Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

alu kola


Lukas.407

Recommended Posts

Na originál hliníkoch (16") má ET31, na plecháčoch (15") ET27. S ET39 som sa zatiaľ nestretol.

Navyše pozrel som si Al kolesá Ouragany na peugeot, a vidím tam ET28, nie ET20. Takže v takom prípade by bol rozdiel iba 3mm, videl som už aj horšie kombinácie. Pre istotu je najlepšie nahodiť na predok, či napr. nebude prekážať brzda, resp. dohodnúť sa na možnosti vrátenia keby nepasovali. Skôr to tipujem, že to bude bez problémov.

Upraveno uživatelem 307rg
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, ja kola jeste nevidel. Psal mi et 20 a poslal tuto fotku, nevim ani jestli toto cislo je cislo et... V oznaceni na kolech se moc nevyznam. Ale pokud je origo et31, tak ani tech eventualnich et20 neni uplne tak hrozny a et28 uplne v klidu. Dekuji za radu

IMG_20190405_154331.jpg

Upraveno uživatelem Lukas.407
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ET je v pohodě, ale už jen kvůli STK bych si tam nedával nic co není zapsané v TP...  v září mi šlo auto s těžkou závadnou z STK a to koukli jen na kola (o 5mm jiné ET) jinak rozměr pneu, rychlostní a váhový index pneu dle TP 😞 nedejbože co by se dělo při dopravní nehodě

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Záleží na koho natrafíš. Nanešťastie je to tak, tieto detaily sa riešia naozaj až príliš prísne, pri nehode by sa napríklad nestalo vôbec nič, ale po nehode keď poisťovňa zistí, že tam nie je ten predpísaný rozmer, a oni to na 100% budú zisťovať, lebo okamžite navrhnú výluku z plnenia, prinajmenšom zníženie výplaty. Takže je na každom ako sa rozhodne, či mu to stojí za to riziko. Na STK zase nie je až taký problém nahodiť tam správne kolesá, (väčšinou má každý druhú sadu plecháčov na zimu) takže už len sám tento fakt poukazuje na nezmyselnosť takto prísnej kontroly (pokiaľ nejde o zmenu celkového priemeru kolesa).

V tomto konkrétnom prípade mám pocit, že kolesá sú viac utopené, tj. šírka náprav je o 22 mm užšia, teda ide o nesúlad s homologovanými údajmi v TP (podobne ako keď sa použijú podložky, akurát tie naopak nápravu rozširujú) , pochybujem ale, že normálny človek pri normálnej jazde si všimne nejaký rozdiel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevim, nehodu jsem mel bohuzel uz mockrat(jezdil jsem hooodne pracovne), vetsi ci mensi a ET kola mi nikdy nikdo nehlidal, ani na STK. Jediny co kontrolujou je vzorek a rozmer, ani stari gumy se mi nikdy nestalo ze by kontrolovali. Pravo na to samozrejme maji.

Pojistovna to taky nekontroluje, pokud to teda nemas ocividne blbe. 

Z STK jsme slysel hodne malichernosti za ktery byl clovek vyhozen, ale vetsinou to bylo z duvodu, ze byl "zakaznik moc chytrej"...

Ps: naprava je prave TED o 22mm sirsi... ne uzsi...

Nicmene mas 100% pravdu, ze to ted je jinak nez je v TP, ale v kriteriu, ktere "nikdo" nekontroluje a polka lidi ani nevi co to je

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...