Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Cena rozvodů


Desi

Recommended Posts

Ahoj, chtěl bych se zeptat jaká je přibližná cena dílů pro rozvody na P307 Break 3E 1.6 16V 80kW (rv.2004). Rozvody budu měnit v servisu poprvé a tak se chci zeptat je potřeba si i něco ohlídat?

Předem díky za odpověď. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Porovnávať cenu rozvodov u rozdielnych motorov, to je asi nanič. Niekedy môže byť aj rozdiel na rovnakom motere v inom aute, nie to ešte rôzne motory. Prípadne pri výmene sa zistí že netesní gufero (našťastie to nebýva bežný problém) a už sa oprava navýši...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyz roxzvody, tak KOMPLET tj. i s pumpou, kladkama, remenem.....pochopitelne i s vymenou chladici kapaliny. A nechal bych na serviskovi aby si vybrqal sadu. Jestli mu neveris tak to dej nekam kde jim budes verit.:myslim

Muzes nechat vymenit sice JEN rozvody, radovat se zes par stovek usetril a za tyden budes delat pumpu

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No zrovna jsem měnil na NFU jen rozvodový řemen za 350Kč (Gates) a zbytek jsem nechal původní- samozřejmě vše se kontrolovalo. Šlo o to, že motor nenatočil předepsané kilometry (120 tis. km), ale od poslední výměny už uběhlo 6 let a jelikož ložisku se nic moc nestane (pokud do něj nevnikne voda), guma létama stárne a když auto najelo za šest let 40 tis. km od poslední výměny celé rozvodové sady s vodní pumpou, tak mě to přijde zbytečné celé vyhodit, když tomu nic není (ložiska nehučí, kapalina neuniká, žádné mechanické poškození). Tohle si ale může dovolit jen někdo, kde kilometry opravdu sedí a po celou dobu to má např. jednoho majitele, který sám sebe neošidí, jen prostě málo jezdí.

Ale jinak platí, že je lepší to měnit komplet, jak píše pesastor, je to jistota. U právě koupeného auta automaticky komplet, pokud předchozí majitel není opravdu věrohodná osoba- rodina apod. Ať už je napsané v servisní knize cokoliv, udělat rozvody je stále malý zlomek ceny oproti potkanému motoru...

Upraveno uživatelem inoxing
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naprostý souhlas s @inoxing…. Také tak postupuji.... P106, kterou mám do prosince pod dohledem jsem dělal taky jen řemen, protože: a) malý meziroční nájezd, b) vyšší stáří řemenu, ale točivé díly bez vůlí, c) v prosinci kovošrot....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak badisak je dost verohodny👍👍 jinak ja vzdy tak i s pumpou komplet. Cena tech kompletnich sad je takova, ze nema vyznam neco vymyslet. 

Ps: ted mi to doslo. Opravdu tu resime dotaz ceny rozvodove sady... Zadat do googlu, nebo seznamu "rozvodova sada" a typ auta a je to... Ten dotaz musel trvat dele... 

Upraveno uživatelem Lukas.407
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...