Trigax Posted March 31, 2019 Posted March 31, 2019 Ahoj, mám peugeot 307 r.v. 2003, první majitel cca 150 T km. Auto bylo až do minulého podzimu pravidelně používáno, takže nebyly žádné větší problémy. Na podzim, ale přestal jezdit, z důvodu třetího auta v domácnosti (nicméně mi bylo líto se ho zbavit). Bohužel mě nenapadlo, že s ním nebudu jezdit tak dlouho a baterie se za tu dobu vybije. Po pár měsících tedy baterii vyndám a dám přes noc nabít. Dle ostatních témat, co jsem našel, tak pokud není v autě baterie delší dobu než cca 3 hodiny, tak dojde k resetu BSI. A teď ta otázka, jsem nějak schopný resetovat Bsi bez diagnostiky, případně odtahu do servisu? Na netu jsem našel následující návod: -stáhnout okénku u řidiče a otevřít haupnu -vyndat klíček ze zapalování -počkat 3 minuty -odpojit baterii a počkat 15s -připojit baterii a počkat 10s -zapnout potkávací světla -zapnout zapalování a zkontrolovat funkčnost Všechny kroky jsem provedl, ale auto nenastartovalo, furt naprázdno točí a ne a ne naskočit. Zkusil jsem dvakrát. Bohužel po této době auto spadlo do economy modu a není tedy možné ani stáhnout okénko a zapnout potkávačky, abych mohl ještě vyzkoušet, zda jsem nikde neudělal chybu. Nemáte s tím někdo zkušenosti, jak uvést bez nastartování auto do normálního režimu (ne economy), případně jak vyřešit reset Bsi, zda s tím má někdo zkušenost? Předem Všem díky. Quote
inoxing Posted March 31, 2019 Posted March 31, 2019 Problem muze byt i jiny. Potrebujete diagnostiku, sparovat immo se nemusi a ani jinak bez diag a PINu nejde. Sparuje se dalka, ale immo ne. Quote
Dave_k Posted March 31, 2019 Posted March 31, 2019 Píše to nějakou hlášku při startování? Pokud by nešel imo tak se objeví hláška "immobilizer fault". Economy mod by měl zmizet po dobití baterie. Co je v tom za motor? Nafta, benzín? Jde tam palivo? Nějakej kouř při startu z výfuku? Quote
Trigax Posted April 1, 2019 Author Posted April 1, 2019 Je to benzín 1,6. Žádná hláška, nic, jen točí a nenastartuje. Auto ještě na podzim bylo úplně v pohodě, startovalo na první dobrou, žádnej kouř z výfuku nic. Quote
Dave_k Posted April 3, 2019 Posted April 3, 2019 Bylo před startováním slyšet čerpadlo? Svíčky jsou po startování suché nebo mokré? Quote
Bellybutton2 Posted November 10, 2019 Posted November 10, 2019 Dobrý den, mám úplně stejný problém. Mohu vědět jak to dopadlo? Nebo poprosit o radu? Jde o peugeot 307 1.6 benzín. r. v. 2004 Děkuji Kamila Quote
ChouLu Posted November 10, 2019 Posted November 10, 2019 chce to origo diag a podívat se co se tam děje Jsem ti to schopnej napíchnout Quote
Bellybutton2 Posted November 10, 2019 Posted November 10, 2019 To by bylo super... Ale odkud jsi? :-) Quote
Myšákk Posted April 22, 2022 Posted April 22, 2022 Mohu poprosit, jak to vše dopadlo? Teď mám stejný problém. Auto točí na prázdno ale ne nastartuje. 307 1.6 16v 80kw r. v. 2001 Quote
ChouLu Posted April 22, 2022 Posted April 22, 2022 Napárováno BSI jako v xx případech co dělám ročně Pokud jsi z Velkého Borku u Mělníka, tak by nebyl problém to dojet nakodovat Quote
Myšákk Posted April 22, 2022 Posted April 22, 2022 (edited) Auto startuje, vše v pořádku. Edited April 22, 2022 by pavelu96 Odstraněna úplně zbytečná samo citace Quote
jarokare Posted April 22, 2022 Posted April 22, 2022 (edited) Jenom dodám , že pomohl restart a správnej postup při připojení baterie Edited April 22, 2022 by jarokare pavelu96, Péťa and MJSytic 3 Quote
Myšákk Posted April 22, 2022 Posted April 22, 2022 (edited) Děkuji za doplnění informací Edited April 22, 2022 by pavelu96 Necituj celý přímo předchozí příspěvek Quote
Recommended Posts
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.