Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Repas brzd. třmenů


Jakub T.

Recommended Posts

Ahoj, prosím o radu.

Dělal jsem komplet repas brzdových třmenů. (Po rozebrání byly v pořádku, ale když jsem měl koupený materiál, tak co už) přední brzdy se mi zdají být cajk, tady problém nevidím.

Ale zadní brzdy mi stále přibrzďují. Cejtím to při popojíždění, že auto se zakousne a po zaparkování hřejí kotouče.

Jediné co jsem nerozebíral je samostav, protože jsem se nedostal pro segerovku ve trmeni.

Otázka: Měl jsem něčím namazat nové pístky a díl samostavu v nich? Namazal jsem je jen brzdovkou, i přes to, že jsem koupil Liqui Molly proti pískání brzd, měl jsem strach, aby to neznehodnotilo brzdovou kapalinu. Vše z venku jsem prolil měděnou pastou ve spreji... Ruční brzda je nasazena k dorazu a nepribrzduje. 

Může to být tím, že jsem měl namazat pístky a teď se jim nechce zajíždět, protože prostě neklouzou v té vnitřní gumičce?

Děkuji, každá rada dobrá, dělal jsem to celý den včetně čištění třmenů od rzy apod., Snažil jsem se nic neodrbat a teď tohle 😞

407sw 2.2i 116kw

 

Děkuji

Upraveno uživatelem Jakub T.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Člověče to by mě taky zajímalo nač přijdeš... Měl jsem 407 2.2 120kw a pamatuju když se kvůli STK dělaly zadní brzdy taky pak byly zahřáté kotouče. Po nějaké době si to sedlo :myslim

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, odvzdusneno mám, ruční brzdu jsem částečně vyloučil, protože to přibrzďuje i když zabrzdím jen pedálem.

Osobně si taky myslím, že to časem sedne, ale je mi divný, co by tam mělo sedat... Funkce je daná 🙂

Pravda je, že při zatlačování šly hodně z tuha. Asi je zkusím trochu vyšlapat, zvenčí maznout silikonem a párkrát zatlačit. Jinak mě nenapadá nic 🤔

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neladil... Odpojil jsem ji od třmenů, poté připojil zpět k dorazu a po odvzdusneni a vytlačení pístku zkusil funkčnost. K mechanizmu ruční brzdy jsem se bohužel nedostal, kvůli hluboko zasazené segrovce :(

Někde chyba? Má se nějak štelovat potom? Díky všem! (y)

Upraveno uživatelem brixtr
necituj předchozí prispevek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdybych měnil lanovody, tak to chápu, ale takhle by to mělo být stejné beze změny ne? Ty vzdálenosti jsou dány a destičky už si hlídá ten samostav, či co to je... Možná se pletu, zkušenosti s tím nemám, jdu na to selsky 😄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Třmen jsem barvil... 😕 Toto mě nenapadlo... Na to se zkusím zaměřit. Každopádně, o víkendu třmeny postupně sundám, maznu pístky silikonem (dle doporučení jinde, už jen kvůli korozi). A mrknu na ty desky. Myslím, že na to,aby to dělala barva to brzdí až moc, ale z auta těžko soudit. Díky pane 😉

Upraveno uživatelem brixtr
Necituj predchozi prispevek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Ahoj všem, tak jsem dnes snad opravil brzdy. (Zatím to tak vypadá). Na každém kole jsem vyšlapal pístek, namazal ho takovou modrou srajdou na brzdy, zatlačil zpět a odvzdusnil. Pro jistotu (nějaký vzduchu tam byl). Zadky šly hodně na tvrdo, ale jak jsem najel na tu namazanou část, tak to šlo jak po másle. Vzhledem k tomu jak to šlo ztuha, si myslím, že problém byl zde. Díky 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná trochu hloupý dotaz /nwn jak to tam je/ jsou měněny,pokud tam jsou i hadičky?Ony staré jsou trochu nabobtnalé a tím pádem špatně "odpouští"kapalinu zpět a pak to přibrzduje.Ale nevím jsetli jsou hadičky u daného modelu na zadku-na xantii mám jen trubky!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...