Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Denni sviceni- peugeot 407 coupe


longstarr

Recommended Posts

Ahoj

 

Verim, ze toto tema pro vas bude malina :)

Zabudoval jsem do 407 denni sviceni misto mlhovek. resp. mlhovky s dennim svicenim.

V narazniku jsou zabudovane a kabel mam vyvedeny k pojistkove skrini. Kdyz jsem zapojoval denni sviceni na P405, bylo to v pohode. promeril jsem draty a na prvnim co mel napeti po otoceni klice jsem to zapojil. Pozdeji jsem zjistil, ze po zarazeni zpatecky zhasnou :D

Jde mi o toto:

Pojistkova skrin je ze spodu zalita a zvrchu se na kabely nedostanu, aniz bych kabel neposkodil nebo nariznul izolaci. Nejradeji bych to napichnul na zapalovac, ale tahat to az do kabiny je blbost :(

  • muzete poradit, kam to pichnout viz foto pojistkove skrine, pripadne nevite, kde najdu schema, kery kabel je od ceho?
  • Nehce se mi zapajovat pres rele na obrysovky. Je zakonem narizene, ze denni sviceni musi zhasnout pri potkavackach?
  • A posledni otazka je trochu spek :D Nove mlhovky nejsou haogeny ale diody. Pocitac ma z toho zmatek a po nastartovani zahlasi poruha mlhoveho svetla. Neda se to nejak deaktivovat?

Díky moc za rady 

DSC_0970.JPG

DSC_0971.JPG

DSC_0973.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, zkušenost nemám, ale myslím, že do kabiny by mely vést průchodky (u Audi byly) tam bych problém neviděl a tam je pojistka, která spína s klíčkem (mám na ni měnič 12V/5V na nabíječku) myslím je to pojistka zadního stěrače (jinou vyhovující jsem nenašel). Co se týče té chyby... Myslím ti ty diody budou během testu žárovek blikat, na to jsem vyguglil dva léky: 1.predradit vhodný rezistor/kondenzátor 2. Jednodušší, dát před to žárovku. Ale to jsi asi slyšet nechtěl 😄

Co přes diagnostiku deaktivovat mlhovky (tuto možnost jsem v diag. myslím viděl) a zapojit denní Diody jen na spínaných 12V?

Třeba ti to nějak pomůže... Ať s dílo vydaří 😉 Hlavně nezapomeň na pojistku, co nejblíž u zdroje, jinak hrozí i vyhoření auta!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ta diagnostika zni rozumne. Na chalupe to vyzkousim napichnout.

Chtel jsem se prave vyhnout tomu tahani dratu do kabiny, kdyz je pojistkovka primo a aute. musel bych odstrojit vsechny plasty a pul palubky abych se tam dostal :(

Co jsi myslel tim, ze by mohlo vyhoret auto? Docela jsi me vystrasil :) ja myslel, ze to proste napichnu na prvni kabel, co je pod napetim po otocenim klicce :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, to můžeš, ale pokud to dáš za 20A pojistku a natahnes k diodám kabel 0.22mm, tak v případě zkratu se ten kabel rozžhavý do ruda a může od něj i něco chytit. Doporučuji použít pojistkovou odbočku Třeba tuto... Kde jedna pojistka bude původní a druhou zvolíš dle odběru diod. Myslím, že na diody bude 0.5A bohatě stačí, ale nikdy jsem to neřešil, tak ty hodnoty cucam z palce u nohy. Snad ti poradí přesněji někdo, kdo to dodělával...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nehledej v tom vědu 🙂 zde je kabeláž dimenzovaná na proud, kterým je jištěna, nehledě na to, že je vedena originálně v nějakém svazku apod. 

Hlídej si primárně to, co do auta nabastlis, protahnes to kdo ví jak, z kdoví jak odolného materiálu proti soli, olejům apod...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jsou přesně informace se kterými ti neporadím, neboť jsem to neřešil. Ale myslím, že strýček Google ti už poradil a tyto informace již máš. 😉

Upraveno uživatelem Péťa
Necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

naraznik uz znovu nesundavam :D to radeji budu pri kazdem startu poslouchat pipani chyby mlhovych svetel, pokud to nepujde vypnut pres diag.

nevis, od ceho ten sedy kabel je? Nemuze to pak delat bordel, kdyz to napojim jen tak na prvni kabel pod proudem?

Jeste me napadlo to napojit na parkovaci senzory primo v narazniku? to by bylo znacka ideal, pokud je tedy manualne nevypnu... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Preco to nespravis poriadne a tak ako sa ma, ale namiesto toho spekulujes kam to hodit?!

