Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Udírna


adraj

Recommended Posts

Dneska sem zkusil poprvé vyudit na zkoušku klobásy a mohu se pochlubit, že se mi to povedlo. Neuvěřitelně mě to nadchlo a bavilo mě u toho sedět. Sice můj výmysl, ale každému z nás moc chutnal. Pořídili jsme malou udírnu ze dřeva (modřínu). 

Po doporučení a studování na internetu jsem se rozhodl ohledně dřevěné udírny. 

Chtěl bych se zde kamarádů zeptat, kteří mají zkušenosti s uzenim čehokoliv, zda napíšou recept na cokoliv ohledně uzení. Uvítal bych třeba radu jak dobře naložit maso. 

Jelikož jsem nováček ohledně uzení, moc rád se nechám poučit od někoho, kdo má zkušenosti hodné klidně mistra. 

Všem moc děkuji za rady a pokud to zde již bylo, tak se moc omlouvám. 

Díky moc za tipy a rady 

 

Upraveno uživatelem adraj
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Žrádlo ... to je žrádlotéma ... :D Je to velmi zajmavé téma a věřím že se trošku rozkecá.

Jsem uzenář, úplnej amatér druhým rokem a myslím že dobrý ... Alespoň to lidi kteří konzumují mé výrobky to říkají.

Avšak udírnu mám specifickou. Tedy kadibudku, ale se dnem. V ní mám elektrickou topnici třeba z trouby, čidlo teploty, venku pak termostat, stykač a generátor studeného kouře na štěpky.

Dám nástřel na klobásy. Striktně dodržuji receptury, které na netu najdu. Tím mám na mysli zejména váhu koření. Ta se údajně nesmí měnit. Za luxusní považuji klobásy podle Hynka, nejdete na netu. A potom čabajky ... kde je potřeba starter a uzení za studena ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Luxusní záležitost je uzené vajíčko... Jak se nasolovalo, si už nepamatuju, ale mám nějaké knížky v počítači, kde to bylo. Zkusím je najít. Byly tam dobre recepty, udil jsem podle ní ryby, kuřata, vajíčka, ale i sýry a vše bylo luxusní. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Víte co? Jděte všichni s tímhle k šípku, jak říkal Mirek Dušín. Kdo to má vydržet? Víte jaké mi děláte chutě? Do konce příštího týdne doděláme terasu a pak hned příjde na řadu bazén a pak hned udírna. Ještě vůbec nemám představu jak a z čeho jí vyrobit, ale snad něco na netu najdu.  V každém případě jste mě naladili.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Šípková taky není špatná, ale s uzeným jsem to ještě nezkoušel. :D

Jinak já zatím pořád udím v lokomotivě, ale letos mám v plánu demontovat to postranní topeniště, zaslepit díru do grilu, umístit topeniště naležato tak dva tři metry od toho zbytku (velkýho válce), koupit dvě příruby a flexi rouru a propojit to. Mám lokomotivu se spodním výsuvným popelníkem, tak do těch vodítek budu zasouvat místo něj čtvercovou přírubu kouřovodu. Kouř mi půjde zespoda, na třech metrech bude studenej a sestavím to vždycky jen když se bude udit. Jinak bude jen válec jako gril kterej přes léto jede skoro pořád.

Upraveno uživatelem Sawoy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...