Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Klimatizace-náplň


Martin Michalík

Recommended Posts

  • O 2 měsíce později...

Ahojte. Mam 308 SW 1,6 HDi 68 kW s manualnou klimou. Dal som preventivne v oficialnom servise Peugeot odsat a znovu naplnit klimu a bolo mi pri odovzdavani auta povedane, ze tam bolo privela chladiva. Odsali 505 gramov a naplnili 425 gramov (vid foto).

Je to mnozstvo noveho chladiva v poriadku? Resp. je mozne, ze bolo v systeme privela chladiva? Predpokladam, ze sa to robilo na tomto aute prvykrat (vyroba 12/2012), cize mi z toho vychadza, ze z vyroby bolo v systeme viac chladiva nez malo byt? A mohlo privela chladiva nejak poskodit system?

20190618_083228.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den - prosím o radu ... Je možné, aby v systému klimatizace P308 10/2014 bylo chladivo staré R134 a koncovky už nové na ten super drahý "eko"plyn?  Jel jsem do servisu doplnit chladivo a plnička jim prý okamžitě po připojení vyhodila chybu ...:-(  Je možné, že minulý majitel či jeho servis byli takoví kutilové, aby na plničku R134 namontoval hadice s koncovkami pro nový plyn a napustil to levnějším starým chladivem???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pochybuju. Koncovky jsou koncovky, nemaj vliv na obsah v systému. Otázka je, co máš na štítku s informací o chladivu. Dneska tím drahým r1234 nahrazují r134a to je celé. V roce 2014 snad byl ještě standard r134a.

Upraveno uživatelem MJSytic
standard vs stadart
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 26. 6. 2019 at 17:44, inoxing napsal:

Pochybuju. Koncovky jsou koncovky, nemaj vliv na obsah v systému. Otázka je, co máš na štítku s informací o chladivu. Dneska tím drahým r1234 nahrazují r134a to je celé. V roce 2014 snad byl ještě standard r134a.

No jo - jenže plnička je buď na r134 se starými koncovkami a nebo na 1234 s novými koncovkami - nejde to zaměňovat!  Já mám ale  na trubkách  polepené R134  a koncovky nové (ty bajonety jsou delší) - co s tím??? 😞   Ale existuje i mašina, která zvládne obě chladiva, což jsem zjistil prohledáním internetu - otázka je, kde to tady v okolí budou mít - https://www.siems-klein.cz/download/TEXA - klimatizace pro 2 chladiva.pdf

Upraveno uživatelem Szapet
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud máš nálepku od výrobce na chladivo r134a, tak to nikdo nezaměnil. Jenom díky ekologii se dnes vytlačuje r134a, to by nevadilo, ale cena nového r1234yf je násobně dražší. Jediný, co mě napadá, že auto bylo bouchlý na předek a z nových náhradních dílů přišlo už s novými koncovkami. Ale koncovka je koncovka, neovlivní co tam kdo naplní. Jestli zakážou r134a úplně, tak ty starý auta s originálním r134a budou muset plnit/plní rovněž r1234yf a koncovky určitě nikdo předělávat nebude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napní to tím, co budou mít a co tam patří. Když někdo má zásoby R134a, tak tím. Když ne, tak novým drahým R1234yf. Na koncovky jsou redukce. Každý auto by mělo mít v motorovým prostoru nálepku- štítek, kde je uvedeno chladivo a gramáž. Nevidím důvod, proč by měla koncovka zabránit v plnění třeba starého R12 (freonu), dnes již zakázaného chladiva. Vezme redukci a plní.

Upraveno uživatelem inoxing
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Ahojte. Môžete mi poradit ake mam chladivo v aute na Peugeot 308SW 2014/10 mesiac? 

Pozeral som trubky to vyzera byt klasika chladivo. 

A nalepku co by mala asi znacit chladivo mam na plaste pri zamku kapoty a to - 

R-0312184 a pod tym 0,51. Co by som chapal ako vahu chladiva. 510g.

Viete mi poradit ci to je to nove alebo stare chladivo? 

Dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...