Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 309 1.9 D 47 KW


4mix

Recommended Posts

Zdravím všechny, byť jsem již cca 10 let zatížený na staré Peugeoty a rukama mi prošlo 6 Peugeotu 405 (z toho dva opravdu raritní), jedna 605, jedna 106 a jedna 205, jsem zde na fóru nový. Další mazlík co přibyl do rodiny je 309. Byť jsem tento model zatracoval a nikdy se mi nelíbil, našel jsem náhodně na netu nějaký odkaz na zahraniční webovy klub právě tohoto modelu a kromě GTI tam měli tamní majitelé i pár opravdu zachovalých a decentně upravených 309 a až mě nečekaně zaujalo, jak tohle auto může vypadat dobře. Měl jsem tedy jasno v tom, že se zkusím po nějaké 309 podívat, podmínkou byla třídvéřová verze, ideálně s velkým proskleným šíbrem, dost mě oslovovala bílá barva a hlavně naftový motor 1.9 D. Proč tento motor? Protože s ním jezdím dlouhá léta právě v modelech 405 a 205 a nedám na něj dopustit. Není to žádné sportovní nářadí, ale miluju jeho zvukový projev traktoru, neuvěřitelnou spolehlivost a spotřebu. Můj pátrací projekt se tedy rozjel naplno a já měl pomalu jasno v tom, co chci. Kámen úrazu byl takřka neexistující nabídka těchto vozů na CZ trhu a poněvadž jsem poměrně náročný, chtěl jsem ideálně nějakou garazovku po důchodci bez kapky koroze. No jedna se taková našla, dlouhé týdny jsem se ofrňoval nad červenou barvou, já chtěl přece bílou :D, ale nakonec po zjisteni, že asi na výběr moc mít už nikdy nebudu ani na CZ ani na zahraničním trhu jsem si pro ní jel k pánovi, který byl druhý majitel a vůz měl skutečně po důchodci, v zimě nejetý a ukrytý ve stodole. Zní to skoro jako z pohádky, ale když jsem přijel k autu, hoooodně jsem váhal, zda ho vzít. To, že je červené a bez střešního šíbru, to jsme věděli, výbava naprosto nic, jen dodělané autorádio na kazety, jinak ani centrál, prostě nic. Lak vysisovany, matný, navíc všude četné šrámy a kosmetika, interiér totálně zabahneny, špinavý, autu nesvítily budíky, zadní náprava nicmoc, nevracely se blinkry, ukazatel paliva si dělal co chtěl, vytlučená přední náprava, potrhané těsnění dveří od nastupování, neorigo řadící páka v rozkladu, provrtaná palubka, proslapane gumové koberce z Opelu Astra, místo ostřikovače Z okna jen díra přelepená páskou, atd atd atd. Věděl jsem ale, že je to dobrý základ na nenáročnou renovaci a hlavně bez jediné známky koroze. Nakonec jsem si postavil hlavu a vůz vzal. Vše výše zmíněné je odstraněno, dokoupeno, vyměněno za originální díly co tam mají být (kromě rádia, kde jsem pustil fantazii na uzdu a pořídil autorádio v retro designu ovšem s vestavěným Bluetooth a USB a nechal ušít koberce na míru). Od začátku jsem věděl, že chci sehnat orig Alu kola Speedline 15. Jelikož sériová 309 má oproti verzi GTI vyšší podvozek a předek někde asi metr nad zemí (přeháním samozřejmě), vypadalo to i po sehnání alu kol (a kompletní renovaci a novém laku) tak trochu pořád nespokojí e a tak 309 dostala nižší přední pružiny a dle mého názoru i názoru ostatních to vypadá famózně, nakonec posuďte sami... Jízdní vlastnosti oproti sérii nyní nesrovnatelné, už se do zatáček a na kruhových objezdech nebojím, že se prevratim :) celé auto má zrenovovaný lak, co bylo potřeba zaretusovat a poopravit na laku, to se udělalo, nemá smysl vypisovat co vše už je vyměněné. Za měsíc a půl to stálo přes 20 tisíc jenom na dílech a doplňkách. Ještě je stále co ladit, v nejbližší době jistě repas přední nápravy, nástřik podvozku a dutin a montáž centrálního zamykání na dálku. Pak snad již budu spokojen :)

IMG_20190406_175313.jpg

IMG_20190406_171103.jpg

IMG-20190406-WA0007.jpg

IMG-20190406-WA0006.jpg

IMG-521788a3f6e18689a4961a673d0e0650-V.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vitam te tu :papa

Auto je moc pekny :super vypada jak kdyby zrovna sjelo z linky. Ten lak je puvodi?

Muzes sem hodit i nejaky fotky jak vypadalo pred tim. Mam rad tyto renovace starsich aut.

Upraveno uživatelem čakom
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěkně se zadařilo renovace,pěkná práce 👍,takovýto doladovani zvladneš,ti věřím,když už teď vypadá skoro jako nový 👍

Taky jsem mival 309ku a zrovna.s takovou barvou 1.4 benzin  a byl jsem.s ní velice spokojenej i na spotřebu,po asi 5ti letech jsme ji nechali mladejm

A že držím palce👍

Upraveno uživatelem vendelinek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, čakom napsal:

Vitam te tu :papa

Auto je moc pekny :super vypada jak kdyby zrovna sjelo z linky. Ten lak je puvodi?

Muzes sem hodit i nejaky fotky jak vypadalo pred tim. Mam rad tyto renovace starsich aut.

Lak je téměř původní, auto bylo různě semtam lakované když bylo zánovní, někdy v 90.letech,od té doby nic, takže uplne všude původní není, ale dobový ano :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
V 10. 4. 2019 at 20:32, čakom napsal:

Vitam te tu :papa

Auto je moc pekny :super vypada jak kdyby zrovna sjelo z linky. Ten lak je puvodi?

Muzes sem hodit i nejaky fotky jak vypadalo pred tim. Mam rad tyto renovace starsich aut.

Lak je téměř původní, auto bylo různě semtam lakované když bylo zánovní, někdy v 90.letech,od té doby nic, takže uplne všude původní není, ale dobový ano :)

IMG_20190502_175807.jpg

IMG_20190502_180130.jpg

IMG_20190502_174155.jpg

IMG_20190502_175745.jpg

IMG_20190502_184856.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud by měl někdo zájem - jako sběratel, uvažuji o prodeji, narovinu říkám, že cena by byla vysoká a pouze do dobrých rukou. Představuji si kolem 70.000 CZK, aby se mi to vůbec vyplatilo prodávat, jinak je to miláček a zůstane zakonzervován doma. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...