rostar Posted April 3, 2019 Posted April 3, 2019 (edited) Vážení clubaci. Mám dotaz na šrouby na litá kola. Litá kola mám originál i šrouby ale nezdá se mi že šrouby drží disk jen tak asi na 7_10mm. Je to v pořádku kvůli bezpečnosti? Předem díky za odpovědi. A ještě když dám vyvažování tělíska dovnitř tak drou o třmen brzd. Dík Rostar. Mám Peugeot 406 2.0 Hdi rv 2000. Edited April 3, 2019 by rostar Quote
Radek Hurvajz Posted April 3, 2019 Posted April 3, 2019 Tak zaleží jaká kola máš a jaké šrouby k nim, fotka by pomohla. Jinak zavažíčka na 15" kola když maš vepředu 283mm kotouče musiš nechat nalepit snížené, jinak to drhne, nebo natloukací, ale to není uplně vzhledné. Ja měl ty tenký (snížený) a bylo to v pohodě. MilanF1 and Jirka.budejovice 2 Quote
Jirka.budejovice Posted April 3, 2019 Posted April 3, 2019 Přesně jak píše Radek, já mám 2 sady org. elektronů a každá má jiné šrouby Quote
Jirka.budejovice Posted April 3, 2019 Posted April 3, 2019 (edited) Tady máš typy kol a v sloupci bolt je číslo šroubů. Edited April 3, 2019 by Jirka.budejovice Oprava Quote
Radek Hurvajz Posted April 3, 2019 Posted April 3, 2019 (edited) Kola Boreal, tam by ty šrouby měli být myslím OK. 5405.67 Edited April 3, 2019 by Radek Hurvajz Quote
čakom Posted April 4, 2019 Posted April 4, 2019 (edited) taky záleží na roku výroby kol.šroub vlevo se dával na alu disky do roku 2000 a šroub vpravo od roku 2000 to poznáš podle toho jestli je v disku na začátku širší díra na kužel. Edited April 4, 2019 by čakom brutall 1 Quote
MilanF1 Posted April 4, 2019 Posted April 4, 2019 Borealy jsou starý, ale v pohodě by tam měly jít i ty kratší šrouby. Ty mají výhodu, že jsou i na plechy. Pokud utahnes na 5,6 otáček, bude to Ok. Quote
Laďa Posted April 4, 2019 Posted April 4, 2019 Měl jsem na 406 stejný kola i stejné šrouby a bylo to v pohodě. Žádné kole nikdy neuletělo. Quote
PaKr Posted April 4, 2019 Posted April 4, 2019 tak jsem právě zjistil, že asi budu muset koupit nové šrouby když jsem auto koupil, tak auto bylo na plechách a v kufru krabice se šroubama od elektronů. Teď jsem koupil Coraily a byl jsem klidu, že šrouby mám... problém je v tom, že nevím jaké kola byly na autě původně, resp od jakých kol ty moje šrouby jsou... myslím si že původní vzhledem k roku výroby (1996) budou tak Opaly, ale nevím jak to zjistit a nevím jak zjistím, co to je vlastně za šrouby.... jinak vin je VF38BRFVE80208638, kdyby se na to chtěl náhodou někdo podívat Quote
Radek Hurvajz Posted April 4, 2019 Posted April 4, 2019 (edited) před 22 minutami, PaKr napsal: tak jsem právě zjistil, že asi budu muset koupit nové šrouby když jsem auto koupil, tak auto bylo na plechách a v kufru krabice se šroubama od elektronů. Teď jsem koupil Coraily a byl jsem klidu, že šrouby mám... problém je v tom, že nevím jaké kola byly na autě původně, resp od jakých kol ty moje šrouby jsou... myslím si že původní vzhledem k roku výroby (1996) budou tak Opaly, ale nevím jak to zjistit a nevím jak zjistím, co to je vlastně za šrouby.... jinak vin je VF38BRFVE80208638, kdyby se na to chtěl náhodou někdo podívat Na Opale byli ty rovný dlouhý šrouby s vysokou hlavou, ty s tím rozšířením do ty díry nevlezou celý. Potřebuješ ty vpravo na obrázku Edited April 4, 2019 by Radek Hurvajz Quote
PaKr Posted April 4, 2019 Posted April 4, 2019 (edited) @velkybanan díky, aspoň už vím, co ke mě nedorazilo, ale stejně se mi Coraily líbí víc @Radek Hurvajz díky, až budu u auta, tak se na ty šrouby kouknu, případně sem hodím foto tak v mám tyto - dvě sady bezpečnostích (vlevo a vprostřed) a obyčejné ten vlevo nepasuje zbytek vypadá,že v poho Edited April 5, 2019 by PaKr Quote
Radek Hurvajz Posted April 5, 2019 Posted April 5, 2019 (edited) Jo ten uplně vpravo je OK, a trochu je namaž měděnou vazelinou, takhle se akorát zadřou Edited April 5, 2019 by Radek Hurvajz Quote
pesastor Posted April 5, 2019 Posted April 5, 2019 @PaKr Hlavne si najdi spravny utahovaci momenty a kdyz to nebudes delaty sam, tak si v pneuservisu pohlidej at to neutahujou jen razovym utahovakem co to jde Quote
PaKr Posted April 5, 2019 Posted April 5, 2019 dík:-) s utahováním nebo spíše následným povolováním mám už svoje zkušenosti (2m lešeňovka a dokonce i flexa), takže to si hlídám Quote
Recommended Posts
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.