ten “parnik” je proste potreba si zvyknout ;-).

Preji take mnoho spokojenych a bezproblemovych kilometru!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...