Su dane predpisy, kde moze byt umiestnene denne svietenie, vzdialenost od kraja, povrchu cesty od seba, da sa to najst na nete.

A ani musia zhasnut po zapnuti parkovaciek, ale kolki si z toho nic nerobia a veselo svietia vsetkym co je vpredu. Byt policajtom beriem papiere za take svetla od kraja.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Umisteni neresim. Je to v mlhovkach, takze podle pravidel.

Jen resim, jestli muze svidit denni sviceni zaroven s potkavackama. Uprimne nevidim duvod, proc by nemohlo.

Ja bych tedy radeji bral papiry za to, ze venku spadnou 4 kapky a nekteri lidi automaticky zapinaji zadni mlhovky a podobne... Pochybuji, ze nekoho bude oslnovat angel eye umistenyma v mlhovce tesne nad cestou 🙂 A jestli policie dava pokuty za toto, je to z meho pohledu pouze buzerace... Ale samozrejme zakon hovori jasne a clanku na googlo jsem nasel mraky a nazory se ne vzdy shoduji.

 

Proto jsem se ptal, jestli treba nekdo nema zkusenosti, ze mu treba policie dala za toto pokutu, pak bych nemel co resit a zapojil to pres rele.

 

Tot muj nazor:-) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dal bych to přes relé, už jen pro vlastní klid. Nevím, že bych viděl auto v noci svítit i denními světly. (Pokud v nich nebyly modrý ledky a nepříjemně blikaly 😄) Myslim, že při dešti to dokáže nepříjemně oslňovat. 

Upraveno uživatelem brixtr
Necituj předchozí prispevek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokial to ma homologizaciu na to aby to bolo v hmlovke nic nevravim. Proste to ma zhasnut ked zasvietis obrysovky. az na podaktore hjundeeeeeee i30, kde to svieti aj aj, ale no neriesime vsak 🙂 , podobne ford mondeo, by som im bral papiere odkraja.
O hmlovkaroch sa uz pisalo davno, neriesime.
Kvalitne denne svetla mali 3 vodice, 1 plus na zapnutie, 2 - na konstru, 3 na zapojenie na obrysovku, kedy po zapnuti zhasne DRL.
Tok vsetko.
Pokial su to nejake no name svetla, musi to mat riadiacu elektroniku, aby to zhaslo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jste me premluvili :D objednal jsem k tomu system automatickeho spinani s funkci pohasnuti, kdybych nakonec chtel, at sviti i s potkavacima😋...

https://www.autoplay.cz/automaticky-spinac-denniho-sviceni-5a-typ-lk-pohasnuti-p39624

No, alespon kdyz me budou dratovat policajti, budu vedet ze, jsem neco udelal, a neni to za denni sviceni :D

A co to pripojeni + kabelu na cidlo zpatceky. myslite, ze je to blbost? mam trochu strach vrtat do te original pojistkovky :( Cidlo zpatecky by bylo nejjednodusi. Jen sundam AIR BOX a jsem tam...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když jsem toto zapojoval u švagra na 307, tak ten šedý dvoupinový konektor se mi rozdělat nepodařilo, tak jsme to dali k pojistce ventilátoru topení (pojistka je taky v motoru a napětí je až po startu) vypnutí při parkovačkách jsme dali u levého světla pomocí prořezávací rychlospojky a to byl taky jediný nevratný zásah do instalace. Ještě taková perlička, když byly sundaný obě světla, tak jsme se nemohli ničeho doměřit, takže jedno světlo musí být připojený a pak tu parkovačku v poho najdeš.Jinak DRL mají vlastní pojistku, takže proto jsem to dal k něčemu co má velký odběr a chybu mlhovek neřešíme. Toto byl můj postup, ale jak říkám na 307 (s manuální klimou),ale přišlo nám to jednoduché a funkční:roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tak sem davam vysledek :)

  1. Ten odkaz, co jsem daval vyse je pekny ****. Nekupujte to. Funkce pohasnuti o 50% nefunguje. Musel jsem to zapojit na vypnuti pri obrysovkach. draty nejsou ani v medi 😫. A nejde to ani zapojit primo na baterku, ze to samo pozna rozdil mezi 14V  po startu a 12V v klidu. Pojistka tam je 5A, tak snad aspon ta bude OK. Stacilo by koupit rele za 50korun. No nechal jsem nachytat...
  2. Nakonec jsem to promeril a nasel 12V po otoceni klice na zlutem kabelu viz. foto nize. Nevim, co to je, ale funguje to:D bude to asi nejake rele, protoze chvilku po vypnuti klice jeste sviti a pak vypnou zaroven pri cvaknuti nejakeho rele.
  3. Prikladam foto vysledne prace :D

DSC_0970.JPG

den.sviceni.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...