Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

PeJa 308 SW P-T 130 (96kW)


skypeja

Recommended Posts

  • O 1 měsíc později...

Tak dneska v poledne si jedu přebírat byt, tak že se dopoledne stavím v Hornbachu v Řepích, a koupím stavební lustry, protože být bude vybydleny. Po nákupu si jdu k autu a už z dálky vidím něco divného a říkám si, že doufám, že jsem zaparkoval ve vedlejší uličce. Mno bohužel jsem parkoval tam kde jsem parkoval... Barva šla dolů až na plast. Samozřejmě žádné červené auto v okolí, za stěračem taky žádný lísteček... Tak až se dostanu k rodičům, zkusím to rozlestit, abych dostal dolů tu červenou a v létě to asi dam prelakovat... Nechápu že lidi ujedou... Aspoň že to byl jen nárazník, ale nechybělo moc a byl to i plech. 🤐 🤬

DSC_1791.JPG

DSC_1789.JPG

DSC_1786.JPG

DSC_1790.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je smutné zjištění. Proto raději parkuji dále od jiných zaparkovaných vozidel (pokud je možnost a místo) a raději udělám o něco více kroků. V současném adventním času, jsou bohužel parkoviště plná! Držím palce, aby to šlo ,,opravit" bez následků (rozstřik).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No včera jsem viděl rude, dneska už je to lepší, ale štve mě to, nevydrzelo to bez sramu ani rok. Jen jsem si říkal, že aspoň že je to ta bezpriplatkova barva, jinak by mě asi jeblo úplně. 

Teď na zimu jen rozlestim tu červenou a až se otepli, zkusím případně využít služeb zdejších Mistrů, pokud budou svolni. Je jasné, že do laku to musí celé, roztrik znám a to nikdy nebude hezký. 

@Péťa myslím, že je víc než patrné že jsem stál ve svém chlivku a to spíš nalepeny ke druhé straně. 

Škoda brečet nad rozlitym mlékem, ale *neumím psát slušně* mě to víc než dost. 

Ještě dotaz na místní lakyrniky - na prelakovani celého nárazníku mám počítat tak 3000? Nebo je to málo, hodně? 

Upraveno uživatelem skypeja
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně tehdy nabízel lakýrník z Kolína zadní nárazník na 307 sw zlatá metla za 3k :) Taky mě nabrali v obchoďáku, ale odneslo to světlo a nárazník byl na kaši. Takže bych taky počítal tak ty 3. Co jsem tehdy zjišťoval, je to relativně normální cena. 

Upraveno uživatelem VojtouNerCZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Na to jak to vypadalo je to super. U staršího (6+) auta bych to asi ani neřešil a nechal to žít případně bych počkal až by bylo šrámů vícero ale rozumím že tohle je dost mladej auťák na to aby po světě chodil s takovým faceliftem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 týdnů později...

Tak máme za sebou necelý rok a necelých 10 000 km. Zatím docela spokojenost, ale jsou tu ale.

  • Někdy mi přijde, že po nastartování při volnoběhu sebou motor trochu hází, a klepe s autem, ale to je asi normální.
  • Někdy mi při jízdě přijde, když se tak jako pěkně pohovím do sedačky, a opřu hlavu o opěrku, jak kdybych jel po velice malých příčných hrbolcích - jakoby lehké cukání dopředu dozadu - jde to hlavně cítit právě přes tu opěrku hlavy, ale to je taky asi normální, nebo si pohovím vždycky na nerovné silnici 😄 
  • Při každé jízdě za tmy mám pocit, že mi někdo ukradl žárovky 😂 respektive přijde mi, jak když jsou světla moc sklopená a ovládáním se dají sklopit ještě níž 😂 Při roční prohlídce nechám zkontrolovat nastavení a pokud řeknou, že je to OK, tak asi budu zkoušet jiné žárovky, ale teď bych si asi víc posvítil i telefonem - nedej bože, když zaprší, to už je na stažení okénka a vyndání slepecké hole 😄 
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zažil jsem auto (škodovka), kde z továrny byly světla nahoru. Zjistilo se to az po 4 letech při kontrole před STK... zákazník potvrdil, že na něj lidí občas blikali... auto nebylo bourane (špatně seřízeno po oprave), takže už z továrny špatně. 

Případně si je nech sestelovat o trochu výše než je norma, sklonit dolů lze vždy kolečkem. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj, taky jsem řešil světla, že málo svítí, v servise při garančce mi říkali, že nastavení je ok a tak jsem si nechal instalovat do potkávacích Philips White Vision a je to lepší tak o 30% blíží se to žlutobílé. V dálkových mám po nechané z výroby a je dokonce vidět přechod potkávací vs dálkové 🤨 Pátral jsem na netu, zdali to lze nějak nahradit bílými LED, ale aktuálně na trhu nejsou homologované a příští žárovky zkusím Osram Nightbraker, ikdyž životnost bude nižší....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@MatesVonBahnhof díky za report, no já tuhle "zimu" ještě dojezdím na slepeckou hůl, zas tak moc za tmy nejezdím a v dubnu to zkusím na garančce pořešit, pokud to nepomůže, respektive mi hoši řeknou, že nastavení je OK, zkusím rovnou Osram NB. S životností se nedá nic dělat, bohužel, je to jen spotřební materiál, stejně jako v dnešní době celé auto 😞 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Tak se nám blíží první servis a jelikož jsem změnil bydliště, tak váhám jestli se svěřit do péče "domovskému" Federal Cars na Chodově nebo jednomu ze dvou na Kladně V-group nebo Auto Schwab. Nemáte s Kladenskymi někdo zkušenosti? 

Jinak se mi s odstupem času stalo už potřetí, že vůbec nenabehl panel rádia. Totálně nereagoval na nic. Nepomohlo ani chcipnuti auta, ani vytažení klíčku. Po odstavení asi na hodinu už to pak znova naskočilo. Trochu mě to vyděsilo a zároveň nešlo ani nastavit ventilátor. Naposled to bylo jak se prudce ochladilo a řeknu vám, že jsem si tu jízdu moc neuzival, protože den před tim,jsem větrák nastavil na docela vysoký výkon a nízkou teplotu... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...