Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Extérní otáčkoměr na 106 1.0 facelift r.v.1999


Onyxacek

Recommended Posts

Jsem to teda přečetl.

Když by se vstupní signály sloučily, jak jste chtěli, tak by z toho bylo trvalé plus, žádné impulsy. Tudy cesta nepovede. Začal bych tím, že pouze jeden ze vstupů bych napřímo napojil do otáčkoměru (nebo pro jistotu přes jednu diodu) a zkusil, jestli otáčkoměr vůbec bude něco ukazovat. Pokud ano, tak bych ak vzal tu stupnici, a místo osmičky napsal 16, místo sedmičky 14 a tak pokračoval až do nuly ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To že uvidím poloviční otáčky jsem už zkoušel a potvrdilo se. Je to k naštvání,  že čtu velmi dobré recenze na Ali, dokonce i češi si pochvalují číňanův budík, ale když dorazí domů tak zjistím, že moje(dědovo) auto nespolupracuje

Upraveno uživatelem Péťa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ani mě to nejde.

Takže jak jsem psal, to je definitivní. Buď frekvenční násobič anebo přepsat čísla na stupnici. Jiná cesta dle mého názoru není.

EDIT: Nebo, jak píše @krtek 2, možná ten násobič je už v otáčkoměru a nastavuje se tím knoflíkem 👍

Upraveno uživatelem Péťa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 
 
 
 
3
před 1 minutou, krtek 2 napsal:

a ten knoflik  2-3-4-5-6-7-8 je k comu?

Pokud jsem to správně pochopil, tak jelikož je ten otáčkoměr univerzální, tak si máš najít podle manuálu svůj redline a nastavit ho právě na tom knoflíku. Mělo by to být spouštění toho Shift light.

 
 
 
před 1 minutou, Péťa napsal:

Buď frekvenční násobič  .. ..  Jiná cesta dle mého názoru není.

To už je na mě moc velká elektrikařina (možná právě dodělávám střední IT a dneska jsem psal didakťák z češtiny, ale tomuhle stále rozumím minimálně). Dalo by se to udělat nějak jednoduše s vaší asistencí, nebo si mám sehnat bílou fixu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, krtek 2 napsal:

mozno by to slo upravit na 2 ktoho vie

V takovém případě bych zítra poslal fotku rozebraného budíku. Je tam zezadu jeden šroubek a už jsem se tam do něj díval, jen to bylo spíš ze zvědavosti, jen vím, že to není složité se tam dostat (teď už to bude horší když jsem si budík navedl do interiéru a kable jsou nachystané, jen to není ještě napevno zaříznuté do palubovky)
Bylo by to super kdyby to nakonec fungovalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Drobná modifikace. Takhle ti bude udržovat na vstupní větvi 12V pokud nebude seplá jedna z koster cívek. Odpor můžeš dát 1000ohm/1w. Viz schema, jen odpor zapojis k 12V (coz je také na vodičích k cívkám). Poslední možnost. Pokud to i tak nebude fungovat, musí se předělat otáčkoměr.

IMG_20190503_234152.jpg

Upraveno uživatelem inoxing
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vporiadku ,ale skusacku krokodil pripojis na plus pol baterky a hrotom skusacky sa dotknes zeleneho dratu a mas to hned zistene 

ci to pojde ci nie  ,nemusis nic bastlit ,lebo to prve zapojenie co mas na tvojej fotke uz mas spravene takze to tam len prilozis a hotovo

zaroven na tej stejnej skusacke uvidis ci na tom zelenom kabli je signa- bude blikat 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...