Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Boxer 2.0 HDI 62 KW Hluk moturu / vibrace


Liberius92

Recommended Posts

Ahoj, potřeboval bych prosím poradit s boxerem 2005 2.0 HDI 62 KW. jedná se o problém s hlukem uvnitř auta za jízdy. 

motor má na volnoběh dobrý zvuk, běží pěkně a potichu. ale jakmile se přidá plyn, tak začne jít od motoru takové hutné hučení. a je jedno jestli auto stojí nebo se jede.

není uplně poznat jestli jde o vibrace co pak někde rezonují a rozléhá se to po autě a nebo jde fakt o hučení. 

do dvou tisíc otáček to není tak výrazný a ani to tolik v kabině nevadí to by se dalo přežít, ale jakmile se otáčky blíží 2,5 tis , tak to řve jak o život a je to fakt po delší době hrozně nepříjemný.

při vyšších otáčkách to tolik nedělá. nejhorší to je právě na tech 2,5 tis otáček. 

ten zvuk zní zhruba jako kdyby byla vypadlá trubka od sání abych vám to nějak přirovnal...

jinak co jsem zkoumal, tak sání je těsné, všechny trubky a hadice jsou OK, řemenice na klice je nová i tlumič vibrací a napínací kladka. 

kontroloval sem i rozvody jestli to není třeba o zub přeskočený a není, kliku i vačku jsem měl na aretaci.

 

neví někdo kde by mohl být problém? už fakt nevím po čem jít.

 

tady jsem natočil video jak to zní. je to celkem poznat i na té nahrávce

Video YouTube

 

Upraveno uživatelem Liberius92
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...