Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Extérní otáčkoměr na 106 1.0 facelift r.v.1999


Onyxacek

Recommended Posts

nevidim tam nic

jedna moznost este je tam kde mas volne miesto na poistku ucvaknes kabel a prostge ho pouzijes

opacny koniec najdes pod palubkou niekde,len zistit ktora poistka je vhodna aby jej kabel isiel pod palubku

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 
 
 
před 2 minutami, krtek 2 napsal:

volne miesto na poistku ucvaknes kabel a proste ho pouzijes

Jakože bych to prostě vedl přes (nevím česky) wiring harness přes kabel který už tam prostě je? Prostě ukrást ho? 😁 (je pravda, že Peugeotka nemám v žádné pořádné výbavě, takže tam je dost volných míst)

Potom ale bude docela úkol ho najít pod palubkou, protože tam je nehorázný bordel od dědova elektrikářeco mu tam nejspíš něco kdysi dávno opravoval (pochybuju, že v továrně kdysi používali zlodějky proudu).

Nedalo by se to vyřešit ještě jinak? Vím, že na youtube (převážně americká) mají auta nějakým způsobem průchod do interiéru přes "firewall?" .. já tam nic takového opravdu nemám (doufal jsem, že jenom špatně vidím)?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tam ne.. ale podle té stránky co jsem poslal, tak by tam mělo být pár volných a na mojí fotce to sedí. 
Takže to je jediná možnost ? Ukrást drát z pojistkové krabičky?

Upraveno uživatelem Onyxacek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Abych byl upřímný, tak jsem počítal spíš s tím, že tam povede 5 drátů, no teďka si nejsem tak jistý .. a budu to muset vymyslet s těma pojistkama

Díky za radu, dám vědět jak to šlo

Upraveno uživatelem Onyxacek
Díky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Otáčkoměr očividně nebude.. jsem vděčný za předchozí rady, ale chybí tu pár zásadních informací. Např jak poznám který z těch 3 modrých drátů je 1 a 2 (pod konektorem to je značené, ale do konektoru ty dráty nejdou podélně). Potom netuším jak se dostat do motorové části se svými připravenými vodiči a pojistkám vůbec nerozumím, a nevyznám se v té změti špinavých drátů :( . A v interiéru dole nemůžu najít vůbec nic kudy by se to dalo prostrčit. 
Do toho přišel děda (od kterého mám autko) a taťka mi řekl, ať se na to vykašlu, když tomu nerozumím.

20190429_163513.jpg

Upraveno uživatelem Onyxacek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tie dva modre draty 1-2 identifikujes skusackou nic zlozite ,

nejak skoro vesas hlavu

navrtaj dieru do prepazky pretiahni svoje kabely  , zasilikonuj a hotovo ,mozno je niekde zaslepka na prepazke len sa treba poriadne pozriet 

 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 
 
 
před 23 minutami, krtek 2 napsal:

nejak skoro vesas hlavu

To je pravda, od malička mám malé sebevědomí, ale tím vás tu zatěžovat nebudu..
Až bude venku lepší počasí, tak provětrám vrtačku. Teď mám auto v garáži, ale jelikož svícení mobilem není ideální, tak s tím počkám.

Určitě ale oceňuju snahu, takže díky a ozvu se jak jsem si poradil později.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ti poradit nemůžu, kde jsou nějaké záslepky nebo průchodky na kabely u modelu 106, ale určitě tam někde jsou. Od motoru do kabiny musí být někde nějaký průchod. Třeba se tu někdo ještě vyjádří (ideálně někdo, kdo tahal elektriku pro zesilovače pro music dozadu). Nikdo učenej z nebe nespadl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Autor vlakna mi da zase cervenej puntik. ALE jedno doporuceni by MEL akceptovat: pri tech svych bastlech by mel pidavane ruzne napojovane "dratky" a udelatory typu "denni sviceni do blinkru" VZDYCKY odjistit pridanou sepaatni pojistkou. Stejne tak pri vrtani do prepazky a protahovani kabelu vyvrtanou dirkou pouzit v dire gumovou pruchodku :myslim

image.thumb.png.b9dc7a2a06e51117918b15d1009690fc.png

image.thumb.png.23fcec931e2348dd9b1b8cd4ff0429d5.png

Upraveno uživatelem pesastor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, to je dobrej nápad, jestli se tam bude vrtat díra. Ty průchodky jsou na to dobrý, ještě možná zamáznout okraj díry barvou. Kdyžtak ten nový svazek, pokud ho budeš tahat, tak dej do nějaké bužírky po celé délce, co půjde různými částmi u motoru až do kabiny. Mají pak větší odolnost proti poškození a vypadá to i líp.

Myslím, že to zvládne, s multimetrem s přehledem.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 
 
 
 
 
 
před 18 hodinami, krtek 2 napsal:

s tou skusackou ti to napisem ako na to jednoduche len si ju zozen  

Ptal jsem se taťky a prý někde v garáži nějaké staré zkoušečky jsou, tak bych se mohl podívat jak na tom jsou.

 

 
 
 
před 12 hodinami, inoxing napsal:

Třeba se tu někdo ještě vyjádří 

Jelikož s tím vrtáním počkám až bude hezky, tak budu doufat ✌️

 
 
 
před 5 hodinami, pesastor napsal:

Autor vlakna mi da zase cervenej puntik.

Nedám, protože nemám důvod. Nejsem mrtvý mozek který by tohle dělal jen z nelibosti k druhému člověku. Pouze u minulého tématu jste mě zbytečně kritizoval a úplně mimo téma, tak proto. Ohledně mého "Denního svícení na blinkru" bych chtěl jen říct, že je to připojené zcela normálně a na blinkr je vyvedený konektor který denní svícení přepne na žluté.. Asi jsem to nepopsal dost jasně, ale byla by kravina aby mi bílé denní svícení blikalo s blinkrem..

 

 
 
 
před 5 hodinami, pesastor napsal:

Stejne tak pri vrtani do prepazky a protahovani kabelu vyvrtanou dirkou pouzit v dire gumovou pruchodku :myslim

To je něco nad čím jsem přemýšlel, jenom jsem to zatím nechal být. Určitě je mi jasné, že strčit drát "přes ostrou hranu železa" by nebyl dobrý nápad, takže určitě díky za konkretizování. Alespoň vím, jak se dané věci říká. A na tu pojistku ještě mrknu. Stačilo by ji jednoduše připájet na normální autopojistku? Mám jich pár navíc, ale nevím jestli to je dobrý nápad, jenom si pamatuju, že jsem to tak kdysi někde viděl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 
 
 
V 29. 4. 2019 at 18:22, krtek 2 napsal:

s tou skusackou ti to napisem ako na to jednoduche

Zkoušečku jsem našel, žárovkovou a pěkně starou, ale zkusil jsem ji na baterce a funguje. Jelikož téhle části až tolik nerozumím, tak se teda ptám, jak mám postupovat. PS zkoušečka nemá ostrý hrot (nevím jestli je to důležité ale zmiňuju to)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...