JimBeem Posted April 1, 2019 Posted April 1, 2019 Zdarec, stala se mi taková nepříjemná věc, že jsem se potkal na silnici s idiotem co řídil kamion a nepřikryl si nákladní prostor. V té rychlosti jak jel se za ním tvořil oblak šotolinového prachu a defakto tím zkropil všechny protijedoucí auta - i to mé. Na čelním okně mám nespočet vrypů teček (kapota a střecha na tom nebude lépe....). Mám kamerovej záznam, kde je jesně slyšet hluk toho kameného brodelu co mi zkrášluje do tý doby hezký okno + můj komentář s pojmenováním onoho řidiče jako šulína... Má cenu to řešit přes pojištovnu - SPZ-ku jsem ze záznamu vytáhl, takže by měl být dohledatelný viník? Má s tím někdo nějakou bližší zkušenost? Quote
Veverka Posted April 1, 2019 Posted April 1, 2019 Jestli mu to šlo z korby a máš důkaz (dostatečně kvalitní/průkazné video), zkusil bych na tvém místě po tom jít OK406 and Péťa 2 Quote
Péťa Posted April 2, 2019 Posted April 2, 2019 Souhlasím s Veverkou. Jednoznačně bych s tím šel na pojišťovnu a pokud neuspěl, tak na PČR. Idiotům by lenost neměla procházet. Míla72 1 Quote
ChouLu Posted April 2, 2019 Posted April 2, 2019 dle SPZ si na webu dohledej pojišťovnu a oznam jí to Bratránek jezdí s kládama a někde se mu urvala kůra, spadlo to na auto za ním, aniž by o tom věděl a pán za 3 dny volal.. dostal adresu vč. telefonu z pojišťovny (což by neměl, ale což) Quote
Guest Scratch Posted April 3, 2019 Posted April 3, 2019 @ChouLu ted je o tom debata na ford foru, a frajerovi pojistovna nezacalovala, protoze nebyl schopen prokazat, ze to byl ten nakladak.... Quote
MJSytic Posted April 3, 2019 Posted April 3, 2019 Já s tím zkušenost mám. Určitě bych to na pojišťovnu viníka zkusil. Se mnou vy* (nechci psát sprostě), ale v tomhle případě budou třeba vstřícní Je ale potřeba počítat s tím, že ve většině případů to skončí na: "... Na kameře vidím záznam nárazu. Dokažte ale, že ten kamínek dalo do pohybu vámi uvedené vozidlo" Quote
FrantaCV Posted April 3, 2019 Posted April 3, 2019 To by neměl být problém, alespoň mě pojišťovna uhradila nové přední sklo. Dostal jsem kamenem od protijedoucího náklaďáku. Poskytl jsem pojišťovně záznam z kamery, ale ani to nepotřebovali. Záleží na tom jakou máš pojistku. Mě to vzali na mojí zákonnou s připojištěním skel a nepřišel jsem ani o bonusy. Pokud budeš ale chtít uplatnit i další škody (kapota, střecha...) pak bych neváhal a rovnou to řešil cestou PČR - záznam z kamery máš což jako důkaz zcela postačuje a toho blba aspoň vezmou hákem. Nicméně počítej s tím že to bude chvíli trvat, ale za ty prachy se to vyplatí. Quote
MJSytic Posted April 4, 2019 Posted April 4, 2019 Promiň, ale ten tvůj případ je úplně jiná situace. Pokud to má být pokryté z vlastní pojistky připojištění skel, tak ještě aby pojišťovna problémy dělala. K čemu by jinak to připojištění bylo?! Bohužel ani záznam z kamery jako důkaz nepostačuje Prostě pokud se pojišťovna toho náklaďáku kousne, tak to bude boj. Ale jak jsem psal. Za pokus to každopádně stojí. Quote
FrantaCV Posted April 4, 2019 Posted April 4, 2019 No boj to bude, proto jsem psal, že to bude chvíli trvat. A k tomu kamerovému záznamu, pro pojišťovnu je to skutečně pouze podružná záležitost a je jen na nich, zda ho vezmou v potaz či nikoli a protože mají platit, tak se rozhodně budou bránit zuby nehty. Jiná věc je policie, tam je záznam brán jako relevantní důkaz a protokol od PČR je pro pojišťovnu závazný. Quote
skuci Posted April 8, 2019 Posted April 8, 2019 no tady bych byl hodně opatrný. Jestli ze záznamu je zřetelný co to bylo za společnost nějaká reklama apod. zkusil bych zajít rovnou tam. Pokud neznáš, tak asi rovnou na PČR. Pojišťovna se totiž s tebou nebude skoro vůbec bavit. Sice to tam nahlásíš, ale oni to řešit nebudou. Pošlou dopis provozovateli a pokud se ten k tomu nijak nevyjádří, tak to celkově odloží. Quote
JimBeem Posted April 15, 2019 Author Posted April 15, 2019 Ve stredu jsem to byl sepsat na PCR. Udalost byla tesne pred jejich revirem, ale odbit me nemuzou a pokud chci sepiseme to a oni to preposlou na prislusny misto. Video je pobavilo - pojmenovani ridice... A pochvalili si kvalitu zaznamu (Yi dasch cam). Ted musim pockat co se bude dit dal. Jo a prej sem mel volat ihned-zastavit. Asi su me predvolaji k vypovedi, mozna si to budou chtit znovu nafotit. Remcali nad kvalitou fotoaparatu... Quote
JimBeem Posted May 22, 2019 Author Posted May 22, 2019 Tak to konečně uzavřeli, dostal jsem mejlem vyjádření. Odhad škody policií na autě 20.000,- - není to samozřejmě pro nikoho závazné ten odhad. Takže ted budu muset hlásit na pojištovnu Allianz. Quote
JimBeem Posted August 19, 2019 Author Posted August 19, 2019 (edited) Tak jenom hlášení jak do dopadlo: auto má nové čelní okno, přelakovaný nárazník, masku, kapotu, střechu, levý blatník a A sloupek, všecko na pojištovnu. Takže díky za rady, určitě řešit přes PČR, když to totiž nenahlásí viník tak bez PČR nebude pojištovna plnit..... Edited August 19, 2019 by JimBeem ozzy56, Péťa and MilanF1 3 Quote
skuci Posted August 20, 2019 Posted August 20, 2019 tak to je slušný teda! tak ono když by to bylo asi jen okno, tvářila by se pojišťovna jinak, než když je to půlka auta! Quote
Recommended Posts
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.